Тука коментираме книги

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Хммм па мислиш дека Мехруниса немаше да го сака тој да не беше султан?

Скрос! Низ цела книга се фура тоа. И покрај тоа шо авторката е без еволуирано сетило за срам, чат пат знае да се запраша во книгата дали би и се допаѓал на Мехруниса доколку не би бил султан. И ајде следи срамежлив афирмативен одговор.

Ја незнам вас како женЦки не ве пизди книгава? На кои вредности ги учи девојките? Дека треба да се сложуваат со ова.

Мене од машка перспектива, книгава ми ја послужува Жената како ефтина дроља која ја интересираат само злато, општествен статус и секс (со функција).
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
27. Пеперутка - Сашо Тасевски

Ја бејбе, нека ми прости Госпо, ама додека ја читав нит курва ми идеше пред очи, нит нишо. Само Сашо Тасевски. Де у подвезеци ми идеше, де у танга, де у хеланки, па да ви кажам малу ми стана и незгодно. Мислам дали дека се иам отруено гледајќи го како цепа скопски по телевизиите, па едноставно не можев да ја замислам оваа негова пеперутка. Цело време ми беше он пред очи и стандард нели ко ин риалити (троа напушен, со метални подчњаци и рунтава коса) како исправа криви дрини ....
Книгата ја немам читано, читав само извадоци во „Вечер“ и иста песна. Сашо Тасевски ставил перика и се преправа дедка е женско. Исклучително неуверлива приказна и ликови.
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.059
Поени од реакции
2.683
Дечки ја почнав "Нечиста крв" - Бора Станкович пред месец дена сигурно и никако не можам да и влезам во ритам и да ја дочитам. Да се помачам или да ја баталам?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Јас денес ги купив Будење од Антони Де Мело и Новиот Ден. Првата ми е при крај и мн мн ми с допадна. Исто така ја купив и Парада на Марионетките од Евгениј Хоуп сега таја ми е следна за читање па последна ја оставам Новиот ден. Некој да ги има прочитано пособено ова последната да има коментар без да открие дел од книгата и детали :D ?
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Дечки ја почнав "Нечиста крв" - Бора Станкович пред месец дена сигурно и никако не можам да и влезам во ритам и да ја дочитам. Да се помачам или да ја баталам?
Помачи се... :)
 
Член од
25 јануари 2012
Мислења
15
Поени од реакции
1
Здраво дечки, едно прашање :D Да не случајно некој го има "Природен роман" од Господинов, веќе некое време го барам безуспешно. Знам дека македонскиот тираж на Темплум е одамна распродаден :( Електронска верзија би била најдобро ако некој има, јас не можам нигде да најдам Поздрав!!
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Здраво дечки, едно прашање :D Да не случајно некој го има "Природен роман" од Господинов, веќе некое време го барам безуспешно. Знам дека македонскиот тираж на Темплум е одамна распродаден :( Електронска верзија би била најдобро ако некој има, јас не можам нигде да најдам Поздрав!!
На бугарски врши работа? :)
 
Член од
25 јануари 2012
Мислења
15
Поени од реакции
1
Па би можел да се обидам :D Пушти ми ја во секој случај или посирај линк или сл. ФАЛА, Поздрав
 
Член од
14 мај 2012
Мислења
542
Поени од реакции
782
Лидер без титула од Робин Шарма.Топло препорачувам.

Лично го почитувам,и ми помага доаѓа точно во тој момент кога ми е најпотребно да ми каже дека,за што е всушност стремењето за функција и фотеља?Што си ти без функцијата што ја имаш?
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Лидер без титула од Робин Шарма.Топло препорачувам.

Лично го почитувам,и ми помага доаѓа точно во тој момент кога ми е најпотребно да ми каже дека,за што е всушност стремењето за функција и фотеља?Што си ти без функцијата што ја имаш?
Каде можам да ја најдам книгава?
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
Што би ми препорачале од Алан По ?
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Што би ми препорачале од Алан По ?
Расказите, воопшто, сите. Нема да згрешиш со ниту еден.

Ако планираш да купуваш збирка, побарај ја Маската на црвената смрт, таму му се според мене најдобрите раскази, во Табернакул ја имаше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom