Увоз на половни возила

Здраво,
Сакам да прашам за коли што биле еуро 3 (vw golf mk4 ili passat b5.5) и имат вградено ДПФ филтер и притоа имат добиено еуро 4 исто и налепница зелена (еуро 4) дали тие возила може да се царинат?
 
Здраво,
Сакам да прашам за коли што биле еуро 3 (vw golf mk4 ili passat b5.5) и имат вградено ДПФ филтер и притоа имат добиено еуро 4 исто и налепница зелена (еуро 4) дали тие возила може да се царинат?
I na golf 2 staj mu dpf i slobodno uvezi go.
 
Ајде еден совет кој се разбира повеќе. Сакам да купам половна кола од Бугарија, не постара од 2011 година и не поскапа од 5000 евра. Со еден куп луѓе разговарав, сите нешто различно кажуваат.

Што би купиле за тие пари и зошто?
 
me interesira kako mozam da proveram dali kolava ispolnuva euro4 standard?na germanski tabli e,potocno odjavena e,treba da se carini.soobrakajnata e na germanski.2005 e kolava
 
Ајде еден совет кој се разбира повеќе. Сакам да купам половна кола од Бугарија, не постара од 2011 година и не поскапа од 5000 евра. Со еден куп луѓе разговарав, сите нешто различно кажуваат.

Што би купиле за тие пари и зошто?
Ponova od 2011 za tie pari nishto. Dodaj uste 1500-2000 i zemi si nekoj dobar Passat vo full sostojba so okolu 100k km. 2008-2010 godina.
 
sakam da kupam vozilo od bugarija audi a4 2006 god euro 4 koe kosta okolu 4 iljadi evra dali znajj nekoj uste kolku pari ke mi se potrebni do registracija da gi sredam dokumentite
 

Маркетинг

На врв