Трансексуалност (општо)

Член од
28 септември 2012
Мислења
8.569
Поени од реакции
22.319
Има еден транс тука у комшии. Цицки уста газови направил се, а има многу јака женска русинка. Шо е финтата? Зошто би се правел "жена" ако сака да ебе женски? :confused:
 

Tyrael

Transhumanist
Член од
21 јуни 2021
Мислења
198
Поени од реакции
354
Има еден транс тука у комшии. Цицки уста газови направил се, а има многу јака женска русинка. Шо е финтата? Зошто би се правел "жена" ако сака да ебе женски? :confused:
Демек е лезбејка.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
10.839
Поени од реакции
17.435
1271992371.5.jpg

Valentina Petrillo, транс спринт спортистКА од Италија,

04.jpg

којА со своите 46 години притискала да се натпреварува на Tokyo Paralympic Games на 100 200 и 400 м, со што би можелА да биде првиот квалификантКА за трансродови параолимписки игри досега,

ice_screenshot_20210725-185104.jpeg

... дали тоа значи дека вистинскиот женски пол не ќе имат шанса за победа пред вакви индивидуи кои се преставуваат како женски пол, а имаат мандало меѓу нозе?:(
 
Член од
13 април 2021
Мислења
731
Поени од реакции
2.378
Биолошки нефер е да се натпреварува со жени. За греота другите жени со години тренирале да дојдат до овде, за да на крај загубат од еден медиокритетен маж.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.001
Поени од реакции
645
Ај вака, дали некој што има две црпки во тиквата и може да користи логика, нека ми објасни дали ова е нормално
biological female, Ahanu, who claims to be the father of the child and a biological male, Petrona, who claims to be the mother. The video captures Petrona attempting to breastfeed the baby but failing at it because he cannot lactate.

Зошто ова е прифатено? Зошто се дозволува децата да бидат во опкружување на вакви демонски болесници?
Ахану, биолошки женско, каде што го роди детево, и реши сака да биде машко. Петрона, биолошки машко, сега сака да биде женско, се обидува да го дое бебето, но биолошки тоа е невозможно.

Е поради ова транс луѓето се болесници, демонски болесници и педофили. Никад нема нивното постоено да го прифатам како нормално.
И неможе никој да си мисли дека е во спротивнион пол, тоа е ментална болест и треба да се смета како ментална болест, и ова не е социјална контрукција каде магично ќе си ставиш кур а си роден како женско со женски полови органи.
Ментална болест со елементи на педофилија, оваквите треба да се носат на пуст остров да туцаат камен а не да изиграваат родители, го изгледав видеото со ликовите погоре спомнати и се згрозив кога видов како возрасен дебел маж се обидува да дои бебе...Какви држави се оние кои дозволуваат вакви демонски ликови да узурпираат деца?!?
 

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.557
Поени од реакции
2.268

Kids as Young as Four Can Now Change Gender in Scottish Schools Without Parental Consent
Ова е само за гилотиња...дете од 4 години името незнае да си го напише али знае дека сака да биде друг пол.......нешто што само по себе е оксиморон.
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 302385

Valentina Petrillo, транс спринт спортистКА од Италија,

Прегледај го приврзокот 302386

којА со своите 46 години притискала да се натпреварува на Tokyo Paralympic Games на 100 200 и 400 м, со што би можелА да биде првиот квалификантКА за трансродови параолимписки игри досега,

Прегледај го приврзокот 302387

... дали тоа значи дека вистинскиот женски пол не ќе имат шанса за победа пред вакви индивидуи кои се преставуваат како женски пол, а имаат мандало меѓу нозе?:(
Дури и да не им манда меѓу нозе (да имаат axe wound уместо гениталија) не смеат да се натпреваруваат со жени.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
365
Поени од реакции
190

Kids as Young as Four Can Now Change Gender in Scottish Schools Without Parental Consent
Не им даваат да го „сменат родот“ во никаков официјален капацитет. Ова е само упатство кон учителите да им го почитуваат посакуваниот идентитет и да им даваат во кое било веце да влезат (како што треба да е независно од род или пол).
Автоматски споено мислење:


Студиите им покажуваат дека родов идентитет може да се развие и од 4.5 години најрано, па не е тоа точно дека транс децата не знаат за сопствениот идентитет.
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
10.678
Поени од реакции
19.832
Не им даваат да го „сменат родот“ во никаков официјален капацитет. Ова е само упатство кон учителите да им го почитуваат посакуваниот идентитет и да им даваат во кое било веце да влезат (како што треба да е независно од род или пол).
Автоматски споено мислење:


Студиите им покажуваат дека родов идентитет може да се развие и од 4.5 години најрано, па не е тоа точно дека транс децата не знаат за сопствениот идентитет.
Studiite pokazuvaat deka ti si nenormalen.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.329
Поени од реакции
13.214
Не им даваат да го „сменат родот“ во никаков официјален капацитет. Ова е само упатство кон учителите да им го почитуваат посакуваниот идентитет и да им даваат во кое било веце да влезат (како што треба да е независно од род или пол).
Автоматски споено мислење:


Студиите им покажуваат дека родов идентитет може да се развие и од 4.5 години најрано, па не е тоа точно дека транс децата не знаат за сопствениот идентитет.
Ако посакуваниот идентитет им е куче, дали треба гранули да им даваат за ручек?
 

Tyrael

Transhumanist
Член од
21 јуни 2021
Мислења
198
Поени од реакции
354
Студиите им покажуваат дека родов идентитет може да се развие и од 4.5 години најрано, па не е тоа точно дека транс децата не знаат за сопствениот идентитет.
Јас на 4 и пол сакав Самурај Џек да бидам. Никој не ми даде катана. :(
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.545
Поени од реакции
1.286
 

IssaAk

Novak Djokovic the GOAT
Член од
11 јули 2021
Мислења
243
Поени од реакции
412
Sedam u dnevna soba, gledam US Open (Tepaše Nole 3-1 prvo kolo) I razmisluvam kolku treba da si retardiran da bideš Trans osoba.

Demon e toa. Demon vlezen u dušata. Eve, ne sum ni pijan, ni drogiran, znači razmisluvam Trezveno ovoj moment.

DEMON. Kidaju ga demoni, što bi rekol počituvaniot doktor Petrovic.

Postojat demoni inače. postojat uste od nastanokot na svetot. Mislite sea deka jas sum retardiran, ama ne be druže, u pravo e Miroljub, bar za ova prašanje.

Deteto ako mi bide peder spomnav vo temata Draga Kajgana kje me jadat bedovi golemi, ali ako se unakazi u Trans .... ne znam šo bi prael togaš. Najverojatno bi se otkažal od nego I bi go išutiral od domot.

Koa sme vekje kaj transoite, pred 10 god eden drugar go ubeduvavme da se javi na Trans osoba za seks, da I zbori na telefon, da ja zaebava ednostavno... I se javi tipčevo, I koa go slušnavme glasot na toa suštestvo od drugata strana na interfon, momentalno se odlučivme site da spušti slušalka.

Demon be demon, veruvaj mi. VERUVAJ mu na Čičo.

Imate 3 opcije. Znači 3 opcije. Birajte.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom