Трето полувреме

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.119
Поени од реакции
84.806
поаматерско глумење од Катерина немам видено
деловите кај што зборуваше шпански и беа КАТАСТРОФА
малку барем да се потрудеше да го усврши изговорот
шпански со скопски дијалект :tapp:
Па не глуми она Шпанка за да збори со Шпански дијалект.

Да збореше со шпански дијалект па ќе се бунеше некој како може Евреинка што живее во Скопје да има перфектен шпански дијалект.И така. :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
поаматерско глумење од Катерина немам видено
деловите кај што зборуваше шпански и беа КАТАСТРОФА
малку барем да се потрудеше да го усврши изговорот
шпански со скопски дијалект :tapp:
Не беше тоа шпански, туку ладино, што е тотално нешто друго. Гледаш, ни шпански не знаеш што е.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
не можеш ни да искоментираш ко човек на форумов одма доаѓа некој да ти каже што си знаел што не си знаел
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
Море сокол пие вода на Вардарот !



Уф какви беа тие 3 сцени сите подеднакво ме трогнаа

Едни од најдобрите и највпечатливите во цела Македонска кинематографија


До сега најпрофесионално изработен Македонски филм! Сите се согласуваме во едно дека утката е во изборот на главна женска улога се друго е одлично

Ако се продолжи со инвестирање во Македонските филмови ќе има уште многу вакви дури и подобри филмови

За оние што сеуште сакаат да го гледаат Трето Полувреме сеуште го има во Cineplexx во City Mall
 
L

Löwe

Гостин
Да не знаете некаде да може да се симни филмов? Бидејќи јас сум од Прилеп, а Кино сеуште немаме...
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Пред публиката во Гостивар во понеделник ќе биде прикажан “Трето полувреме” на Дарко Митревски

 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.737
Поени од реакции
6.673
Само да прашам нешто за да ми биде појасно...
Старава шо го раскажува филмот е уствари Ребека, така? Пошто на почетокот рече: Дојдов за да го најдам татко ми, мислејќи на Шербеџија? Пошто тој беше тој, кој беше против нејзиниот брак со христијанин?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.119
Поени од реакции
84.806
Само да прашам нешто за да ми биде појасно...
Старава шо го раскажува филмот е уствари Ребека, така? Пошто на почетокот рече: Дојдов за да го најдам татко ми, мислејќи на Шербеџија? Пошто тој беше тој, кој беше против нејзиниот брак со христијанин?
Ахам :)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.540
Поени од реакции
14.673
го гледав филмот, онака просечно интересен, аудиото во салата беше лошо едвај се слушаше, имаа добра приказна, али не доволно длабока,сакаа да ја избалансираат за тимот, втора светска војна и љубовта помеѓу коста и ребека, но тоа некако не му успеа. катерина е најаката женска на балканот а можи и пошироко ама за глумење многу слабо, како што донесоа германски актер да го игра шпиц, требаше и шпански глумци да донесат за ребека и за раде,катерина го силува шпанскиот јазик во филмот,најслаба карика беше според мене. другото горе долу добро беше
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.928
Поени од реакции
4.402
го гледав филмот, онака просечно интересен, аудиото во салата беше лошо едвај се слушаше, имаа добра приказна, али не доволно длабока,сакаа да ја избалансираат за тимот, втора светска војна и љубовта помеѓу коста и ребека, но тоа некако не му успеа. катерина е најаката женска на балканот а можи и пошироко ама за глумење многу слабо, како што донесоа германски актер да го игра шпиц, требаше и шпански глумци да донесат за ребека и за раде,катерина го силува шпанскиот јазик во филмот,најслаба карика беше според мене. другото горе долу добро беше
Уште еднаш...Тоа не е шпански јазик, ладино е!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom