Фалбаџии

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Ete, momakot se fali.
Ama, glupavo bem ga go pravi toa.
Ke kazes tvoe mislenje ili da teram dajle :D?

btw.. bem ti e greska... neli trebase da bide "bez"...?
Neznam... ne ucam mk pa sto saka neka bide.. Super sto prof go sfati toa :d.
Btw.. vidi tamu, razgledaj... imas opcija "edit"... ups.. "izmeni" :D.
bucio напиша:
Лошо е кога во фалбаџиството се користат лагите и скриените намери за лични подмолни цели за да се намали и омаловажови туѓата големина и сигурност :toe:.
Chitaj ja temava i probaj da uchish :D.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Кога сум искрен ми се случува да помислат дека се фалам, нема ништо лошо во тоа доколку е вистина и додека е пристојно без препотентен безобразлук кој што изгледа невкусно и глупаво. Лошо е кога во фалбаџиството се користат лагите и скриените намери за лични подмолни цели за да се намали и омаловажови туѓата големина и сигурност :toe:.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Ич нејќам да се фалам, глупо ми е.Нека ме пофали друг.:toe:
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
мн.мн.ретко се фалам...некако ми е ептен детска работа.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Дневник е книгичка си ја пишуваш и си ја читаш само ти. Драга кајгана е виртуелен јавен дневник. Сосема различни.
Имаш јавен идентитет и те читаат и си популарна ти ги читаат постовите. Ете случајно те имам читано и многупати ти ги кажуваш своите успеси пред 30 000 луѓе. Извини ако ти пречи вака што те цитирам, ама не си само ти, многу форумџии и јас си пишувам и ете си се фалам намерно или ненаметно :) Исто и други формуџии се фалат (кажав најчесто ненамерно) на форумов а имаат јавен идентитет и сите ги читаме а велат дека успехот е само нивни и го делат со блиските и пријателите.
Сепак очигледно не е така ... го делат со илјадници луѓе.
Мојата поента е дека не е исто на форум, не е исто во реалниот свет. Никој не знае дали пишаното е вистина или не, без разлика дали се работи за тебе, мене или било кој друг. Јас пишувам во Драга Кајгана, но не пишувам се, не споделувам буквално се што на пример споделувам со блиските луѓе. Тоа ми беше поентата. :)
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Несакам да се фалам, не сакам да фалам на некого а сакам да ме фалат мене:).
 
T

theTinule

Гостин
Да се фалам ама не на пр.сум добила петка и сеа ај да се пофалам пред сите него за некои ствари шо се банални и глупави обично се случува кога ќе си купам нешто ново и ајдее да се испофалам на сите ама кога го кажувам тоа не сум сериозна, се зафркавам најчесто ко „ее мојата сукња е поубава од твојата нанананна“ у тој смисол:smir:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
ретко се фалам, ми звучи детски и повеќе би сакал друг да ме пофали.
 
M

miss Lebedica

Гостин
леле што ме нервираат аууууууууууу ептен посебно женски тоа би се рекло по скопски жаргон шмизли

Б Љ А К!!!!!
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Секогаш ама баш секогаш се фалам.Едноставно сакам да ги споделам убавите нешта кои ми се случуваат со другите (тоа не значи дека сакам да ми завидуваат и да им биде криво).
Фали ме усто ќе те расчепам:pipi:
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Не се фалам воопшто. Некако глупо ми е без некој да ме праша "еј што напраи со тоа" и одма да почнам да се фалам како оцените ми се супер, како положив уште еден сертификат, како бев на милион места и како си поминав, за тоа колку пари купив нешто итн. Дури и ми се случува намерно да избегнам некој муабет само за да не се пофалам.

Ова го претпочитувам поради лошо искуство. Како дете, па не бев ни тогаш фалбаџика, ама сепак бев во друштвени кругови кај што немаше секое дете родители со високи примања, имаше и социјални случаи, и деца на невработени, на технолошки вишоци, на некои што не земале плата со месеци, но бев премногу мала за да го знам тоа. Па, кога ќе ме прашаа (а ме прашуваа, затоа што сепак бевме деца) од кај ти се фармерките, џемперчето, блузата итн. ја ќе им одговорев пр. со Бенетон, не гледајќи причина зошто не би им кажала, и одма после тоа почнуваа со заладување на односите. Кога пораснавме, беа популарни неколку продавници во Скопје за облека и не секој купуваше од таму, и секогаш кога ете, ќе купев нешто повторно следуваше прашањето, но сфатив дека тоа ги прави љубоморни останатите, па од тогаш наваму гледам да кажам како тоа што го носам ми е постаро, или ми го купиле, затоа што премногу глупаво се чувствувам.
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
119
Поени од реакции
7
не несакам воопшто да се фалам некако глупо ми е да го правам тоа,кажувам за мојте успеси само на најблиските
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.507
Поени од реакции
33.666
Koга ќе пораснам, сакам да дојде ден, кога ќе има за нешто да се пофалам.
Еве се фалам дека ќе пораснам и ќе сум кул во нешто.
 
Член од
28 јануари 2009
Мислења
238
Поени од реакции
37
2 начина на размислување

1.Сам да се фалиш не иде
2 Ако не си се фалиш сам себе кој друг ќе те фали
Така да бирам 2 Често си се фалам ако више има за што зашто да не
 

Kajgana Shop

На врв Bottom