Трето полувреме

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.646
Кој резил е типов кога манекенка успеа да го засени со глумата.
Не знам што е со претерувањево, се занасате... цицката ли ви го зема умот, навистина не знам.
Мене генерација ми е па не ја бранам волку.
Озбилно не знам со какви очи сте го гледале филмов и сте забележале барем просечна глума од Катарина... а па уште, боље изглумила од Сашко?
Дајте ми го тој вселенскиот facepalm.
 

Щипянецъ

македонски Бугарин
Член од
21 декември 2011
Мислења
1.497
Поени од реакции
616
Не знам што е со претерувањево, се занасате... цицката ли ви го зема умот, навистина не знам.
Мене генерација ми е па не ја бранам волку.
Озбилно не знам со какви очи сте го гледале филмов и сте забележале барем просечна глума од Катарина... а па уште, боље изглумила од Сашко?
Дајте ми го тој вселенскиот facepalm.
Таа дека е лоша актерка е јасно, но Сашко барем можеше подобро да игра.Тони Михајловски беше 100 пати подобар од него.

Сепак имаше нешто позитивно во филмот - цицки.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Експерти кооолку сакаш во државава,секој е со минимум 3 факултета завршени,секој се разбира во се и е спремен да плука по нашето,а е спремен да ги прифати срањата од турски,индиски и бугарски серии.Дарко немал врска од филмови правење,Сашко и Тони немале врска од глумење а во лична карта мене Милчо Манчевски ми пишува под име и презиме.
Мислам народов е створен за хејтање и гледање исклучително на лошите страни,а ако ги има и барем малку тогаш барање на повеќе и ништо повеќе од тоа.Да се надеваме дека никогаш нема повеќе да биде снимен македонски филм,затоа што никој во Македонија нема врска од режирање и глума,освен членовиве на кајгана кои имаат одено на приватни часови кај Спилбер,Тарантино и Нолан,ама не се занимаваат со тоа затоа што им е страв дека ќе биде премногу добро направено за нашиве простори и ќе направат огромен успех на кој ќе му позавидат сите.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
11
Поени од реакции
4
Еве бугарскиот филм за Евреите. Тоа е бугарска контра. Филмот е финансиран 75% од Евреите, и продуцентот е Евреин ....
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Go gleav vcera...Top ...keep up the goo work....
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.674
Поени од реакции
13.270
Го изгледав...
Ми се допадна многу како репрезентирање на наше поднебје/менталитет. По малку и мек, во споредба со некои други македонски филмови, дури и троа подличуваше на холивуд. Да би го гледал некој странец без ништо да знае за нашата земја, би му личело повеќе на некој сладок шлагерај. Оние кои малку повеќе се запознаени со нашето поднебје, би им бил интересен за гледање.
Шпиц и Тони ми беа најомилени. Што по хумор што по изразување... Газда Диме ми изгледаше премногу надмено. Скептик,,, Ма и он беше добар.
Сеа за Катка наша... Дефинитивно слабо одглуми. Некако ко наизуст да ја тераше работата. Без многу емоции. Но не велам дека не е убава. Таман работа. Сашо исто малку на моменти усилено ја дриблаше топката. Но имаше многу посветли моменти.
Се` на се` - филмов малку удира повеќе светло во црната македонска кинематографија и е направен со ниет на консумирање на поширока публика. И дефинитивно иде во мојата потесна филмска колекција, покрај Балканкан и Пред дождот.
 

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
На кој стадион(игралиште) е снимен филмот?
 
C

Creating.

Гостин
Сличен е со српскиот ''Монтевидео бог те видео,,.
Само таму се работи за БСК денешен ОФК Београд.
:)
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.928
Поени од реакции
4.402
Сличен е со српскиот ''Монтевидео бог те видео,,.
Само таму се работи за БСК денешен ОФК Београд.
:)
Како тоа сличен, таму се работи за фудбалот пред втората светска војна и нема никаква допирна точка со евреите...
 
C

Creating.

Гостин
Како тоа сличен, таму се работи за фудбалот пред втората светска војна и нема никаква допирна точка со евреите...
Сакам да кажам начинот на кој е сниман и деловите во него, а не за тоа што поточно се работи во филмот.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.928
Поени од реакции
4.402
Сакам да кажам начинот на кој е сниман и деловите во него, а не за тоа што поточно се работи во филмот.
Според мене таму подобро се снимани тие сцени со фудбалот, кај Митевски се некако аматерски направени, тој дел не ми се допадна многу...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Според мене таму подобро се снимани тие сцени со фудбалот, кај Митевски се некако аматерски направени, тој дел не ми се допадна многу...

Montevideo е филм стриктно за фудбал, а Трето полувреме приказната е малце поголема од тоа.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.367
Поени од реакции
25.096
Според мене таму подобро се снимани тие сцени со фудбалот, кај Митевски се некако аматерски направени, тој дел не ми се допадна многу...
Митревски имал осет за тие сцени, нешто што во Монтевидео го немаше. Митревски го претстави фудбалот онаков каков што бил во тоа време, а во Монтевидео фудбалерите играа фудбал подобар од Барселона. Таму дури и голманот даде гол со глава кога го истрча цел терен. Логика = нула.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom