Улиците навечер се сигурни. Дали?

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
На младинава очигледно им треба смисла за хумор...или ум за иронија.:tapp:
Во темава се расправа за сериозни работи, како што виде никој не се пошегува и ти сеа сакаш интересен да се направиш со тоа што ќе кажеш некоја несолена шега... На крај краева еве ти ја ЧДА па таму полемизирај колку скааш.
 
Член од
2 јануари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
20
Улиците мислам дека во некој делови ...ич не се сигурни...немаат ни осветлување...
 

hellboysk

Зависник
Член од
11 април 2010
Мислења
39
Поени од реакции
1
Се сеќавам еднаш се враќавме од драмски театар со 4ца пријатели (машки и женски) и така додека чекавме автобус еден старец отприлика 50-60 години почна да ја зјапа мојата друарка, јас и уште еден пријател приметивме, но не изреагиравме веднаш, но кога почна да се драпа на сред автобуска со 30 луѓе на нејзе ... ја претера ... го избркавме пцуејки и викајки а од страв да не го тепаме педерот се качи во автобус ... приватен и тоа... не заеба :) Сакам да кажам дека не е безбедно никаде во Скопјево каде од манијаци каде од браќата... и од кучиња... не знаете кој каде ќе ве начека , шо би рекол еден колега од форумов... ко преживи причаче :) :salut:
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
vo skopje samo so pistol ispaganje, a vo drugite gradovi imam odeno mnogu e porazlicno pomirno e i po ne e opasno ama vo skopje zeznato e ne treba da pokazes slabost
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
474
Поени од реакции
152
Мислам дека се безбедни....
Барем според мене, но пак, увек си носам со мене швајцарец...за секој случај
 

Pece_Zenskio

џукела
Член од
17 мај 2010
Мислења
154
Поени од реакции
2
mene nikogas mi se nema nisto nevoobicaeno deseno da se setam navecer po ulica,megutoa nikogas ne se znae !!!
 
Х

Ханзо

Гостин
vo skopje samo so pistol ispaganje, a vo drugite gradovi imam odeno mnogu e porazlicno pomirno e i po ne e opasno ama vo skopje zeznato e ne treba da pokazes slabost
Ijas isto mislam, treba samo muski i imas respekt. Чудно бе, јас ни пиштоли ни швајцарци ни германци, па пак жив. Ако може да ги аргументирате вашите гангстерајски изјави, вака ќе почнам да се плашам дека живеам во нигерско маало во Нов Јорк. Да не треба да си купам дуксер и странична капа, за секој случај.
 
Член од
26 април 2010
Мислења
501
Поени од реакции
21
Vo ovie vremiwa stana nesigurno i dewe a kamoli noke.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Со манијаци јас си имам подолга историја и искуство. До сега минимум 10 пати сум имала средба со такви “изроди“. Ме следеле, некои си се задоволувале пред мене, а 2 - 3 со спуштени панталони почнаа да одат по мене, среќа сум се снаоѓала дали брзо ќе почнам да одам до првите луѓе што ќе ги видам или ќе се качам во такси, битно сум се снаоѓала. Затоа гледам никогаш сама да не си одам накај дома, бегај таму, трауми имам, ко магнет за манијачишта стари сум. Магнет у пм. Еднаш па седев со другарка у кафич, спроти кафичот на улица еден си свиркаше и си пуцкаше со прстите на едната рака, со другата си го фаќаше другар му. Милион примери и докази дека НЕ е безбедно. Да нејќе човек да е женско на моменти.

Не, не се безбедни улиците дефинитивно.

Затоа ќе одиш во МИКЕИ продавницата за оружје која се наоѓа позади Беко полициската, каде што се вадат лични карти, и ќе си купиш спреј - солзавец, парче ти е 5 евра. Мислам дека уште има и се продаваат. Види, ако те носи патот натаму, помини и прашај.

Ако не се заштитиш сама нема кој да те заштити, бидејќи Алфиве "замреа" со бркање вакви болесници.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Како дојде времево да ти е страв до драгстор пред зграда да се симнеш.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
115
Поени од реакции
6
Не! Тоа на дење да ти е страв да поминеш некаде а не навечер. Мислам дека сигурноста е на нула. Во било која град на Македонија.
Па и во таксито немам голема доверба...
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Релативна работа е, не знаеш на која будала моеш да налеташ =]
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Сум идел навечер и сам доста пати и не сум го јадел до сеа, ама за се има прв пат ;)

Иначе генерално не е сигурна државава, одамна веќе :toe:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Во Ново Лисиче, немаш гајле. Од ништо.
Прај шо сакаш и колку сакаш све дур не им скурчи на станарите па да ти викнат џандари.
Рација имаше еден период, сеа не приметуем ни алфи ни цивилки (сумљиви фаци XD), проблеми никакви нема, моеш да се шеташ со слушалици на уши у 3-4 сабајле без гајле :)

За другиве населби, појма неам, нит ме занима.
Знам дека и аеродром е мирен, освен некоја бараба тинејџерска ако ти се искурчи дека си од НЛ...
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Во однос на сите други светски метрополи, кај нас е повеќе од сигурно... Но, не би се осеќала баш комплетно сигурна во некоја мрачна улица во ниедно време... Не на глобално ниво туку заради изолирани пореметени примероци. Има многу болни луѓе...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom