Упорни или попуштате?

lile_rock

Олд сКул...хD
Член од
22 јуни 2007
Мислења
902
Поени од реакции
7
Ако знам сигурно дека сум за нешто 100% во право тогаш водам инает и не попуштам...а ако не сум у право водам инает некое време ама после попуштам :)
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
обично попуштам пошо неам никогаш намера да се расправам поготово ако се глупости во прашање. ама па ако ме фати инает некогаш и да не сум во право не попуштам , али поретко се дешава ова
 
L

LEPOTICKA_SWEET

Гостин
Ја сум голема инаетцика...па зависи од ситуацијата ама цесто знам да бидам упорна и да не попуштам
 
Член од
18 август 2008
Мислења
680
Поени од реакции
33
Топ не ме пробива.Има и случај кога немам факти на моја страна.

Види ја сум повише „ Нема аљи ќе има хеј“.
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Ако сум сигурен, да, а ако не сум сигурен не се ни мешам :) Е сеа има моменти коа сакам да изнервирам некој, па и да сум сигурен дека грешам, не се откажувам....
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
83
Поени од реакции
2
Во се сум упорен. До смрт би се борел за она зад кое стојам. Но во случај да грешам, подавам рака. Тоа е многу човечка постапка. Барем така мислам. Инаку честа е едно нешто за кое вреди да се умре. Да се биде чесен е тешка работа.
Колку за информација да кажам е мое, одбегнувам да се карам со жени. Сите знаеме зошто!
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
важам за прилично упорна особа, кога ќе замислам нешто дури не го остварам нема мрдање
но дали ќе бидам упорна или ќе попуштам зависи пред се за ситуацијата за која се работи
ако се работи за мене за нешто што треба да направам секогаш сум упорна како што кажав претходно,
а ако се работи за некоја ситница, на пример ако сестра ми запне да ја носи мојата чанта иако и јас сум планирала да ја носам, ќе и попуштам и не трошам енергија да се борам за такви ситни нешта
 

Gohan

I (L) Fußball
Член од
14 февруари 2009
Мислења
420
Поени од реакции
14
Obicno na pomalite popustam,nema smisla koga ke se zainatat i tolku,na pogolemite poveke i davam otpor :helou:
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Зависи за што и како ке ми текне.
:salut:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Упорен сум се додека не попуштам...

... во најголем дел се обидувам да бидам упорен.
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Се си има граница.За некои работи нормално неможам со глава во ѕид да удирам,ама ако знам дека вреди и дека можам да успеам и дека така треба да биде е тогаш тешко дека некој може да ме спречи.Не попуштам па што сака нека биде,ако знам дека сум во право никогаш не го менувам својот став или пак да се помирам со ставот на некој друг.
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
440
Па некогаш сум упорна, но не ретко и попуштам, неможам да издржам кавги и да се инатам - It's not me :toe:
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Упорен секогаш, непоправлив инаетлија, ама се случува понекогаш да попуштам кога некој ептен ми се качува на глава и ми оди на нерви...
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Упорен кога сум во право. Знам да попуштам и кога сум во право, кога од дргата страна наидам на човек кој не знае дека не е во право или речено „човек кој не знае и не знае дека не знае бегај од него“. А знам и да прифатам мислење до колку се докаже дека јас не сум во право.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom