Усно или писмено?

  • Креатор на темата mRnO
  • Време на започнување

Усно или писмено?

  • Усно

    Гласови: 54 41,2%
  • Писмено(тест)

    Гласови: 77 58,8%

  • Вкупно гласачи
    131
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Усно. Сакам да зборувам, и тоа многу. Особено со писмен и начитан професор (90 и кусур % не се такви), кој ќе ме слуша, ќе ме разбере, ќе дискутира со мене, и ќе ме праша од која литература имам екстра прочитано.
Ама математика пр. не може така. Исто е и со јазиците, задолжителна е и оценка писмено.
Браво браво. :helou:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
665
Поени од реакции
2
Zavisi za koj predmet.Naprimer za Biologija i makedonski(gramatika) mi e poubavo usno,a Geografija i Istorija mi e poubavo pismeno.Ama sepak koka ke ni kazat utre imame test nie poveke se plasime(dobro ne se plasime ama se stresuvame),a koga ke ni kazat isprasuvanje usno sepak pomalce ucime i ne go svakame toa kako tolku ozbilna stvar.Barem jas taka mislam.Moze nekoj razmisluva poinaku.:toe:
da da vo pravo si koga ke kazat test poveke ucime a na usnoto isprasuvanje sme poslobodni.
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Усно, затоа што знам дека полесно ќе поминам. И да не сум спремна од една реченица ќе направам десет, а и брзо зборам и до сега најчесто се случуваше (во средно) да ме кренат, па после првото прашање кога ќе видеа како звучам сигурно, ме прекинуваа.
Додека за тест, не само што ќе се уморам пишувајки (ако е на раскажување), мора цел да го напишам, а оние тестови па со заокружување, секогаш ми биле најслаби, највеќе ме бунеа.
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Abe vazno da ima sex pa sea dal ke bide usno , dal pismeno sveedno
 

LoveAshlee

I dont have a plan..thats the point
Член од
27 мај 2007
Мислења
475
Поени од реакции
2
Усно зш секад то кажуваат од страна , и да си на табла пак ќе ти кажат нешто .
Вака на писмено и да знаат за инает не ти кажуваат незнам зашто . Дали сакаат помала оценка да извадиш или пак друго :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
Мене многу подобро ми е писмено..боље ми е да имам тест отколку испрашување..имам време да помислам цел час за тест ми е и повише од доволен!
 

Вено

Кишобран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
144
Поени од реакции
1
Мене писмено ми е боље.. Шансите да препишеш нешто се поголеми од тоа шо ке одговараш усно. плус се концентрираш, повише тишина и то.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
орална презентација сакс. претпочитам горно-десно-екстремитетно одговарање.
 

M@We4kA

Loading . . .
Член од
26 јуни 2007
Мислења
559
Поени од реакции
5
Писмено имам повеќе концентрација. Не се брзам, можам тоа што не го знаам да го прескокнам, па после да го решам..

Писмено е подобро за мене.
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Па во средно добро ми беше усмено, се снаоѓав, и сега на факс се снаоѓам некако али само писмено. Така да гласам за писмено
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
usno definitivno.mnogu mi e polesno deka odokolu neso ke kazam neso ke mi sepnat i profesorot ke mi potkaze
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
гласав за усно, али зависи за кои предмети... На пример, социологија, историја, право.... тие сакам поише усно да одговарам, зашо не ми иде некако да правам писмена по тие... у секој случај зависи од индивидуата..
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5
Поени од реакции
0
Jas sum i za usno i za pismeno. ima profeori kaj koi koga odgovaras te vrtat, te vrtat okolu materijalot so cel da ti najdat nekoja dupka, za da ti ja namalat ocenata, a moze i da se isplsis i da e blokiras i se da zaboravis. No ova moze da ti se sluci i na test. Nekoi profesori imaat lesni testovi, tesko isprauvaat, i obratno. Znaci se zavisi od profesorot, i od negoviot rezim.
 
Член од
16 август 2007
Мислења
262
Поени од реакции
4
i edno i drugo..da se vidi bre coek koj kolku znae...pih nekoj be ti dava edno prasanje i kraj vaka fino lepo 50 prasanja
pisuvas kolku sakas
 

VINX

Rhymesaya'
Член од
13 ноември 2007
Мислења
108
Поени од реакции
0
Писмено. Усно никако неможам, кога одговарам усно целиот поцрвенувам како домат и се потам :) , едноставно трема ептен имам... :kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom