Универзитет "Гоце Делчев" - Штип

Член од
29 октомври 2007
Мислења
23
Поени од реакции
2
ај мало инфо кој знае за овај смер

Компјутерски дизајн
 
N

navivacka

Гостин
Кои ретарди еј:uvo:еден факултет започнува на 18 еден на 22 а еден на 28 Септември а Филолошкиот од утре:tapp:како може различно да почнуваат:nesum:
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
Кои ретарди еј:uvo:еден факултет започнува на 18 еден на 22 а еден на 28 Септември а Филолошкиот од утре:tapp:како може различно да почнуваат:nesum:
за секој факултет не се истите простории, за некои се гради нови, некои се прошируваат
Наставата на факултетите ќе започне на 22 септември, освен на Економскиот факултет, каде почетокот ќе биде на 28 септември.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
Знае ли некој на кој датум започнува наставата на факултетот за медицински науки и едно прашање во врска со изборните предмети кога ке треба да одбереме кој предмет треба да го посетуваме затоа што кога се запишував не ми дадоа нешто за да одберам некој предмет ,иначе сум запишан на општа медицина поздрав
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Некој совет за изборен предмет за прва година општа медицина, ако може? Ги гледам предметите, некако Вовед во Медицината и Медицинска Терминологија ми стојат најприкладни. Сугестии?

Знае ли некој на кој датум започнува наставата на факултетот за медицински науки и едно прашање во врска со изборните предмети кога ке треба да одбереме кој предмет треба да го посетуваме затоа што кога се запишував не ми дадоа нешто за да одберам некој предмет ,иначе сум запишан на општа медицина поздрав
СЕ ИЗВЕСТУВААТ СТУДЕНТИТЕ НА ФАКУЛТЕТОТ ЗА МЕДИЦИНСКИ НАУКИ (ОПШТА МЕДИЦИНА, СТОМАТОЛОГИЈА, ФАРМАЦИЈА, ВИСОКАТА ЗДРАВСТВЕНА ШКОЛА ДЕКА СО ПРЕДАВЊА ЌЕ СЕ ЗАПОЧНЕ НА 28.09.2009 Г. (ПОНЕДЕЛНИК).
СО ВЕЖБИ ЌЕ СЕ ЗАПОЧНЕ НА 05.10.2009 Г. (ПОНЕДЕЛНИК).
РАСПОРЕДОТ ЗА ПРЕДАВАЊА И ВЕЖБИ ЌЕ БИДЕ ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЈАВЕН.
 

Попај

Буржоазија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
699
Поени од реакции
9
Знае ли некој на кој датум започнува наставата на факултетот за медицински науки и едно прашање во врска со изборните предмети кога ке треба да одбереме кој предмет треба да го посетуваме затоа што кога се запишував не ми дадоа нешто за да одберам некој предмет ,иначе сум запишан на општа медицина поздрав
Избери си вовед во медицина,ова ќе ви го дадат да бирате кога ќе почнете со факс,професорот е многу добар:)
нема да погрешиш..иначе од 28 почнуваме,а со вежби од 5 октомври.

Некој совет за изборен предмет за прва година општа медицина, ако може? Ги гледам предметите, некако Вовед во Медицината и Медицинска Терминологија ми стојат најприкладни. Сугестии?

Исто како и на членот над тебе...Избери си вовед во медицина,ова ќе ви го дадат да бирате кога ќе почнете со факс,професорот е многу добар:)
нема да погрешиш...скрипта од 100 страни ќе имаш за двата колоквиуми...така да по 50 страни :), а и лесен предмет е.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Исто како и на членот над тебе...Избери си вовед во медицина,ова ќе ви го дадат да бирате кога ќе почнете со факс,професорот е многу добар:)
нема да погрешиш...скрипта од 100 страни ќе имаш за двата колоквиуми...така да по 50 страни :), а и лесен предмет е.
Океј, фала за одговорот. :smir:
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
Наставата ке започне на 28 септември
 

AFI

Член од
17 ноември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
98
Ima li nekoj sto studira na Ekonomski da spodelime nekoe iskustvo :pos2:
 
Член од
1 февруари 2010
Мислења
18
Поени од реакции
1
Da ja sum na Ekonomski,ama iskustvo nemam mnogu....brucos sum na stari godini:)))))
 
G

Giggles

Гостин
Тотален хаос е УГД, ништо не им се знае, секогаш се чека на информации во последен момент... еден ден пред колоквиум дознаваш уствари дека имаш колоквиум абе... ноу комент, на човек да му е мака шо не избрал друг универзитет . . .:toe:
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
А знае ли некој дали има студенти на смерот новинарство во Штип?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom