Фантом организација го преплави Скопје со плакати

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Па, па, од постерите стигнавме до Сведмилк.... браос.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.556
Поени од реакции
1.612
Пак ли да го цитирам Армин? :nesvest:

Поинаку се решава тоа со Грција.
Поентата е дека *Грција* нон-стоп прави пропаганди, на секој начин, за својата идеја, дури и пред своето население (Бакојани, нели, отиде во Лерин и јавно кажа дека нема Македонци. Оние коишто сакаа да и` го тупнат Абецедарот во раце беа уапсени). Не гледам како оваа пропаганда од наша страна е поразлична од нивната.
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Многу сакам а? Ако сакам пристоен живот, тоа е многу? брао

И шо предлагаш? Да стагнира сегашнава „економска состојба“, да ја дигнеме националната свест и тогаш сме на коња? Јеи
Не ме разбра сарказам беше.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Мене пак ми е глупо новинарине да уништуваат се што е со добра причина направено.

Дали не сакаш да ти кажува девојка ти, родителите ти дека те сакаат иако го знаеш тоа?..

Јас сакам секогаш да ме потсетува нешто на тоа кој сум и што сум, не дека ќе заборавам, туку ми годи на душава.
Ок, мене во некоја рака ми е понижувачко потсетувањето за вакви работи.

Секој за себе си знае, нели...
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Пред АВС да ја види темава одма да поставам теорија на заговор.
Јас мислма дека ова е токму дело на некоја „фантомска“ фирма на велија рамковски само колку да има што да кажува во вестите против силното национално чувство на многу македонци.
 
Член од
17 мај 2009
Мислења
349
Поени од реакции
16
И као се планира ова..

Иде чоек по улица кој не е горд шо е Македонец, и го глеа плакатов и е горд после а?

Офф, за да си горд Македонец не ми треба плакат. Или си, или не си.
армин другарче плакатите се реакција на мегафоните кои што шират лаги толку се гласни што мора со молк човек да им се спротивстави
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Се согласувам. Кажи им на Грците и на Грчката влада да престанат со пропагандата дека Македонија е Грчка, во тој случај. И ЕУ да нè прими веднаш, бидејќи ги исполнуваме сите услови, а исто така и НАТО.
Зборувам за пропагандата дома.
Македонска и неМакедонска.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Поинаку се решава тоа со Грција.
Имаш право, ние на друг начин ќе се справиме, ние ќе ги збуниме Грците и ќе ја пласираме нивната пропаганда и они ко ќе се збунат, само за наш инат обратно ќе почнат да велат “Ај да ве признаеме, ај да ве признаеме“ па ние малце ќе им глумиме “ Не бе не, не нејќум“.. и овие ќе ни речат.. “Еј ајбе бидете Македонија или ќе ви ставиме ВЕТО ако аплицирате под друго име“.. и ние Оп.. ги заебавме на “Охридски“ начин.


 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Пред АВС да ја види темава одма да поставам теорија на заговор.
Јас мислма дека ова е токму дело на некоја „фантомска“ фирма на велија рамковски само колку да има што да кажува во вестите против силното национално чувство на многу македонци.
Прво им пречеа платените кампањи, а сега и неплатена патриотска содржина. Е тоа е, на валканиот кур и влакната му сметаат.

Да ви се невиди бедната новинарска професија, која е таква поради самите новинари.
 
B

Borg_Drone

Гостин
армин другарче плакатите се реакција на мегафоните кои што шират лаги толку се гласни што мора со молк човек да им се спротивстави
А дали си ти еден од тие кои ги лепеше овие плакати или????
Ајде бе луѓе, мора да има зачленет на форумов некој од таа организација, сите дадовме пофалби, ама не прочитавме која била причината за сето ова???
 
Член од
4 февруари 2008
Мислења
102
Поени од реакции
1
Мене ме интересира само која е причината за лепењето на овие плакати, немам ништо против, сепак не се анти-македонски, убави се, али мора да има и причина.Која е причината??
Кревање на национална свест. Покрај толку заплашувања со изолации, гето ќе сме се напраеле и тн. ова мислам дека убо дојде, за тие шо подзаборавиле кој им се предци и на кого сега вртат грб. Инаку ова е најнормална и најпозитвна работа, секаде по светов на ваков или таков начин се прави истото, посебно САД.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Ako bidam kulturen nema da me razberis, so vakvi ko tebe nemozam na drug nacin da komuniciram.
Нормално.
Отсекогаш сум велел дека комуникацијата помеѓу културните и некултурните тешко оди.

Исто и меѓу образованите и необразованите и така натака...

За ова можам да се согласам со тебе.

А сега стварно би сакал да ја прифатиш културната молба и да не ме цитираш повеќе.

Фала уште еднаш.
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Ок, мене во некоја рака ми е понижувачко потсетувањето за вакви работи.

Секој за себе си знае, нели...
Не гледам причина зашто би било понижувачки!?
На толку притисоци и негатори од надвор и внатре нема ништо лошо доколку има и контра реакција.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Кревање на национална свест. Покрај толку заплашувања со изолации, гето ќе сме се напраеле и тн. ова мислам дека убо дојде, за тие шо подзаборавиле кој им се предци и на кого сега вртат грб. Инаку ова е најнормална и најпозитвна работа, секаде по светов на ваков или таков начин се прави истото, посебно САД.
Во ред, искрено ќе те прашам сега дали ти си член на оваа организација, немам ништо против ако си, убаво е да бидеш дел од таква организација, само морам да знам, за да знам што одговор да ти дадам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom