Трето полувреме

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.782
Поени од реакции
83.413
Добро филмче, имаше некои делови кои стварно можеа така од срце да те насмеат, пример погоре што пиша The REAL пцуењето со Ленин, или пак Тони кога ќе почнеше да збори на кумановскиот дијалект, ништо не го разбираш ама пак ти е смешен, или пак циганчето кога ќе го погоди обрачот со топка, а другите фудбалери сите промуашуваат :pos: . Катарина во водата.......:drk::pipi:. Крајот не ми се допадна, некако пребрзо заврши, како да му снемало материјал на Дарко, и ајде турај одјавната шпица. Се на се, мислам дека реална оценката на ИМДБ што ја има, и јас би му ја дал истата. Добро е што после подолго време ќе погледнеш македонско филмче... наша продукција (y)
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.109
Поени од реакции
9.940
шефе, друг е муабетот, да го гледам филмот со превод знам
сакам да го извадам од самиот филм преводот, да го има во посебен .idx/.sub/.srt file, пробував со неколку различни програми не може
нешо не е како шо треба DVDR-во
Мислам дека го имаше некој извадено на тракерот, распрашај се. :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.645
распрашај се. :)
На шалтер да отидам?
Читав по коментари, го немаат извадено.
Го сретнав овој, арно ама ова е мк превод а јас го барав тој од двдто, тој е англиски :)
Во секој случај фала.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.963
Поени од реакции
7.604
Kрајот на филмот е многу избрзан со празнини е ,тука можело бар уште неколку сцени да ставел Дарко .​
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.349
Поени од реакции
58.000
Задоволен што излезе нов домашен филм по кој се дигна прашина, а истовремено разочаран од виденото.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.963
Поени од реакции
7.604
го имам симнато ама DVD верзија со англиски превод е ,но сакам да го ставам и овој македонскиов ,знае некој како да го ставам ?

и уште нешто да прашам ,мене филмот ми е снимен веќе на DVD-R цд ,Дали ќе може некако на тоа да го додадам и преводот македонски?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.349
Поени од реакции
58.000
го имам симнато ама DVD верзија со англиски превод е ,но сакам да го ставам и овој македонскиов ,знае некој како да го ставам ?

и уште нешто да прашам ,мене филмот ми е снимен веќе на DVD-R цд ,Дали ќе може некако на тоа да го додадам и преводот македонски?
Не.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.349
Поени од реакции
58.000
Океј :)
Но како да го додадам преводот на DVD верзијата и после тоа да го снимам на ново DVD-R цд со помош на Nero , знаеш ли?
Ќе оставам некој што се разбира повеќе да ти одговори, зошто со години не се расправам со преводи. Но мислам дека не може, зошто преводот на МК ти е за двд-рипот, а не за ДВД.
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
368
Поени од реакции
333
Океј :)
Но како да го додадам преводот на DVD верзијата и после тоа да го снимам на ново DVD-R цд со помош на Nero , знаеш ли?
Може вака следи ги овие чекори и функционира, само многу поедноставно е да симнеш двдрип и да го ископираш преводот во ист фолдер.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.963
Поени од реакции
7.604
Може вака следи ги овие чекори и функционира, само многу поедноставно е да симнеш двдрип и да го ископираш преводот во ист фолдер.
Пробав со тие чекори и програми ама некој програми не ми ги отвора како што треба и сл


Јас сакам двд да си остане со звукот како што е оригинален
 

Kajgana Shop

На врв Bottom