Укинување на визите = иселување

Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
Не бе лелее пак не ме разбравте,нормално дека ќе спијам во хотелот,ама сакам сам да ги разледам хотелите во живо а не вака преку сликите,значи сакам сам да шетам и кај ќе ми текнит тука да останам неколку дена..
- Сакаш така ! Нема проблем клај во џебот 3000 евра и шетај слободно , од ниедна граница нема да те вратат.
- не ми е јасно што сакаш ти , со гол газ у Европа ? Таа привилегија важеше само за гејците , Бугарите и Романците , филмот заврши!!!
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Визна либерализација со 300 глупости,ма ајде у курац да одат сите европјани:tapp::tapp::tapp:
и ти не знаеш шо сакаш изгледа ...
2листа у џеб за 30мин си ги средуеш бапкаш паричња нормално у џеб, нема белким безпари да одиш и ја летнуеш ... :toe:

многу едноставно ...
гледам ова од инат нешто го правиш ...
не се 300глупости .. само 2-3листа се :toe:
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Кај ке идете бе, тамо нема ништо. Седете си тука и бидете благодарни.
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
да ги прашате пола од тие кои сакаат да шетаат низ Европа ,колку места посетиле во Македонија, ќе ти кажат само Охрид и Маврово:tapp:за тие кои ќе се пронајдат,поштедете ме дека нема што да се посети:kesa:
 
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
и ти не знаеш шо сакаш изгледа ...
2листа у џеб за 30мин си ги средуеш бапкаш паричња нормално у џеб, нема белким безпари да одиш и ја летнуеш ... :toe:

многу едноставно ...
гледам ова од инат нешто го правиш ...
не се 300глупости .. само 2-3листа се :toe:

Sto sakate od oon?,toj si kaza samo vistinata,deka pak graganite ke imat nekoi problemcinja pri vlezot vo EU,makar sto kako moze da imas pari i pak da si uslovuvan so garantno pismo i hotelska garancija..:tapp:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Sto sakate od oon?,toj si kaza samo vistinata,deka pak graganite ke imat nekoi problemcinja pri vlezot vo EU,makar sto kako moze da imas pari i pak da si uslovuvan so garantno pismo i hotelska garancija..:tapp:
така е .. се е воа гола вода .. ВЕДНАШ да се вратат визите и визниот режим .. да се поништи одлуката :tapp::tapp::tapp:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
- Сакаш така ! Нема проблем клај во џебот 3000 евра и шетај слободно , од ниедна граница нема да те вратат.
- не ми е јасно што сакаш ти , со гол газ у Европа ? Таа привилегија важеше само за гејците , Бугарите и Романците , филмот заврши!!!
Како што е полна Европа со педеришта немој многу со гол газ да шеташ, не знаеш што ќе те снајде :pos2:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
нема врска-кој е решен да си го бара чарето странство заминат е веќе !
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Влатко Стефановски го прашуваат каде сакаш да патуваш по повод укинувањето на визите и вика ЈАПОНИЈА*....
а низ европа го прашаа и вика Норвешка а може и Исланд**

*Јапонија е Азија, нема врска со шенген зоната и Европа
**Исланд и Англија не се дел од шенген зоната

Браво бе Влатко :smir:
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Влатко Стефановски го прашуваат каде сакаш да патуваш по повод укинувањето на визите и вика ЈАПОНИЈА*....
а низ европа го прашаа и вика Норвешка а може и Исланд**

*Јапонија е Азија, нема врска со шенген зоната и Европа
**Исланд и Англија не се дел од шенген зоната

Браво бе Влатко :smir:
Исланд е дел од шенген зоната, а не е член на ЕУ исто и Швицарска. Само Ирска и Англија не се дел од шенген.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Ај сега да ве видам кај ќе одите пилиња....
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
Кај ке одиме одиме, важно падна шенгенскиот ѕид. Нека ни е Честито!
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Влатко Стефановски го прашуваат каде сакаш да патуваш по повод укинувањето на визите и вика ЈАПОНИЈА*....
а низ европа го прашаа и вика Норвешка а може и Исланд**

*Јапонија е Азија, нема врска со шенген зоната и Европа
**Исланд и Англија не се дел од шенген зоната

Браво бе Влатко :smir:
добро де чоекот е рокер и пеач од кај да знае кои земји влегуваат во шенген зоната :pipi:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Кај ке одиме одиме, важно падна шенгенскиот ѕид. Нека ни е Честито!
Падна само за оние со подлабок џеб, уште ли не ви е јасно?
Оној што патувал со виза сега нема да чека само пред амбасада а другите кои ќе тргнат така ќе бидат враќани од границите или депортирани со авион. Ѕидот сеуште не паднал, ние сме само another brick in the wall...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom