Фантом организација го преплави Скопје со плакати

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
НБМ ги контролира парите, што се секираш.

Зацвикаа сите кои видоа потенцијална закана во овие симболични плакати, нормално дека ќе продолжат да копаат и пробуваат да наметнат некои верзии, меѓутоа си ја добија пораката.

We are not alone.
 
Член од
20 мај 2009
Мислења
344
Поени од реакции
11
НБМ ги контролира парите, што се секираш.

Зацвикаа сите кои видоа потенцијална закана во овие симболични плакати, нормално дека ќе продолжат да копаат и пробуваат да наметнат некои верзии, меѓутоа си ја добија пораката.

We are not alone.
I pak do istiot famozen spor na F,da ne se naljutis .
Ne e cvikanje ako ima demokratija ,bidejki nema .
I deka pravat se sto im se saka e toa ne e bas na arno.
Dali se ednite ili drugite bas ne me interesira
 
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
Фантом организација го преплави Скопје со плакати


Fantom ne tuku razuznavacki sluzbi od nadvor:toe:
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
250
Поени од реакции
19
Фантом организација го преплави Скопје со плакати


Fantom ne tuku razuznavacki sluzbi od nadvor:toe:
aha, razuznavacki sluzbi sakat da go jaknat Makedonskiot Nacionalen Duh i edinstvo... istite tie sluzbi koi sakat da ne rasturat, ili drugi se ovie? daj prosvetli ne...


i, zs ne pomisli deka zdravi Makedonci mozi da se pozadi ova?


@ bratot:

pa takov vpecatok imame i nie (jas i maz mi), deka se poduplasija tro i predavnicite, i ovie na vlast.

ako, neka se plasat, Makedonija nitu bila, nitu ke bidi selo bez kucinja :pipi:
 
Член од
22 декември 2008
Мислења
372
Поени од реакции
11
@ bratot:

pa takov vpecatok imame i nie (jas i maz mi), deka se poduplasija tro i predavnicite, i ovie na vlast.

ako, neka se plasat, Makedonija nitu bila, nitu ke bidi selo bez kucinja :pipi:

:aplauz: Браво - интересна работа и јас дојдов до сличен заклучок.
Пораката е - ниту ние сме и го дале ова име на Македонија, ниту пак ние (нашава генерација) имаме право да и го смениме.
 
Член од
1 мај 2009
Мислења
204
Поени од реакции
52
А зошто мислите дека на А1 им сметаат постерите или организацијата? Колку што гледам само направиле репортажа во врска со плакатите, не гледам дека напаѓаат на било каков начин.

Како и да е, јас го поздравувам потегот со плакатите само треба да следуваат уште иницијативи за таа организација да го оправда тоа што го проповеда.
 
Член од
22 декември 2008
Мислења
372
Поени од реакции
11
А зошто мислите дека на А1 им сметаат постерите или организацијата? Колку што гледам само направиле репортажа во врска со плакатите, не гледам дека напаѓаат на било каков начин.

Како и да е, јас го поздравувам потегот со плакатите само треба да следуваат уште иницијативи за таа организација да го оправда тоа што го проповеда.
Според стилот со кој е напишан прилогот - поголемиот дел од луѓево на форумот се согласуваат дека А1 пизди заради ваквата акција. Јас исто така мислам за А1.
Ти мислиш дека А1 го направиле прилогот во знак на поддржка на плакатите?
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Уште еден во низата кич методи на сегашната гарнитура. Не мора да си пишам на чело за да покажам колку голем Македонец сум. Исто и со плакативе
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
Уште еден во низата кич методи на сегашната гарнитура. Не мора да си пишам на чело за да покажам колку голем Македонец сум. Исто и со плакативе
Ti da ne si mu drugar na mesija i slicni ko nego?
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Ti da ne si mu drugar na mesija i slicni ko nego?
Немам појма кој е тој Месија и не ме интересира, само си кажувам своето мислење. И стојам на тоа дека еден скап плакат (направен веројатно од наши пари) нема да ме направи поголем Македонец од тоа што сум. Патриотизмот не е некаков производ, за да со маркетинг му ја зголемиме популарноста. Кога ќе ме сфатиш, извести ме за да направиме конструктивен и нормален муабет. Дотогаш, бракај си работа...
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Немам појма кој е тој Месија и не ме интересира, само си кажувам своето мислење. И стојам на тоа дека еден скап плакат (направен веројатно од наши пари) нема да ме направи поголем Македонец од тоа што сум. Патриотизмот не е некаков производ, за да со маркетинг му ја зголемиме популарноста. Кога ќе ме сфатиш, извести ме за да направиме конструктивен и нормален муабет. Дотогаш, бракај си работа...
како тоа наши пари?
а и шо ти засмета тебе толку плакатот?
имаше некоректна содржина или?
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
како тоа наши пари?
а и шо ти засмета тебе толку плакатот?
имаше некоректна содржина или?
Непотребно потрошени пари. Како што кажав, патриотизмот или го имаш или го немаш. Сигурно плакатот нема да ти го промени мислењето.
А за парите? Дај ти се молам, па не сум толку наивен за да не знам од каде доаѓаат средствата и на кого цело време му одговара да се одвраќа народот од егзистенцијалните прашања
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
Уште еден во низата кич методи на сегашната гарнитура. Не мора да си пишам на чело за да покажам колку голем Македонец сум. Исто и со плакативе
Епа скриј се дома и сите ќе знаат колкав Македонец си, додека грците рушат се што е наше со нивната пропаганда, нас ќе ни сметаат едни плакати, безразлика кој и како ги направил.
Мислам дека треба повеќе вакви, со ваква содржина да се лепат.
Колкави суми се потрошени за ништо, сеа сме се фатле за нешто што трба да ни причинува задоволство нешто со што треба да се гордееме дека многу пари се потрошиле, е баш ме интересира колку чинеле сите тие плакати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom