Укинување на визите = иселување

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Ај сега да ве видам кај ќе одите пилиња....
Абе сега ќе играме ора пред граници,наместо пред амбасади,ама важно е дека “победивме“.:smir:
 
Член од
20 јуни 2007
Мислења
809
Поени од реакции
18
Абе сега ќе играме ора пред граници,наместо пред амбасади,ама важно е дека “победивме“.:smir:
Значи нема за што да се секираме, и онака ги имаме најубавите ора, влезот ни е загарантиран. :vozbud:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Абе сега ќе играме ора пред граници,наместо пред амбасади,ама важно е дека “победивме“.:smir:
Па кој нема доволно пари за да ја помине границата ќе мора да игра оро за да се загрее малце на ова ладно време :nesum:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Па кој нема доволно пари за да ја помине границата ќе мора да игра оро за да се загрее малце на ова ладно време :nesum:
Само пари,или пак треба една вреќа документи?
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Само пари,или пак треба една вреќа документи?
Дури и со виза кога патувавме Унгарците знаеја да ти го тупат Тасета со разно разни прашања а сега без виза ќе има уште поголем секс по границите.
Најлесно ќе минат само камионџиите :)
 
Член од
24 декември 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
Кој што патуваше до сега ќе патува и понатаму. Тој што не патувал ќе си остане пак во гетово. По мое мислење нема многу работи да се променат.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
абе нас не чекаат за вселување низ европава,не молат...
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
83
Поени од реакции
5
Zamina li nekoj nekade nadvor? Dajte nekoi informacii kako e na granica? Polovina clenovi se spremaa da odat sega nikoj nema :)
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Jas sum momentalno vo Polska
bev megu prvite koj pomina granica na 19dekemvri

so mene ne nosev nikakvi dokumenti a i nemav mnogu pari (kako so se ocekuvase i kako so nekoi zborea neznam po 50 evra na den)

znaci ednostavno si go zemav bagazot pasosot i trgnav na pat,i kako so ocekuvav i pisuvav ovde na forumov nikoj granicar za nisto ne zamarase,ednostavno im go dadov pasosot udrija pecat i cao prijatno bienvenuto Europe :D

jas pominav so voz na ungarska granica,granicarite se poveke zenski i site se mladi,so mene patuvase uste edna srbinka isto ne i baraa nikakvi dopolnitelni dokumenti
 
Член од
5 јуни 2007
Мислења
890
Поени од реакции
9
Denes se slusnav so edna prijatelce, periodov okolu NG ja pominal cela centralna evropa.. se iznasetal nisto ne mu barale po granicive..duri mislam deka celata ovaa zbunka okolu toa barale ili ne barale namerno se pravese da se minimizira znacenjeto na viznata liberalizacija,, edno cudo lugje dosega gi minaa Eu granicite i se nema sluceno da se barale vakvi ili onakvi dokumenti ili raboti sto pogore se naveduvaat...
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
rabotata e toa sto vo evropa nema granici i nikoj nikade ne te zapira od Polska do Portugalija se e otvoreno i slobodno mozes da setas od zemja vo zemja

granica ima vo slovenija i ungarija i nemoze sea neoj granicar ungarec da zamara i da prasuva ti kaj ides kolku pari nosis pa da vadi lista na drzavi i cenovnici kolku pari treba da imas za sekoj den pa da racuna .....

jas ednostavno mozam da mu kazam idam do budimpesta na 2 dena i tolku...

ic ne veruvajte vo takvi gluposti trebalo,pari,pokani.. gluposti

na stranata na EU a i vo site vesti pisuva deka granicarite MOZE no ne se obvrzani da baraat dopolnitelni dokumenti,moze da baraat ako nekoj i somnitelen itn
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Пред НГ слетав во Амстердам, само прашаа дали имам повратна карта, ја покажав и тоа беше тоа. На аеродром во Париз само ми акнаа печат и чао. Никакво замарање.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Како беше она... последниот што ќе замине да ја изгасне струјата???

Каде сте сега да ве видам, јас непознавам некој што се иссели. Едно е да се отиде до некоја дестинација за шетање, а друго е исселување.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Како беше она... последниот што ќе замине да ја изгасне струјата???

Каде сте сега да ве видам, јас непознавам некој што се иссели. Едно е да се отиде до некоја дестинација за шетање, а друго е исселување.
Добро шо мислиш на сите му е убо овде и ќе останат. Колку познавам шо планираат да одат да работаат, а со тоа со тек на време ќе се иселат. Тие шо оделе на шетање одеа и пред визната либеризација.
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Дали има некој да пиши од тие што заминаја да работат има некој нешто повеке да пиши за тоа...? :salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom