Факултет Информатика (УГД - Штип)

Член од
17 декември 2010
Мислења
2
Поени од реакции
1
Опааа колеги :) Ја сеа се упишав али, вонредно сум. Да прашам дозволуваат да си полагам некој испит со колоквиуми?
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Само едно знам, со Лимонка не се надевајте да фатите врски нешто. Има свои "принципи“ и преку тие принципи нема минување. :icon_mrgr:
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
Закажаа ни колоквиуми сеа на 29ти и 30ти.
Дискретна Математика - Зоран Трифунов, и Математика 1 од Пачемска.

Некои совети за што може да има.
Што да научеме. Или од лани ако ги има некој нек ги закаче. Пиво га частам.
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
Закажаа ни колоквиуми сеа на 29ти и 30ти.
Дискретна Математика - Зоран Трифунов, и Математика 1 од Пачемска.

Некои совети за што може да има.
Што да научеме. Или од лани ако ги има некој нек ги закаче. Пиво га частам.
+ 1 од мене

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 

Big Bull

ОК
Член од
23 август 2008
Мислења
562
Поени од реакции
393
Закажаа ни колоквиуми сеа на 29ти и 30ти.
Дискретна Математика - Зоран Трифунов, и Математика 1 од Пачемска.

Некои совети за што може да има.
Што да научеме. Или од лани ако ги има некој нек ги закаче. Пиво га частам.
Од Пачемска треба и теорија да се учи. Кај неа испитите се 3 задачки, 3 прашања и бара одговорите да ти се целосни ( по 1 страница испишано :) ), за колоквиуми не се сеќавам точно.
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
401
Поени од реакции
307
Јас на Пачемска на тие 3 теорија-3 задачи испити и пишувам, пример имам задача со определен интеграл и прашање теорија за определен интеграл, само напишам пола страна чекорите кои се за решавање на определен интеграл и ако се сеќавам на нешто екстра инфорамција, ОК минам :cool:

Иначе мислам дека Утковски треба да умре.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Јас на Пачемска на тие 3 теорија-3 задачи испити и пишувам, пример имам задача со определен интеграл и прашање теорија за определен интеграл, само напишам пола страна чекорите кои се за решавање на определен интеграл и ако се сеќавам на нешто екстра инфорамција, ОК минам :cool:

Иначе мислам дека Утковски треба да умре.
Зашо бе, шо му фали на човекот :D ?
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
401
Поени од реакции
307
Зашо бе, шо му фали на човекот :D ?
Нема три чисти у главата. Курсо електроника е ПРАЗЕН, нема ништо на него. У Јуни испито ми го изгубил. Од август сеуште немам оцена ставено. На предавање не се појавува.
 

Big Bull

ОК
Член од
23 август 2008
Мислења
562
Поени од реакции
393
Нема три чисти у главата. Курсо електроника е ПРАЗЕН, нема ништо на него. У Јуни испито ми го изгубил. Од август сеуште немам оцена ставено. На предавање не се појавува.
Кој семестар си?
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Вообичаено е за Утковски да го нема у канцеларија за време на консултации, да го чекате по неколку месеци за подпис или оцена, да преполагате бидејки го загубил колоквиумот или испитот.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Нема три чисти у главата. Курсо електроника е ПРАЗЕН, нема ништо на него. У Јуни испито ми го изгубил. Од август сеуште немам оцена ставено. На предавање не се појавува.
Веќе ти одговорија за него.. за еден колега заборавил дека го положил испитот и му пишал 5ка, и овој се спрема за дипломска поднесува пријава кога од студентски му ги соопштија “добрите“ вести :D
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
Колоквиуми се ближат, колоквиуми се ближат....
Шо може да иаме дискретна и математика 1? Само задачи или и теорија?

И програмирање колоквиум на компјутер или на лист ќе ги пишуеме програмите...

И има ли некој да закаче од лани нешо. Пивото чека у фрижидер.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Колоквиуми се ближат, колоквиуми се ближат....
Шо може да иаме дискретна и математика 1? Само задачи или и теорија?

И програмирање колоквиум на компјутер или на лист ќе ги пишуеме програмите...

И има ли некој да закаче од лани нешо. Пивото чека у фрижидер.
Кај сите програмирања, програмите на колоквиум се пишуваат на лист... инаку, претпоставувам дека прашуваш за основи на програмирање, така ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom