Трендови во МК медиумите од кои ни се кења

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.578
Поени од реакции
34.766
... зошто во насловот не спомнат ,,ден Бајрам,, , туку само ,,петок,, , случаен наслов ми падна во очи, оти навистина тие не работаат во ниеден ден петок, дали тоа значи дека проверуваат реакција кај другите или и ова ќе го проголтаме, нема ниеден новинар со муда, све околу околу, па во ќоше!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.244
Поени од реакции
78.864

Сански Мост е град, не е некаков мост со кафани.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.244
Поени од реакции
78.864
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.891
Поени од реакции
7.569
Што е тука гламурозно? И од кога овој бил водител на Бекстејџ? :facepalm:
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.331
Поени од реакции
19.746

 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.766
Пронајдена е планета слична на нашата земја и пронајден е сончев систем сличен на нашиот рекордно долга пауза имаат направено за таква статија...

А и дека е пронајден лекот за ракот немаат долго време објавено таква статија.. И за ХИВ/СИДА...
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
:pos:Медиумски наслов произведен во ВУКОЈЕБИНА
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.769
Поени од реакции
10.518
Штандови некаде ке има, се знае нешто?
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Какво претенциозно срање е "датабазата" на Призма/БИРН каде што се користи секоја шанса да се попљукаат медиумите блиски до ВМРО (што и треба јер се говна), а од друга страна гомната од типот на Либертас НОВА ТВ ни збор дека се про-СДС, него биле мали острови на слободата. Работава си стаив у ексел табела сите медиуми и си ги анализирав мене на курот како ќе ми текне и ќе си ги објавам и ќе речам дека ова е некаква си датабаза за да знаете со кој си имате работа. Говна едни полотрнски говносани дволични.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.766
Чудна работа немаат медиумиве долго време објавено точно на кој датум, месец и која година ќе биде крајот на светот...!!!

Во периодот од 1994-2001 година да имавме интернет, а и плус Фејсбук сите како што имаме сега актуелности ќе беа дека според Нострадамус 12 август 1999 година ќе биде крајот на светот бидејќи сонцето ќе се помрачи...Ама и Исус Христос ќе слезел по втор пат на земјава... Ама ако не било крајот на светот 12 август 1999 година најкасно ќе бил на 1 Јануари 2000 година... И тоа точно во 00.00 часот...

Да не ја заборавам и кометата Шумахер што мавна во планетата Јупитер на 15 јуни вечерта во 22.00 часот 1994 година... И тоа доста луѓе го сметаа за опасност и тоа до степен најблиските да плачат и да се гушкаат измеѓу себе... Е сега ако вие на тој период не сте заприметиле такви луѓе, јас сум заприметил...Најсериозно ви кажувам...

Милениумската Бубачка што ќе ги крахира сите компјутерски системи бидејќи во календарот се префрлала бројката од 1 во 2...(Преминот од 1999 во 2000 година)... Се сеќавате ли на таа актуелност на МТВ1, Сител и А1???

Баба Ванѓа го предвиде потонувањето на Руската Нуклеарна подморница Курск на 12 август 2000 година... Таа вест излезе на Богородица на 28 август 2000 година... Ами што не кажаа уште во 1996-1997 година Баба Ванѓа предвидува дека ќе потони Руската нуклеарна подморница Курск???

И сведоштво по сон на ЈЕРОМОНАХ во манастир во Романија којшто излезе на насловна страна на нашиот екс неделниот магазин M express дека:

„На крајот на 2001 година во светов ќе има таков разорен земјотрес што ќе има спојување на сите континенти“...

Aма нажалост тоа време како што јас заприметив од луѓе роднини/пријатели/познаници стварно имаше такви луѓе што навистина поверуваа на тие вести...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.891
Поени од реакции
7.569
Не е МК медиум туку страна на Facebook. Ќе стават слика од некоја/некој извадена од Google и ќе пишат текст во прво лице еднина како да е тоа на сликата тој што го напишал текстот над сликата.


И коментари се редат одговараат на тој што го напишал. Конкретно за оваа слика срце си лепотица си, единствена си...

:tapp::tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom