Уапсен Ратко Младиќ

  • Креатор на темата fmi
  • Време на започнување

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Каква катастрофа!

Митановски: Младиќ беше голем војник кој ја сака Македонија
Веле Митановски, македонскиот новинар кој во книга го раскажа своето дружење со воениот злосторник Ратко Младиќ, истакна дека апсењето на неговиот другар беше само прашање на политичка одлука.
Младиќ беше голем војник кој ја сака Македонија, неговата судбина беше што се најде во лош момент и на лошо место, истакна Митановски.

http://kurir.mk/makedonija/vesti/30962-Mitanovski-Mladik-bese-golem-vojnik-koj-ja-saka-Makedonija
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Младич бил генерал на касарната во Штип до пред распадот таму негде 1990 а пред тоа бил испратен во Охрид кај што служеле најдобрите војници што покасно станувале генерали на ЈНА
 
T

Tetro

Гостин
За сите што мислите дека со ова Србија ќе влезе во ЕУ. Заборавивте уште едно мало проблемче - признавањето на Косово. Јас искрено верувам дека сега ќе и вршат притисок на Србија тоа да го направи, а сумљам дека тоа во брзо време ќе го направат.
Да.
Еве од Guardian последната вест:
If Europe does not deliver on its promises the result in the Balkans will be bitterness, setbacks for democrats who offered their publics "Europe" only to be shunned, and a boost for nationalists and populists.
And Tadic has other problems as well. The majority Albanians of Kosovo seceded from Serbia and declared independence three years ago, but Serbia does not recognise this.
Колку само Србија (властите) би сакала да влезе во "големото Европско семејство" треба да ни е јасно.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Poarno da go ubijat i da go pokazat samo teloto otkolku da go odnesat vo hak i so nego da se izivljavaat razni mengelevci kako so milosevic.

Moze covekot e vinoven za etnicko cistenje, no vo vojnata ne bil samo on. Dali bosna i hrvatska gi predadoja svoite voeni zlostornici.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
За сите што мислите дека со ова Србија ќе влезе во ЕУ. Заборавивте уште едно мало проблемче - признавањето на Косово. Јас искрено верувам дека сега ќе и вршат притисок на Србија тоа да го направи, а сумљам дека тоа во брзо време ќе го направат.
Никој не може да ја натера Србија да го признае Косово ако не сака исто како што никој не смее да ја натера Македонија да го смени името ако не сака.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.558
Поени од реакции
1.503
Конечно крвавиот српски православен терорист ќе се соочи со лицето на правдата. За него и смртна казна малку ќе е.
Точно така единствениот православен терорист е таму каде што треба. Само што ќе биде со илјадниците исламски терористи од Босна што вршеа геноцид врз цивили, треба и нив да ги стават да им суди народот.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
абе се збори дека бил болен и затоа го направиле ова, се гледа од авион дека цело време државата го криела, демек не можеле да го најдат :helou:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Никој не може да ја натера Србија да го признае Косово ако не сака исто како што никој не смее да ја натера Македонија да го смени името ако не сака.
Па не реков дека треба де и дека мора, само факт е дека ќе и се врши притисок на Србија за Косово, исто ко на Македонија за името. Одлуките на крајот сепак ги носи врвот на државата. Нема да е доволно ова со Младиќ, затоа што ЕУ секогаш бара повеќе и повеќе... додека не те исцеди.
 

^X^

Член од
22 декември 2007
Мислења
1.457
Поени од реакции
376
Секоја чест за Тадиќ и за Ѓингиќ предходно. Има надеж за Србија и за помирување на Балканот.
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Тадиќ - Обама на Балканот :)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Јасно е дека е местенка сега кога ја притиснаа Србија за кандидат и плус кога Тадич губи избори болниот стар дедо Ратко Младич не му значи ништо каде ќе биде префлрен.
 
Член од
30 март 2010
Мислења
1.441
Поени од реакции
400
Ајде аирлија нека е ( да се прекрстам ). :vozbud: Конечно го фатија ретардираниот Ратко Младиќ. Се надевам ќе има строга казна за овој.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom