Факултет Информатика (УГД - Штип)

Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
Кај сите програмирања, програмите на колоквиум се пишуваат на лист... инаку, претпоставувам дека прашуваш за основи на програмирање, така ?
Аха. Основи на Програмирање.
И како програма да напишемо на лист.
#include....
...return 0; }
се тоа? Ќе има грешќи обавезно.
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
Аха. Основи на Програмирање.
И како програма да напишемо на лист.
#include....
...return 0; }
се тоа? Ќе има грешќи обавезно.
владо си кажа, дека нема да гледа детално дали си ставил точка запирка илли не, битно е како си ја поставил и решил.
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Ja da dopunam za utkata :) koa hejtame do kraj. Samo sapun.
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
Шо дава Утката на колоквиумо? 1 семестер 1 колоквиум.
нешо од лани може да најдемо? Или секоја година друг...
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
напиша ли нешто математика1 ??
Колку сите толку и ја. Толку се побрка на почетоко шо си мислеше ја паѓам овоа. Нишо неам поима..

Сите другари втора група, ја прва... Со Господ напред :D

И ти ли полага?
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
Колку сите толку и ја. Толку се побрка на почетоко шо си мислеше ја паѓам овоа. Нишо неам поима..

Сите другари втора група, ја прва... Со Господ напред :D

И ти ли полага?
исто и ја, мести се да ми даде иста група, она ги искрсти 2-3 бода ќе имам БЕЛКИ.
 
Член од
6 јануари 2013
Мислења
3
Поени од реакции
0
Има ли некој колоквиум по визуелно? Какви задачи даваат?
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
401
Поени од реакции
307
Шо дава Утката на колоквиумо? 1 семестер 1 колоквиум.
нешо од лани може да најдемо? Или секоја година друг...
Утковски има направено едни колоквиуми/испити откако постое факултето и тие ги рока секогаш. Јас коа полага електроника, Златев (асистенто) гледа на еден тесто и вика „До кога им е рок на траење на овие тестови?“ :lolzz:
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
Reviving an old topic:
Објектно ориентирано програмирање нешто матријали?
Не предавања. Книга или скрипта кај да најдам да испечатам.

И да прашам: Втор семестер кој завршил, имавте ли Компјутерски Електронски Делови како изборен предмет?
Изборни предмети се КЕД и Електроника. Секретарката ни рече дека неможеме да бираме КЕД и сите да избереме Електроника.
Се случи ли ова со постарите генерации?
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
401
Поени од реакции
307
Секако се ебиветер тие предмети.

Др`ж од лани материјалите. Ние со Цвета у С++ работевме. Сеа вие со Благој не знам, пошо он е доста фан на Java :D

EDIT: Уствари не си сакал предавања. Епа тешко малку на овај факултет книги, скрипти и такви работи :D
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
Уствари не си сакал предавања. Епа тешко малку на овај факултет книги, скрипти и такви работи :D
Фала за ланските матријали, ама не сам рекол дека не сакам предавања, него не пишувам на предавања и ич неам желба да зјапам у екран од предавањата...
Лист си е лист.
И Благој рече дека преферирал Java, ама по програма ќе сме работиле со C++.
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
Какви задачи дава Доне по ООП. На првио имаше 3 цели задачи. Нишо заокружување, надополнување и заебанции.
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Jas sum prva godina zapisana na biznis informatika pa sakam da mi kazete na koi profesori treba da se obrnuva poveke vnimanie,tesko li e osnovi na programiranje vlado dali e strog ako mozete pokonkretno da mi objasnete i ako imate materijal od kolkviumj da mi pratete[DOUBLEPOST=1440358644][/DOUBLEPOST]Jas sum prva godina zapisana na biznis informatika pa sakam da mi kazete na koi profesori treba da se obrnuva poveke vnimanie,tesko li e osnovi na programiranje vlado dali e strog ako mozete pokonkretno da mi objasnete i ako imate materijal od kolkviumj da mi pratete
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
Jas sum prva godina zapisana na biznis informatika pa sakam da mi kazete na koi profesori treba da se obrnuva poveke vnimanie,tesko li e osnovi na programiranje vlado dali e strog ako mozete pokonkretno da mi objasnete i ako imate materijal od kolkviumj da mi pratete
Еве нешто по Основи на Програмирање.
Zavrsen ispit.rar
:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom