Усно или писмено?

  • Креатор на темата mRnO
  • Време на започнување

Усно или писмено?

  • Усно

    Гласови: 54 41,2%
  • Писмено(тест)

    Гласови: 77 58,8%

  • Вкупно гласачи
    131

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Бидејки има доста нови членови,(од кои повекето ученици),а и помина доста време и заборавена е старата. ја отварам темава за да се изјасниме како ни е подобро да одговараме,усно или писмено и зашто?
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Писмено! Многу повеќе знам да се концентрирам, имам повеќе време, можам ако не знам некој одговор и да препишам! И усно е добро, али сепак одбирам писмено!
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Усно бидејќи ракописот ми е катаклизма:pos2:

Не шала на страна има предмети кои подобро е усно да се полагаат пр. историја, географија, социјологија, а има предмети кои полесно писмено се полагаат: математика, физика....
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Писмено, од исти причини како и Прити Грл....можам и да препишам нешто и да оставам некое прашање кое не знам за подоцна во часот...

Ако така направам на усмено ќе ми залепи кец како мене голем...
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Усно. Сакам да зборувам, и тоа многу. Особено со писмен и начитан професор (90 и кусур % не се такви), кој ќе ме слуша, ќе ме разбере, ќе дискутира со мене, и ќе ме праша од која литература имам екстра прочитано.
Ама математика пр. не може така. Исто е и со јазиците, задолжителна е и оценка писмено.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Усно дефинитивно.
Од секогаш поубаво ми било да се изразам усно. Писмено секогаш ме фаќа блокада и не го постигнувам посакуваниот резултат (оцена).
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
јас сум за писмено, поубо ми е... така поубо можам да се концентрирам на прашањето, да се помислам малце, да потпрепишам ако не знам, да го оставам за на крај, да шкртнам ако не сум сигурна итн
и усно не ми е лошо ама пак... писмено си е писмено :)
 
N

n/a

Гостин
Pismeno!
Koga stanuva zbor za tupadjiski i dosadni ispiti....
Gospod Bog bese spravedliv i dade vakov sistem!
p.s Za zainteresiranite...poveke informacii od kade i kako se nabavuva na private!
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Полесно ми е усмено зашто и да не знам некако ќе вртам, ќе повторувам иста реченица неколку пати, некој друг ќе додаде нешто и полесно можам да се извадам и повисока оцена да добијам
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Мене исто ми се фаќа... ако знам ќе кажам усно и ќе напишам писмено.. а писменото некако ми е полсено затоа што ако во моментот не ти текнуе нешто ќе си прашаш тие околу тебе и ќе ти каже некој пошо сите пишуват и ти ќе прашаш и ќе те прашаат.. значи полесно е писмено барем за мене
 
Член од
19 јануари 2006
Мислења
127
Поени од реакции
1
Дефинитивно усно ,ама доколку имаш се подготвено претходно . Ако не , писмено препишувај
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Писмено најубаво, имаш време да размислиш за прашање,а и да не се сетиш одма, ќе ти текне за некое време :) А усно мора кога ќе те праша одма да кажеш.. или идеш на друго прашање.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Писмено е подобро во секој случај,бидејќи имаш и време да се сконцентрираш а и да препишеш нешто како што кажаа членовите над мене.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Писмено!!!!!!!!

Имаш време
Можеш да се сконцентрираш и да размислиш
Тишина е, никој од другарите не крева галама
На некој начин можеш и да си ги бираш прашањата што ќе одговориш најпрво
МОЖЕШ ДА ПРЕПИШЕШ!!!!!!!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom