Уапсен Ратко Младиќ

  • Креатор на темата fmi
  • Време на започнување

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Ова донекаде треба да значи и добра вест и за Македонија поради тоа што сега е крената блокадата на Србија за во ЕУ а како што е познато не е могуче ЕУ да не изолира нас како држава со три нејзини членки.
Не гледам каде е добрата вест за РМ овде. Србиja е поназад во евроинтеграциjaта от вас.

Е сега и ти погоди... како што можеа да ни смислат земја кандидат статус (за прв пат во историјата без пристапни преговори) така можат и то да го смислат... мислиш дека му е тешко то да го напрат?
Статутот на кандидатка нема везе со предпристапните преговори. Ти може да си страна кандидатка и да не ти дават да започнеш преговори поради многу причини.

Што знам, ова може да значи и дека се ближи крај на таквите смислувања од типот "земја кандидат член" и другите слични статуси
А сите повеке от 30 поглавиja и преговорите по нив ке ги нема веке?
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Бугарија беше во патриотски филм - излезе па отидоа во ЕУ, Србија со Милошевиќ исто беше во патриотски филм и тие се исчистија ќе одат во ЕУ, а Македонија во 2010 влезе во патриотски филм :poss: Сеа ли најдовте бе? Кај бевте 90тите
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Бугарија беше во патриотски филм - излезе па отидоа во ЕУ, Србија со Милошевиќ исто беше во патриотски филм и тие се исчистија ќе одат во ЕУ, а Македонија во 2010 влезе во патриотски филм :poss: Сеа ли најдовте бе? Кај бевте 90тите
Видоа дека само преку патриотски филм се влага без исполнување на услови за во ЕУ па ајде и ние. Малце касниме но барем нема да се работи за условите...
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Па мора да ја обединиме Егејска и Пиринска прво.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Како што јавуваат некои медиуми апсењето било по предходна дојава, така да 10 милиона евра ќе легнат кај некого на сметка :)
Или ке го излажат и ке му дадат 1000 евра а можда и ич.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Во Војводина ми кажа другар се спремале за протест вечерва...

да се надоврзам со твојот коментар и да направам пасте овде од коментар на Б92 кој све кажува :helou:

Auuu bre odo da iznesem patike iz radnje negde na sigurno :)
(Vlasnik radnje, 26. maj 2011 13:36)
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
Hello Ratko. You don't know me, but I know you. I want to play a game. Here's what happens if you lose. The device you are wearing is hooked into your upper and lower jaw. When the timer in the back goes off, your mouth will be permanently ripped open. Think of it like a reverse bear trap. Here, I'll show you. There is only one key to open the device. It's in the stomach of your dead cellmate. Look around Ratko. Know that I'm not lying. Better hurry up. Live or die, make your choice.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Чукна и тој час, ха !

Србија ја става демократијата, пред национализмот !? Хммм ....
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.725
Поени од реакции
11.957
Тој беше патриотот и Херојот кој се криеше како пичка? Ај на здравје и тој си иба мајката :)))))
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Јас како СРБИН, никогаш нема да кажам дека тој бил херој ! Но исто така ќе кажам, дека на негов начин треба да одговараат ред други Хрвати и Муслимани(денешни Бошњаци). Дека не е се така црно на бело, он отишол и тепал цивили, не е, бидејќи е сличен случајот со Јоханм осуден е за цивили тепање, а цивилите со пушки :) А Холандските умпрофорци, ја напуштија зоната што требаше да ја бранат и предвреме ја прогласија за „безбедна“.


POGLEDNETE GO KLIPOT I VIDETE ZA STO RATKO MLADIC GO OBVINUVA, HOLANDSKIOT POLKOVNIK MISLAM.

p.s. HOLANGJANECOT NISTO NE NEGIRA !!!!
 
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
Konecno pravdata da pobedi vo nesto..:smir:
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Ова не е правда, треба сега роднините на жртвите во фаца да му плукнат ако веќе не може да се стави сред Сараево за каменување како што спомна некој поназад! Секако ќе пцовиса од природна смрт ни правдата ќе види бел ден ни ништо.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
За војните низ Југославија има еден том страни што може да се пишуваат Ратко гледам го ставија како главен адут ниту беше ниту бил многу од масакрите се случија па и да речам беа потпомогнати од меѓународната заедница која виде голем аир од хаосот. Кривицата треба да се бара што Милошевиџ и Туџман не сакаа да седнат на заедничка маса таму некаде крај на 1991 и заедно па и со меѓународна заедница да преговараат туку полесно беше националистите да ги разбудат и да почнат да кољаат.

Инаку со ова предавање на Ратко сега Србија ќе земе чекор понапред накај Европска Унија.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
За сите што мислите дека со ова Србија ќе влезе во ЕУ. Заборавивте уште едно мало проблемче - признавањето на Косово. Јас искрено верувам дека сега ќе и вршат притисок на Србија тоа да го направи, а сумљам дека тоа во брзо време ќе го направат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom