Фалбаџии

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Дали сте фалбаџија?
Редовно ли си се фалите пред останатите луѓе за вашите успешни резултати? Или напротив сте од оние лица кои својот успех го сметаат само за свој и не го делат со останатите лица.

Сите ние си се пофалуваме кога тогаш ... еј добив 10ка, еј ќе одам во Италија на одмор, еј се вработив, еј имам најдобар проект итн.
Си се фалите пред најблиските луѓе, пред пријателите, пред било кој (успех си е успех да си го кажеме :)) или?
И на форум секојдневно читаме постови на членови кои си се пофалуваат пред другите членови на кајгана семејството :)



Воедно ако има некој кајганџија да си каже за некој свој успех или новост слободно и тука нека си се пофали фалбаџијата :)
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Моите успеси (тоа не го викам фалење) ги споделувам со најблиските и оние кој се гордеат со тоа, оние кој имаат некаков удел во мојот успех, тоа не е само мој, туку и нивни успех, едноставно - се фалам на оние кој имаат право да го слушаат моето фалење...другите само можат да ми ја избаксузат иднината, затоа, што помалку знаат, тоа подобро.

П.С. Скромноста е чудна особина, токму тогаш кога велиш дека ја имаш, всушност покажуваш дека ја немаш:smir:
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Uspesite si gi delam so prijatelite.... tolku?
No ne znaes koj ti e prijatel vo ova vreme...izgleda ne bilo tolku...sorry, diskusijata moze da prodolzi.
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Успесите ги делам само со моите најблиски и оние кои знаат да ми го ценат успехот а не само да ми мислат како тое ке пропадне...
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Успесите ги делам само со моите најблиски и оние кои знаат да ми го ценат успехот а не само да ми мислат како тое ке пропадне...
Ne gi citas postovite pred tvojot..? Da.. nova tema e.
Nickot normalno deka si go znaes...
Zosto pocnav da pisuvam? .. greska :P.. lugjeto gresat... odam da vidam koj mi e vistinski prijatel.
 
S

smart ass

Гостин
од фалење до успеси...хммм фалењето е хиперболизирање на работите.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Своите успеси и достигнувања ги споделувам со оние кои ми се блиски,а понекогаш ми се случува и успехот да си го зачувам за себе.:pipi:
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Своите успеси и достигнувања ги споделувам со оние кои ми се блиски,а понекогаш ми се случува и успехот да си го зачувам за себе.:pipi:
Lele.. ne se setiv.. sto ke pravam sega?.. kako mozev da zaboravam da gi napisam isklucocite.. koga e tolku ednostavno... ne se setiv deka gi ima malku...
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.412
Поени од реакции
22.002
Кога имам за што да се фалам се фалам зошто да не..:toe:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Нормално дека кога ќе ми се случи нешто на кое што сум горда или нешто што ми се случило ќе се пофалам пред луѓето што ми се блиски и што ги сакам. Пред луѓе што не ги знам толку, не се фалам и не зборам постојано, од причина што ми е глупо и што се срамам. Ако ме прашаат ќе си кажам, ако не ќе си ќутам.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Uspesite si gi delam so prijatelite.... tolku?
No ne znaes koj ti e prijatel vo ova vreme...izgleda ne bilo tolku...sorry, diskusijata moze da prodolzi.
Ne gi citas postovite pred tvojot..? Da.. nova tema e.
Nickot normalno deka si go znaes...
Zosto pocnav da pisuvam? .. greska :P.. lugjeto gresat... odam da vidam koj mi e vistinski prijatel.
Lele.. ne se setiv.. sto ke pravam sega?.. kako mozev da zaboravam da gi napisam isklucocite.. koga e tolku ednostavno... ne se setiv deka gi ima malku...
Ete, momakot se fali.
Ama, glupavo bem ga go pravi toa.
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Ретко, ретко,ретко е јас да се пофалам на нешто.Па и да е моја заслуга и успех и да не е хиперболизирано,едноставно не сакам.
Понекогаш ако сум така по возбудена може да се испофалам за нешто пред моите дома или пред другарите/ките и најчесто за да не ме малтретираат подоцна кога ќе дознаат од друго место дека кријам од нив.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Пред пријатели само се фалите викате a?
А фалења во Драга Кајгана пред се a и други теми, тоа што е?
Зар 34 000 лица на форумов што ве читаат ви се пријатели :)
Не би рекла, за мене и тоа е фалење, а секој трет пост во Драга кајгана е или фалење или тагување по нешто.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Пред пријатели само се фалите викате a?
А фалења во Драга Кајгана пред се a и други теми, тоа што е?
Зар 34 000 лица на форумов што ве читаат ви се пријатели :)
Не би рекла, за мене и тоа е фалење, а секој трет пост во Драга кајгана е или фалење или тагување по нешто.
Не би рекла дека баш влегува тоа во фалење. На форум сите се со никови и секој може да си пишува што сака, а Драга Кајгана да му послужи како дневник да си се испуца, не би го гледала како фалење, туку како споделување.
Едно е да напишеш нешто во виртуелно парче “хартија“, сосема друго е како тоа го правиш во вистинскиот живот. :)
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Не би рекла дека баш влегува тоа во фалење. На форум сите се со никови и секој може да си пишува што сака, а Драга Кајгана да му послужи како дневник да си се испуца, не би го гледала како фалење, туку како споделување.
Едно е да напишеш нешто во виртуелно парче “хартија“, сосема друхо е како тоа го правиш во вистинскиот живот. :)
Дневник е книгичка си ја пишуваш и си ја читаш само ти. Драга кајгана е виртуелен јавен дневник. Сосема различни.
Имаш јавен идентитет и те читаат и си популарна ти ги читаат постовите. Ете случајно те имам читано и многупати ти ги кажуваш своите успеси пред 30 000 луѓе. Извини ако ти пречи вака што те цитирам, ама не си само ти, многу форумџии и јас си пишувам и ете си се фалам намерно или ненаметно :) Исто и други формуџии се фалат (кажав најчесто ненамерно) на форумов а имаат јавен идентитет и сите ги читаме а велат дека успехот е само нивни и го делат со блиските и пријателите.
Сепак очигледно не е така ... го делат со илјадници луѓе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom