Уапсен е актерот Кили

Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Кили пишува зошто го скинале на платен список од театарот, со образложение (под маса) дека многу лаел. И на Ристо Шишков му ја заебаат кариерата од истите причини,а иронијата да биде поголема тие што сега му ја ебаваат кариерата во Македонија на Кили се крстат во неправдите направени над Шишков или со еден израз Историјата се повторува, само "системот е различен"
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Кили пишува зошто го скинале на платен список од театарот, со образложение (под маса) дека многу лаел. И на Ристо Шишков му ја заебаат кариерата од истите причини,а иронијата да биде поголема тие што сега му ја ебаваат кариерата во Македонија на Кили се крстат во неправдите направени над Шишков или со еден израз Историјата се повторува, само "системот е различен"
Значи та комунисти та ВМРО на власт, та под турско, српско бугарско, та независни - секогаш Македонецот ќе биде прогонуван и онеправдуван
Чаре?
 

Благоев

The Spartan General
Член од
8 јануари 2014
Мислења
1.357
Поени од реакции
2.087
Значи та комунисти та ВМРО на власт, та под турско, српско бугарско, та независни - секогаш Македонецот ќе биде прогонуван и онеправдуван
Чаре?
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Значи та комунисти та ВМРО на власт, та под турско, српско бугарско, та независни - секогаш Македонецот ќе биде прогонуван и онеправдуван
Чаре?
51 Сојузна Американска Држава
 

»gêlê«

Delete!
Член од
17 декември 2010
Мислења
254
Поени од реакции
77
Жални се кометариве од испраните мозоци кој немаат елементарно познавање за Канабис... То шо го зборува кили како што гледам по кометариве сеуште не сте дорасанти да го коментирате сите ги знаат придобивките од канабис ама сето то че сруши фарамција индустрија милиони... билиони... трилиони... а од вакви размислувајна си патиме

Го оправдувам кили и јас би го направил истото да сум на негово место

+ една слика од мене
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
Ако го кажам моето искрено мислење сите бескичмењаци тука ќе ми се обесат за врат и ќе јадам бан.
Ќе кажам само нешто.... Колку што Кили има во пенисот, толку вие немате во главата.
Кили е закон човек, и такви луѓе не се бре раѓаат! Вие не сте свесни за многу работи, ќе сфатите кога = тогаш, ќе видите за што станува збор.
Поздрав, турбо уметници.
Де кажи што и колку тоа има Кили во пенисот, баш ме занима.
По што е закон? „Урбан херој“ затоа што пцуе на српски?
Де кажи во што е неговата големина, ако не ги броиме неговите некултурни испади во јавноста и улогата што ја одигра во филмот „Тетовирање“?

пс: за легализација на марихуаната има посебна тема.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Де кажи што и колку тоа има Кили во пенисот, баш ме занима.
По што е закон? „Урбан херој“ затоа што пцуе на српски?
Де кажи во што е неговата големина, ако не ги броиме неговите некултурни испади во јавноста и улогата што ја одигра во филмот „Тетовирање“?

пс: за легализација на марихуаната има посебна тема.
Тоа ќе ти препуштам ти да си сознаеш, ја појма немам зашто е он закон лик.. можеби ја сум луд.
Пробај завлези во загонетките околу твоето (не)мислење за стварно кул работи, анти чобански.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.420
Поени од реакции
47.096
На црно се прави таа маст се наплаќа многу скапо, голем дел од болните од рак ја користат и на крај пак умираат. Ама за тоа никој од ““Екипа - ма немој да ме јебеш бре“ не кажува и не се фали . Мора да го тргнете на страна тоа што ви се дува на раат, без да ве бркаат алфи и да не се шлепате на зорт на болни луѓе.
Државава и здравствово мора да го земат во предвид алтернативното лечење и да и дадат шанса званично на марихуаната и на таа маст, за да не се доаѓа во ситуација во која нарко дилери од Арачиново, Батинци и Кондово си играат Баба Рада и успат наплаќаат дебело на животите на луѓе што умираат.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
На црно се прави таа маст се наплаќа многу скапо, голем дел од болните од рак ја користат и на крај пак умираат. Ама за тоа никој од ““Екипа - ма немој да ме јебеш бре“ не кажува и не се фали . Мора да го тргнете на страна тоа што ви се дува на раат, без да ве бркаат алфи и да не се шлепате на зорт на болни луѓе.
Државава и здравствово мора да го земат во предвид алтернативното лечење и да и дадат шанса званично на марихуаната и на таа маст, за да не се доаѓа во ситуација во која нарко дилери од Арачиново, Батинци и Кондово си играат Баба Рада и успат наплаќаат дебело на животите на луѓе што умираат.
Но, лекарствата и ОТРОВИТЕ за ХЕМОТЕРАПИЈАТА се поисплатливи, тие коштаат пари ..... и тоа многу пари, а многу пари значи шанса за пунење џеб.
Затоа е нелагална Маријуаната.... за да цветаат овие дрога индустрии и човекот да го скапуваат.
Сметам дека ќе го земат во предвид предлогот за легелаизирање на Канабисот во медицински цели, тоа ќе биде добро дело и ќе се поштедат многу животи.
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Да, ама има и пациенти кои оздравиле со класични начини на лечење, и пациенти на кои не им помогнале. Се е тоа зависно од организмот и колку е длабоко навлезена болеста. Ти викам дека при немање основни услови во болниците, имаме толку исфрустрирани доктори кои едвај чекаат да си заминат од на работа и да го исклучат мозокот, не па да отворат нешто да истражат шо се дешава по светов.
Да не забегам од темава, Кили си растеше и за сатисфакција. И сите кои застануваат во негова одбрана врска си немаат какво дејство има канабисот врз пациентите заболени со рак. Им се дува па сеа нешо ќе се буниме.
:pos::pos::pos:

:facepalm: :yid:

Дај вие паметните шо знајте све, да не просветлите нас неписмените! Одма , ви се молам... Сакаме да научиме и ние, греота сме. :bravobe:
Нормално дека ќе се буниме, за еден џок не тресат, апсат, не сметаат како најголеми криминалци.
Но то е веќе друга тема.... Легализирање? На овие простори? Можда за 2000-3000 години.
Смешки сме. Цел народ и нашиот менталитет, се е то смешно.
Многу сме заостанати, жал ми е.

На темава : Кили е легенда. Толку :zver:
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
На црно се прави таа маст се наплаќа многу скапо, голем дел од болните од рак ја користат и на крај пак умираат. Ама за тоа никој од ““Екипа - ма немој да ме јебеш бре“ не кажува и не се фали . Мора да го тргнете на страна тоа што ви се дува на раат, без да ве бркаат алфи и да не се шлепате на зорт на болни луѓе.
Државава и здравствово мора да го земат во предвид алтернативното лечење и да и дадат шанса званично на марихуаната и на таа маст, за да не се доаѓа во ситуација во која нарко дилери од Арачиново, Батинци и Кондово си играат Баба Рада и успат наплаќаат дебело на животите на луѓе што умираат.
Се' уште не е најден лекот за ракот, без разлика што ломотат тука паметни, непаметни, курови, мурови. Колку сакаш пари имај. Малигните клетки се најголема мистерија шти постои. Буквално ти го "хакнуваат" имунитетот и го вртат да работи во нивна корист додека се множат. Таа маста што ја спомна ти може го намалува дејството и успорува ама сепак бездната е блиску. За жал. Еднаш веќе пробиен организам од гадотијава е организам кој оди низ минско поле. И секако повеќе знаење на оваа тема има некој што учел школо 15 години отколку некој што пуфка у парк. Исто така народов треба да сфати дека 1000 различни организми, 1000 различни видови, подвидови и реакции на лекот секако.
Инаку на клиника кај нас се испитуваат нови методи :) колку и да е зачудувачки, со ресурсите што се имаат, но кога едни Стив Џобс и Тито Виланова ги изеде помрачина, што остана освен надеж?

И јас сум за легализирање во медицински цели, но не и за злоупотреба. А кај нас, да бидеме реални, 90 посто од агитаториве ниту имале дома заболен од оваа тешка болест, ниту па знаат кој вид какво влијание има. Кај Кили (изи фанс, изи) , реков и вчера. Организам оштетен во младоста од злоупотреба на наркотични супстанци, лекови, алкохол,... џабе е. Дај боже да се излечи ама тоа е како да си пиел антибиотик за течење нос ко дете а сега ко постар си фатил пневмонија и да сакаш да делува.

п. с. глуп ми е муабетов, немало да прават пари колку што прават за хемотерапијава. Ами не може една компанија само да го произведува "лекот" од мара и да биде 10,000 евра доза? Бош муабети.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
Тоа ќе ти препуштам ти да си сознаеш, ја појма немам зашто е он закон лик.. можеби ја сум луд.
Пробај завлези во загонетките околу твоето (не)мислење за стварно кул работи, анти чобански.

Или со други зборови кажано: нема што да се каже за него.
Ако тебе ти е закон затоа што пцуе на теве и се лигави, тогаш ти треба да си ја преиспиташ својата чобанштина, а не јас.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
584
Поени од реакции
704
Де кажи што и колку тоа има Кили во пенисот, баш ме занима.
По што е закон? „Урбан херој“ затоа што пцуе на српски?
Де кажи во што е неговата големина, ако не ги броиме неговите некултурни испади во јавноста и улогата што ја одигра во филмот „Тетовирање“?

пс: за легализација на марихуаната има посебна тема.
Апсолутно се слагам!

Како го направија ко да е најголем херој во државата, а всушност се работи за една таква голема тешка битанга што не заслужува да го дише воздухот ни секунда.
Оние што подобро го познаваат приватниот живот на Кили (ван медиумските текстови, неговите изјави и „новинарските“ објави), многу добро ќе знаат за што зборувам и на што алудирам.
Ја умре мајка му бе луѓе! Жена што беше цврста како карпа и полна со живот. Ја умре од грижи, секирации и јадови затоа што беше наркоманско бесчувствително створење без поим за животот.
И сеуште е, и сеуште остана, и никогаш нема да се промени.
Вие мислите дека тој ради лековитоста сади марихуана, па ве читам се објаснувате како била лековита ....хахахаха, дајте ве молам....
Тој има пробано се што е од дрога, ама не затоа што сака да го проучува нејзиното својство и лековитост, туку затоа што си е тежок нарко зависник кој не сака и не може да се откаже од зависноста.
Тој ослабе и се направи коска и кожа, баш од таа дрога што му го изеде телото.
Читам и се смеам колку може медиумите да влијаат и да манипулираат со мозокот на луѓето.
Па оттаму, гледам го браните ко да е некој прочуен научник што открил некој голем изум, а всушност се работи за обичен уличар попознат кај дечињата (кои немаат појма каков му е него всушност животот) по неговата модерна фраза „Ма немој да ме јебеш бре“... :)

Па кога ги прочитав оние дебилине од Курир, Пулс24 итн. со статијата „Прочитајте ја трогателната исповед на Кили од Еквадор“.... :facepalm::facepalm::facepalm:
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
584
Поени од реакции
704
Која дрога му го изела телото?
Се фаќаш за најнебитниот елемент од мојот исказ погоре и сега ме чекаш да кажам дека марихуаната му го изела телото, така што ти потоа ќе почнеш да ми објаснуваш како марихуаната не е дрога ;)
Таква тема има на друго место за докажувања, и таа тема мене не ме интересира, затоа што имам изградено свое мислење за истата во која што никој не може да ме разубеди.
Овде муабетот е стриктно за Кили и те молам да се задржиме на истиот доколку намерата ти е таа што ја пишав, се разбира.

Да скратиме, наместо тоа, наврати се на мојот пост и прочитај уште еднаш дека пишав дека нема дрога што Кили ја нема пробано и користено.
Ако тоа не е доволен одговор на твоето прашање „Која дрога му го уништила телото на Кили (во однос на масовно слабеење, и психичка деформација), ондак нема што да разговараме понатаму :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom