Факултет Информатика (УГД - Штип)

S

staycalm

Гостин
Има ли некој материјали за испит прв семестар по било кој предмет?
 
Член од
7 јуни 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Јас имам материјали за испит од прв семестар.
Јас сум 6ти семестар и заглавив со факултетот. Прочитав овде дека за математика2 теорија треба по цела страна да се напише. На пример за определен интеграл цела страна и кои методи се користат за решавање?
Комисиски треба да полагам математика2, полагав 3 пати и ништо.
 
Член од
1 септември 2019
Мислења
16
Поени од реакции
2
Здраво заинтересиран сум за студирање на информатика , е сега имам дилима за ФИНКИ или на УГД нешто сличен смер како ПИТ помалку математика , ваши предлози ??
 
Член од
22 февруари 2020
Мислења
10
Поени од реакции
0
Здраво дали знае некој како оде постапката за презапишување на предмет и дали треба пак да го слушам тој предмет?
 
Член од
20 март 2021
Мислења
12
Поени од реакции
0
Здраво, дали некој може да каже какви прашања има на прв колоквиум по предметот Основи на Веб дизајн?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom