Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Киелини and that's all folks. nEW Win New 3 points... искрено сисоко,каморанези и недвед како изиграа денеска.. дали сте забележале дека последиве неколку утакмици скоро сите голови паѓаат преку центаршути на каморанеззи.. Позз ЧЕСТИТО ПОБЕДА НА СИТЕ ЈУВЕНТУСИ!
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
EKSKLUZIVNO:PETARDI DIRETKNO OD RIM IAM ZA NOVA GODINA:baeh:

MALCE SALA.SEA SERIOZNO.KAMORANEZI POSLEDNIVE UTAKMICI E ZVER NEVIDEN,AMA I MNOGU KOLEKTIVNO IGRAAT SO E MNOGU DOBRO ZE EKIPATA I IGRAAT FUDBAL ZA OKO.FORZZA JUVENTUS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Кој гледал на обн можеби е слушнал шо рече коментаторот... јувентус има најбољу средина откада се вратио кристијана занетија који је повремени репрезентативац италије... средината функиционира беспрекорно треба си одбрана!
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
mooooooooo kakva pobeda. Mi bese grev pojke da go gledam Lazio. A sekoja cest za Camoranesi najdobra utakmica izigra dosega zezonava, odnosno za cel tim na Juventus, gi rasturija Rimjanite.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
мајсторот пак даде 1 ... тоа ми се допаѓа веќе уште повеке!
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
прекрасно вракање на киелини во тимот со 2 гола.. :vozbud::vozbud: сисоко зверченце!
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Кој гледал на обн можеби е слушнал шо рече коментаторот... јувентус има најбољу средина откада се вратио кристијана занетија који је повремени репрезентативац италије... средината функиционира беспрекорно треба си одбрана!

кажи му го тоа на киста кој се караше со мене дека занети не играл добро .. за мене занети е многу битен за у прв тим и денес имаше асистенција до дел пиеро
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
pocna da mirisa na cad.
Ova e vistinskoto lacio godinava.

 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Честитки на победата, заслужено. Има сеа некој што увезува петарди од Италија ? :):):):)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
Некои слики зборуваат подобро и од пет страници текст....



Едит..Слушнав дека Секо и компанија добиле писмо од Другхи- ДА НЕ СЕ ПРОДАВА ЈАКИНТА!
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Ај речи да ги остајме петардите настрана (да не легнеја после 4тиот гол можи и појќе ќе беше туку жал му падна на Џили, да не му плачи лотито до него :)) .
Од цел меч една работа не ми беше јасна.
Зошто Раниери не напрај ниту една замена. Разбирам задоволен од игра и од се ама дај му шанса да се покажат тие на клупа (Пред се мислам на Паладино, заборајте го Тиаго).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom