Утринска Ерекција - Женска мистерија

Член од
17 февруари 2010
Мислења
32
Поени од реакции
1
Утринска Ерекцијата или по нашки кажано утринска куродрвка е женска мистериозна ствар бидејќи тие не ја свакаат процедурата на машкиот мозок. Што мислат женските па и вие машките. :smir:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Утринската ерекција ви е поради РЕМ фазата за време на спиењето и целосното опуштање за време на спиењето.
Или ако сонувате нешто што ве возбудува.
Ништо мистично.
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
Нема никаква врска со сонот!
Немам објаснување и незнам што биологијата или пак психологијата вели за овој „феномен“, ама сум сигурен дека сонот нема никаква врска (ова одлични искуства :pos2:)
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Мене поголема мистерија ми е зошто се случува при најголема потреба за мокрење и како успешно и прецизно да се изведе чинот без непланирани промаршувања.

Исто така треба да се поседуваат разработени тактики за незабележливо поминување со "шаторот" покрај домашните.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.309
Поени од реакции
46.039
Исто така треба да се поседуваат разработени тактики за незабележливо поминување покрај домашните.
ја на пример на ластикот од пижамата го прицсврстувам... :) a зa мочање сецкам, првиот шмрк ако се исконтролира после лесно е : )

Иначе мислам дека куродрвицата во главном е предизвикана од мочката шо ни се таложи додека спиеме, иако, се десило после опасни соништа у кои ја ебам ко сивоња да се разбудам со курот дигнат до вилица. :)
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Не знам дали е од РЕМ или пак нешто генетски ама секое сабајле не си ги чуствувам нозете од ладно.

Треба да извадам поголема јамболија од рубата или да се одвикнам да спијам на грб.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Иначе мислам дека куродрвицата во главном е предизвикана од мочката шо ни се таложи додека спиеме, иако, се десило после опасни соништа у кои ја ебам ко сивоња да се разбудам со курот дигнат до вилица. :)
Кога ми беше забавен овој феномен и кога барав на гугл, имаше податоци дека не е поврзана желбата за мочање со утринската ерекција а како пример беше даден тоа што не ви се дига секогаш кога имате желба за мочање.
Исто така, нивото на тестосторен е највисоко сабајле.
И, зашто за време на ерекцијата крвта оди во пенисот, овие ерекции се пожелни и добри за да ви се одржува пенисот здрав.


*извинете шо ви кршам филм и шо ви ја демистеризирам работавацџз.
 
Член од
21 февруари 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
80% од утрата ми се курот дигнат. :D и какви само мисли ми поминуваат
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
80% од утрата ми се курот дигнат. :D и какви само мисли ми поминуваат
Fala ti sto go spoedli ova so nas. Inaku i zenskite ja imaat ista rabota, kade poveke krv vleguva vo vaginata preku nok, i ako sonuvate vo REM fazata vi se navlaznuva vaginata... Samo sto kaj maskite e zabelezitelno, kaj vas ne.
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Затоа утрински секс ми е најубав ,уште нерасонет со замижани очи авввв со таква куродрвка и осетот на влажноста внатре бре бре мераци
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.694
Поени од реакции
12.101
Тоа му е еден репер човек сабајле коа ќе стане да знае дека сеуште е жив, функционира и е корисен за општеството.
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Утринска ерекција и утрински секс. Тоа е најубавото утро што можат да го имаат партнерите. При самиот секс си кажувате...добро утро и си се смешкате. и цел ден функционирате одлично! :)
Sex&Love...збориш за процедурата на машкиот мозок. За таа процедура жените зборат со пријателките на кафенце. Инаку во главно ги интересира процедурата на долната глава...да биде исправена и цврста..:)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Ние самостојните земјоделски производители неаме такви маки.
Ко ќе станиш в 4 сабајле да појш на нива, да пуштиш кокошките, да однесииш крави или овци на пасење, надвор свежо роса на тревата, ..,, мене не ми се станва а камоли на куро. Си дреми в топло в гаќи
 
S

smart ass

Гостин
А причина плус е фактот што додека спиеме ние машките се лачи повеќе тестостерон...ова е една од причините.

П.С желбата за мочање....нема врска...еден индиец ми кажа дека додека сонувал како моча у ВЦ...уствари се помочал у гаќи,истиот работи во Гоа(индија)...
 
C

cige

Гостин
Понекогаш кога ќе се разбудам и ми се моча премногу и кога ќе погледнам малиов станал од спиење пред мене:pos2:
морам одма да претрчам до wc ама се тоа ок само ако нема некој во предсобје инаку ќе мора некако да се подзакривам, не е баш лесно да скриеш толкав шатор :pos2:
ем неможеш да трпиш од што ти се моча ем боли главчето:pos2: забеган е малиов сака со глава ѕид да руши, тогаш мислам дека има full erection, здравје поголем :nesum:
ама проблем е што мора да експериментираш некои нови стилови за мочање оти инаку право на капакот :nesum: , не е лошо да си носиш со себе колено за водовод или колено од ќумци :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom