Увоз на половни возила

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од alex macedonian, 6 март 2010.

 1. agasteovski

  agasteovski

  Член од:
  16 март 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
 2. Leoo

  Leoo

  Член од:
  20 март 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Здраво,
  Сакам да прашам за коли што биле еуро 3 (vw golf mk4 ili passat b5.5) и имат вградено ДПФ филтер и притоа имат добиено еуро 4 исто и налепница зелена (еуро 4) дали тие возила може да се царинат?
   
 3. valvoline

  valvoline

  Член од:
  30 мај 2012
  Мислења:
  4.844
  Допаѓања:
  2.684
  I na golf 2 staj mu dpf i slobodno uvezi go.
   
 4. Turrican

  Turrican

  Член од:
  7 март 2009
  Мислења:
  597
  Допаѓања:
  280
  :pos:
   
 5. Ставрогин

  Ставрогин

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  18.889
  Допаѓања:
  40.162
  Ајде еден совет кој се разбира повеќе. Сакам да купам половна кола од Бугарија, не постара од 2011 година и не поскапа од 5000 евра. Со еден куп луѓе разговарав, сите нешто различно кажуваат.

  Што би купиле за тие пари и зошто?
   
 6. sale_sale99

  sale_sale99

  Член од:
  13 мај 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  me interesira kako mozam da proveram dali kolava ispolnuva euro4 standard?na germanski tabli e,potocno odjavena e,treba da se carini.soobrakajnata e na germanski.2005 e kolava
   
 7. jovanpetkovski

  jovanpetkovski

  Член од:
  19 мај 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Zdravo dečki, ke projde carina ova kaj nas?
  [​IMG][​IMG]

  Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
   
 8. andsa22

  andsa22

  Член од:
  14 април 2007
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  1
  Dali nekoj poznava spediter vo Francija za da mi sredi dokumenti za avtomobil kupen od tamu?
   
 9. ilz

  ilz

  Член од:
  15 октомври 2013
  Мислења:
  2.282
  Допаѓања:
  897
  Ponova od 2011 za tie pari nishto. Dodaj uste 1500-2000 i zemi si nekoj dobar Passat vo full sostojba so okolu 100k km. 2008-2010 godina.
   
 10. Ставрогин

  Ставрогин

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  18.889
  Допаѓања:
  40.162
  Благодарам за советот, во меѓувреме се премсилив, па уплатив за нова кола. :)
   
 11. ilz

  ilz

  Член од:
  15 октомври 2013
  Мислења:
  2.282
  Допаѓања:
  897
  Novo si e novo ;)
   
 12. istrel

  istrel

  Член од:
  3 декември 2010
  Мислења:
  162
  Допаѓања:
  74
  Што одбра и од каде? Ако не е тајна :)
   
 13. Ставрогин

  Ставрогин

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  18.889
  Допаѓања:
  40.162

  Skoda Octavia FL Ambition 2.0 TDI 150ks MT6
   
  istrel, Pane-G, murto и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Pane-G

  Pane-G

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  4.837
  Допаѓања:
  2.170
  Паметен избор и со здравје да си возиш


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
  На Ставрогин му/ѝ се допаѓа ова.
 15. noken zivot

  noken zivot

  Член од:
  6 октомври 2016
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  0
  sakam da kupam vozilo od bugarija audi a4 2006 god euro 4 koe kosta okolu 4 iljadi evra dali znajj nekoj uste kolku pari ke mi se potrebni do registracija da gi sredam dokumentite
   

Сподели преку: