Факултет Информатика (УГД - Штип)

Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
Има ли некој да сподели нешто за овој факултет.
За професорите, за учење или колоквиуми.

Било што.:)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Има ли некој да сподели нешто за овој факултет.
За професорите, за учење или колоквиуми.

Било што.:)
Има некој :)

Прашај нешто поконкретно што те интересира
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
Има некој :)

Прашај нешто поконкретно што те интересира
Па тоа:
Професорите и асистентите. Строги или слабо.
Колоквиуми: тешки или лесни.
Нешто за изборните:
Изборни ми се: Интернет Технологии и Дискретна Математика.

Сеа почнав прв семестер.
Општи совети и за втор семестер.

Искуство до сеа :)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Па тоа:
Професорите и асистентите. Строги или слабо.
Колоквиуми: тешки или лесни.
Нешто за изборните:
Изборни ми се: Интернет Технологии и Дискретна Математика.

Сеа почнав прв семестер.
Општи совети и за втор семестер.

Искуство до сеа :)
Прва година сите ќе се прават строги, понатаму ќе се смени приказната. Колоквиумите зависи кога како (и кај кој). Математиките обично се 10 заокружување, 5 дополнување и 5 задачи. Наместо семинарска, се изработуваат 4-5 домашни работи.
Дискретна немавме ние од постарата генерација, така да не можам да коментирам за тоа. Интернет технологии е доста лесен предмет. Предавањата се интересни, се учат основите на интернетот, рутирања, ип адреси итн. На вежби се учат основите на хтмл, прилично едноставни работи.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Која ти е асистентка дискретна математика и математика 1?
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.952
Поени од реакции
1.169
татјана пачемска најгрдата/строгата професорка по математика беше кога студирав јас * , а лимончето најслатка асистентка :love::love: ... и да додадам , онаа у студентски прашања валентина ти и даваш документи она си прича на мобилка , зачукај и го у уста и продужи си неспособна
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
Која ти е асистентка дискретна математика и математика 1?
Еве го распоредот:
Пишува ги професорите и асистентите:
http://ugd.edu.mk/images/Raspored/neparen/FI/x3001fig_st_o_127306.htm
татјана пачемска најгрдата/строгата професорка по математика беше кога студирав јас * , а лимончето најслатка асистентка :love::love:
Во право си.
Ја повеќе научив на 3 вежби кај Лимонка отколку 4 години средно :)
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.952
Поени од реакции
1.169
Еве го распоредот:
Пишува ги професорите и асистентите:
http://ugd.edu.mk/images/Raspored/neparen/FI/x3001fig_st_o_127306.htm

Во право си.
Ја повеќе научив на 3 вежби кај Лимонка отколку 4 години средно :)
лимончето е злато , ако не ти е јасно 10 пати ке ти објасне и па ке те праша дали ти е јасно , и ако не ти е ке те праша дали да останете после вежби да ти објасне , иначе дека ви се предавањата сеа и вежбите
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Многу професори и асистенти се смениле. За мене најдобри се и многу убаво објаснуваат Васко и Лимонка. :love: Александра и Тодор може да ги ставам во оние што се со меко срце, a таа Марија е шушумига. :icon_mrgr:
Влатко Јовановски многу беше влезен во филм, сега може е сменет.
Од Владо Гичев ништо не научив програмирање, Сашо е измислен за него.
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.952
Поени од реакции
1.169
Многу професори и асистенти се смениле. За мене најдобри се и многу убаво објаснуваат Васко и Лимонка. :love: Александра и Тодор може да ги ставам во оние што се со меко срце, a таа Марија е шушумига. :icon_mrgr:
Влатко Јовановски многу беше влезен во филм, сега може е сменет.
Од Владо Гичев ништо не научив програмирање, Сашо е измислен за него.
која марија бе која беше таа не ми текнуе , на татјана грдата сестра и да не е случајно :icon_lol:
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
лимончето е злато , ако не ти е јасно 10 пати ке ти објасне и па ке те праша дали ти е јасно , и ако не ти е ке те праша дали да останете после вежби да ти објасне , иначе дека ви се предавањата сеа и вежбите
Линкот погоре ^.
Распоредот има се.
Математика 1 во Амфитеатар 2, а вежбите во Предавална 3.
до Лимончето, ама Пачемска не ми изгледа така.. страшно.
само репутацијата таква и е. Опасна ли е?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
лимончето е злато , ако не ти е јасно 10 пати ке ти објасне и па ке те праша дали ти е јасно , и ако не ти е ке те праша дали да останете после вежби да ти објасне , иначе дека ви се предавањата сеа и вежбите
Да и тие што се во нејзина група највеќе поени имаа на колоквиуми.[DOUBLEPOST=1413234381][/DOUBLEPOST]
која марија бе која беше таа не ми текнуе , на татјана грдата сестра и да не е случајно :icon_lol:
http://scholar.ugd.edu.mk/marijamiteva/

А на Наташа се сеќаваш онаа што изгледаше како ретардирана. И Методи Главчев царот :pos:
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.952
Поени од реакции
1.169
Да и тие што се во нејзина група највеќе поени имаа на колоквиуми.[DOUBLEPOST=1413234381][/DOUBLEPOST]
http://scholar.ugd.edu.mk/marijamiteva/

А на Наташа се сеќаваш онаа што изгледаше како ретардирана. И Методи Главчев царот :pos:
аааахахахахххах оваа ептен негативна ми беше , ја мислев на пачемска сестра и викаш ама она сања беше мислам е таа е само, пали пежото и нагоре накај сутлако да ја отераш 5 саата доста нема да и бидат :coffee:, а Главчев но комент :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom