Уапсен Ратко Младиќ

  • Креатор на темата fmi
  • Време на започнување
С

Спенсер

Гостин
Еххх балкански државички глупи... Од една Југославија-светска сила, што дочекавме... лижење гз на ЕУ и Нато/ (Јас никогаш не би го предал)

Иначе шо дека го фатиле, 70години си напукал чоекот,за некоја година ќе си умре :)
 
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.231
Поени од реакции
307
Го гледам однесувањето на генералот.
Тој е психолошки обработен, тој човек не бил на слобода.
Изгубен е во време, простор, збори неповрзани работи.
Жален е светото и диктатурата во која живееме под превезот на демократија и хуманитарните бомби.
Како мислиш обработен, од кого обработен??

Колку што знам тој и порано беше под страшен притисок во 90тите години.

Баш ме интересира што најмногу ти остави впечаток од тоа што го збори, чисто да споредиме.
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Еххх балкански државички глупи... Од една Југославија-светска сила, што дочекавме... лижење гз на ЕУ и Нато/ (Јас никогаш не би го предал)

Иначе шо дека го фатиле, 70години си напукал чоекот,за некоја година ќе си умре :)
Потполно се согласувам.

Незнам па што Македончето има да се пука во гради, тоа што србите го фатиле Ратко Младич. Ако на некој му текна, баш поради Младич, македонците од таму, беа донесени во Македонија безбедно. Полно македонски фамилии, останаа живи заедно со нивните, само поради него.

Овде не го бранам неговото име и историја, само сакам да напоменам дека е многу глупо и одвратно да се продава памет, а во својата куќа да не се може крај со крај да се сврзе.
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Правдата не е задоволена. Мора на бесење, онака сред Сребреница. Но пред тоа со скалпер да и го сечат алатот, и да му го стаат у гз. Овој човек не заслужува лесна смрт.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Јака работа го фатиле Младиќ на 70 години, а стравуваат да не им умре пред првото сослушување.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.455
Поени од реакции
28.676
Една Србија е поетичка од американцине.
Го фаќаат, го судат, па после го носат у затвор или му местат убиства.
А на Обама како ќе му веруваш?
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
Правдата не е задоволена. Мора на бесење, онака сред Сребреница. Но пред тоа со скалпер да и го сечат алатот, и да му го стаат у гз. Овој човек не заслужува лесна смрт.
јас тоа истото го велам и за она диво племе терористи од 2001, ама веднаш ме критикуваат и ми се закануваат од посраната ЕУ..не оти го бранам гореспоменатиот, ама нели е ред прво судење, па докази па ова она..или за некој друг е добро едноумието, а кога се работи за некој свој, тогаш демократијата треба да игра...
за да не бидеш "погрешно" разбран од другите, ај потврди го истото тоа и за шкиптарските терористи и убијци, а?
 
Член од
10 јули 2010
Мислења
127
Поени од реакции
45
Го гледам однесувањето на генералот.
Тој е психолошки обработен, тој човек не бил на слобода.
Изгубен е во време, простор, збори неповрзани работи.
Жален е светото и диктатурата во која живееме под превезот на демократија и хуманитарните бомби.
A kаде го виде жити све?????o_O
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
затоа што некој сеуште верува во некои нормални институции, србите го уапсија Младиќ, ние Јохан(иако јас лично верувам дека за него беше само политичка одлука да се осуди еден, а друг да се пушти, а не оти е стварно виновен) а вие КОЈ го дадовте/предадовте или уапсивте(ај ова нека биде речено за косово, во МК како терористи немате ингиренции да АПСИТЕ некого)?малку ли цивили испотепавте, им ги запаливте куќите и ги избркавте од своите домови?
п.с.
јас напишав шКиптари, ете да не речете дека ние македонците ве навредуваме со Албанци, ама гледам дека самите си се нарекувате така..
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
затоа што некој сеуште верува во некои нормални институции, србите го уапсија Младиќ, ние Јохан(иако јас лично верувам дека за него беше само политичка одлука да се осуди еден, а друг да се пушти, а не оти е стварно виновен) а вие КОЈ го дадовте/предадовте или уапсивте(ај ова нека биде речено за косово, во МК како терористи немате ингиренции да АПСИТЕ некого)?малку ли цивили испотепавте, им ги запаливте куќите и ги избркавте од своите домови?
п.с.
јас напишав шКиптари, ете да не речете дека ние македонците ве навредуваме со Албанци, ама гледам дека самите си се нарекувате така..
лол.

Ај не треси многу сега, има и албанци во Хаг, еден од нив е и Рамуш Харадинај, кој патем еднаш беше ослободен. Значи сепак имало и албанци, или како милуваш ти да ги нарекуваш шКиптари, демек нели да не навредиш некого.

И уште еднаш да те потсетам дека темата е Ратко Младиќ и неговото апсење кое нема никаква допирна точка со шКиптарите. Значи тука се е јасно, човекот(монстерот) давал наредба да се убијат над 8000 цивили, алооо 8 илјади цивили, зарем тоа може да се спореди се некој друг злочин, па тоа е најголемиот масакар после 2 светска војна.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Абе супер што го фатија, само не ми се јасни муабетиве као готово сеа, Србија влезе во ЕУ. А до сеа 16 години што си шеташе на слобода?
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Абе супер што го фатија, само не ми се јасни муабетиве као готово сеа, Србија влезе во ЕУ. А до сеа 16 години што си шеташе на слобода?
Тоа дека Србија влегла во ЕУ, се смешни муабети кои нивната влада ги прави, за да извлече поени кај народот. Тоа што тука тоа некој, истото го зборува, го зборува поради многу гледање РТС, Б92 итн.

Никаква ЕУ, или пак нешто друго ќе „добијат“ Србите. Како и да е, поголемиот дел од нив (народот) и го неќе тоа, така да, Младич беше само повод да се чуе за Србија во светот, конечно во „добро светло“.
 
С

Спенсер

Гостин
Правдата не е задоволена. Мора на бесење, онака сред Сребреница. Но пред тоа со скалпер да и го сечат алатот, и да му го стаат у гз. Овој човек не заслужува лесна смрт.
Да не сакаш лично ти да му го направиш???

Е многу сакаш дечко... Ако Младич заслужува тоа,истото го заслужуваат и твоите сонародници (не ми текнува имиња на оние од масакрите од 2001)... Сам против себе одиш.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Интересното е дека адвокатот на Младик тврди,дека тоj во 2009 година е бил на операциja во белградска болница, а след това е бил подложен на химеотерапиja.
Како е можно толкова долго време и лекари и секаков друг персонал да го лечат,без да разберат дека това е Радко Младик?
Уште една потврда,дека тоj беше чуван от службите на Србиja и сега кога не се знае колко живот има во него го дадоха на трибунала.
Многу е интересно дали ке доживее до пресуда или не,а и уште дали трибунала ке успее да докаже геноцидната цел (заштото Радко Младик е обвинен во наjтежкото можно нешто - геноцид).
За вакво нешто последпо е имало трибунал за геноцида во Руанда (а и това е единствениот докажан судебно геноцид),а решениjaта на трибуналите са во формата на мегународен закон.
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Не ми се верува дека во Македонија некој плаче за фаќањето на касапот Ратко Младиќ. Уште фатиле старец, па не требало да му се суди. Ма, треба жив да се однесе кај жените од Сребреница!

Mladića bi trebalo ubiti! Barem osam hiljada puta

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/05/26/0851006.html

И уште Ратко Младиќ ги спасувал македонските војници од војната во СФРЈ. Што уште нема да прочиташ. Да крстиме една улица по најголемиот кољач на Балканот, да не сакате!!! Еве едно потсетување што ни мислеа нашите другарчиња од север...

 

Kajgana Shop

На врв Bottom