Трансексуалност (општо)

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.791
Поени од реакции
8.371
Дефинирај нон-бајнери.
Нон-бајнери е фраза која за себе ја користат нарцисоидните специјални снегулки за да се чуствуваат по сшешл од другите.
 
Член од
12 јули 2017
Мислења
71
Поени од реакции
49
Дали сериозно го споредуваш ова со трансевите?
Нон-бајнери е фраза која за себе ја користат нарцисоидните специјални снегулки за да се чуствуваат по сшешл од другите.
Важи. Многу критичка анализа и размислување од твоја страна за терминот "нон-бајнери".
 
Член од
17 март 2011
Мислења
127
Поени од реакции
130
Ај вака, дали некој што има две црпки во тиквата и може да користи логика, нека ми објасни дали ова е нормално
biological female, Ahanu, who claims to be the father of the child and a biological male, Petrona, who claims to be the mother. The video captures Petrona attempting to breastfeed the baby but failing at it because he cannot lactate.

Зошто ова е прифатено? Зошто се дозволува децата да бидат во опкружување на вакви демонски болесници?
Ахану, биолошки женско, каде што го роди детево, и реши сака да биде машко. Петрона, биолошки машко, сега сака да биде женско, се обидува да го дое бебето, но биолошки тоа е невозможно.

Е поради ова транс луѓето се болесници, демонски болесници и педофили. Никад нема нивното постоено да го прифатам како нормално.
И неможе никој да си мисли дека е во спротивнион пол, тоа е ментална болест и треба да се смета како ментална болест, и ова не е социјална контрукција каде магично ќе си ставиш кур а си роден како женско со женски полови органи.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
 

Kajgana Shop

На врв Bottom