Утринска Ерекција - Женска мистерија

Член од
17 февруари 2010
Мислења
32
Поени од реакции
1
А причина плус е фактот што додека спиеме ние машките се лачи повеќе тестостерон...ова е една од причините.

П.С желбата за мочање....нема врска...еден индиец ми кажа дека додека сонувал како моча у ВЦ...уствари се помочал у гаќи,истиот работи во Гоа(индија)...
Vo vrska so zelbata za mocanje jas si go sonuvav moeto wc kako bleska i ustvari ja toa sum si go demonstriral na masata sto mi e vo dnevna.. (znaci kako sum odtisol od decka do dnevna e misterija) i majkami go osetila zuborot sto proizleguva od kapenjeto na stakloto i sabajleto koa mi kazuvase ja se sokirav ( koa imav 12 god :)):toe:
 
S

smart ass

Гостин
Епа да проблемот е што тогаш сме измеѓу будност(некои 10-20%) и сон,арно ама Сонот е перцепиран како нормално-реално Вц наместо...лажно..

Овој пријателов се разбудил откако осетил топлина,па се стегнал и во вистинското ВЦ довршил работа...

Претпоставувам и ти ојде после у вистинското:smir:


Ова е доказ дека има паралел јуниверз:vozbud:
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.377
Поени од реакции
28.479
Ако е толку мистериозна темава, трк да се премести у Мистерии.:tapp:
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Аиии пред година - две беше, си спијам јас по гаќи раскомотен целиот, распашан.
Ми влегува татко ми и се дере: АЈДЕЕ СИНКО СТАНУВАЈ :pos:
И јас таков целиот поспан, но сепак свесен за куродрвката: еве, еве... и се покривам околу меѓуножјето со фротирката.
На ова татко ми одговори: Ааа го криеш а, го криеш? :baeh:
Знае човекот низ што поминувам, истото и на него му се случувало.

Заебано е коа треба со ластикот од пижамите да го држам за тело, а со маицата да му ја покривам главата. Мал е па морам така.
P.S.: Кај нас у маало под 30cm мало е :tv:
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
Јас колку што знам, поврзано е со РЕМ, и не се случува само наутро туку 4-5 пати во текот на ноќта.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.693
Поени од реакции
11.823
Тоа е повеќе женски HАPPY HOUR отколку мистерија...
 
H

^HITMAN^

Гостин
Утринска ерекција (Morning Wood) e знак дека мажот има добро сексуално здравје. Под сексуално здравје не спаѓа само желбата за секс, ерекцијата и потентноста туку целовкупниот баланс на човековите органи одговорни за сексуалните функции како и психичката состојба на личноста.
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
А бе вака иди работава демек дур спијаме комотно можи некоја да не изеби без да сетиме,пошто нон стоп е истопорен. Туку батали то,еве една истинита прича:

-Одиме двајца другари кај еден батка дома.Мајка му вика идете,влезете,седнете ама почекајте овај уште спија да го скорнам.Станува баткава...Тополата истегната до заби. И мајка му: Сине оди измочај се! И овај:Не ми се моча! Пак макја му: А бре оди измочај се,демек иди среди ја малце тополата. И пак овај сио мамурен не сваќа шо е финтава....А БРЕ НЕ МИ СЕ МОЧА!!! :pos2: :smir:
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Утринска Ерекцијата или по нашки кажано утринска куродрвка е женска мистериозна ствар бидејќи тие не ја свакаат процедурата на машкиот мозок. Што мислат женските па и вие машките. :smir:
Ќе зборувам за минато свршено време
Јас не ја разбирам многу машката утринска ерекција и посебно ако таа е поврзана со негова желба да ми го начука по секоја цена и тој да си се испразни:drk:, но затоа го обожавам тој миг на наше заедничко будење за време на викендите кога со мазењето и бакнувањето водиме љубов и потоа цел викенд си уживаме:back:
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Утринската ерекција е невкусно будење на горната, од долната глава... многу ретко тоа ненадејно будење, се компензира со утринска „посластица“...се се сведува на физиолошка потреба, а ако се задржам, по сра*е сум..
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Јас не ја разбирам многу машката утринска ерекција и посебно ако таа е поврзана со негова желба да ми го начука по секоја цена и тој да си се испразни:drk:, но затоа го обожавам тој миг на наше заедничко будење за време на викендите кога со мазењето и бакнувањето водиме љубов и потоа цел викенд си уживаме:back:
Јасно ти е дека плавото и зеленото машките исто го доживуваат? :)
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Јас не ја разбирам многу машката утринска ерекција и посебно ако таа е поврзана со негова желба да ми го начука по секоја цена и тој да си се испразни:drk:, но затоа го обожавам тој миг на наше заедничко будење за време на викендите кога со мазењето и бакнувањето водиме љубов и потоа цел викенд си уживаме:back:
Утринската ерекција нема врска со желбата за секс. Желбата за секс се јавува природно кај секое машко, кога ќе лежи до жената што ја сака. Доволен е еден поглед кон неа и желбата за секс е веќе присутна.

Утринската ерекција е само посебен случај, кога мажот е еректиран дури и да не се труди, па, за да не оди фира таа ерекција, си бара секс. Тоа е природна вијагра, ако така сакате, и штета е да се изгуби.

Јасно, имаше една статија на Кајгана дека наутро жената е сонлива и ѝ треба малку повеќе стимулација за да дојде до желба за секс, па претпоставувам дека треба мажите малку да се потрудат повеќе, за да добијат секс наутро, после будење. Но точно е дека со таков секс целиот ден почнува позитивно. :helou:
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Јасно ти е дека плавото и зеленото машките исто го доживуваат? :)
Фала што ми ги проширивте видиците:back:

Утринската ерекција нема врска со желбата за секс. Желбата за секс се јавува природно кај секое машко, кога ќе лежи до жената што ја сака. Доволен е еден поглед кон неа и желбата за секс е веќе присутна.

Утринската ерекција е само посебен случај, кога мажот е еректиран дури и да не се труди, па, за да не оди фира таа ерекција, си бара секс. Тоа е природна вијагра, ако така сакате, и штета е да се изгуби.

Јасно, имаше една статија на Кајгана дека наутро жената е сонлива и ѝ треба малку повеќе стимулација за да дојде до желба за секс, па претпоставувам дека треба мажите малку да се потрудат повеќе, за да добијат секс наутро, после будење. Но точно е дека со таков секс целиот ден почнува позитивно. :helou:
Фала што ми ги проширивте видиците:back:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.715
Поени од реакции
12.137
Пре би рекол дека не е женска мистерија туку попрво женски радости и милина, утрински машала момент, кој и не е само утрински.
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Хахах, но најчесто - кутриот кревет. Да беше човек што ли ќе речеше...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom