Трансексуалност (општо)

Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Nemam govi nikakov jas orgazam, isfrustriran sum mnogu i zatoa pishuvam gluposti na forumot. :(
Verojatno treba samo vreme, da se prosvetlam ko tebe i da go prifatam toa... ti gledam vekje ni toaletna ne trosish?
Steta! Se nadevav ke me upatis u taa tantricka tajna. Ama nejse....
Sekako ne trosam veke toaletna podolgo vreme. Sega vodata ne e ladna, a mnogo e poeftina. Go nauciv toa od muslimanskite brakja. Bas e prakticno. Pozz...
 
Член од
26 декември 2020
Мислења
182
Поени од реакции
264
Постои тема на форумов во која те нема? :angel:
Neli mk ke ja spasuvavte be more so baras tuka ili iti trandza ke se prajs pa ke vrtis sudzuci so jajca za 100 evra kako clenot @Задолжително
Автоматски споено мислење:

Steta! Se nadevav ke me upatis u taa tantricka tajna. Ama nejse....
Sekako ne trosam veke toaletna podolgo vreme. Sega vodata ne e ladna, a mnogo e poeftina. Go nauciv toa od muslimanskite brakja. Bas e prakticno. Pozz...
Ne be kakva hartija samo kauri toa go praat samo voda bate em poefikasno i pobrzo i gzeto dzam cisto
Автоматски споено мислење:

Steta! Se nadevav ke me upatis u taa tantricka tajna. Ama nejse....
Sekako ne trosam veke toaletna podolgo vreme. Sega vodata ne e ladna, a mnogo e poeftina. Go nauciv toa od muslimanskite brakja. Bas e prakticno. Pozz...
Ne be kakva hartija samo kauri toa go praat samo voda bate em poefikasno i pobrzo i gzeto dzam cisto
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.945
ти бугар некаков си шо се преправа дека е алкаеда?
или стварно си алкаеда?
озбиљно ова
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Значи стефуштрефус, аспарух махахалта, ставајте вакви ликови на игнор, ми ја труете темава.
На раат сум од нив троа подолго време, сеа фативте вие да им реплицирате и да ја загадувате дополнително темава. Клајте ги на игнор и нека постираат шо сакаат.
 
Член од
26 декември 2020
Мислења
182
Поени од реакции
264
ти бугар некаков си шо се преправа дека е алкаеда?
или стварно си алкаеда?
озбиљно ова
Ne ve razbiram pocituvan gdine
Автоматски споено мислење:

Значи стефуштрефус, аспарух махахалта, ставајте вакви ликови на игнор, ми ја труете темава.
На раат сум од нив троа подолго време, сеа фативте вие да им реплицирате и да ја загадувате дополнително темава. Клајте ги на игнор и нека постираат шо сакаат.
Sto si go ljutel be anjon
 
Последно уредено:
Член од
13 април 2021
Мислења
3.130
Поени од реакции
10.476
Личноста која не е сигурна во својата сопствена сексуалност, честопати се бори со години наназад за да се прифати и запознае себе си. Фрустрации, депресии, анксиозност, осаменост, меланхолија, можеби и дури и самоубиствени мисли! Веројатно исто се чувствуваат и оние кои се заробени во погрешно тело - трансексуалците. Е сега, овие вторите од тоа што сум читала многу често дури и по операција за промена на полот се незадоволни од себе. Не е тоа само хируршка интервенција. Со себе повлекува уште низа психофизички и животни проблеми. Живеат во многу суров свет и голем број од нив не се прифатени не само од општеството туку и од најблиските членови на семејството. На таквите луѓе им е многу потешко да сретнат партнер, да создадат сериозни врски и фамилии и во голем број од случаите се осудени на проституирање и насилно однесување со цел да заработат за живот. Стапката на насилство, силување и злоупотреба кај таа популација е исклучително висока. И таквите луѓе со таков начин на живот не можат да бидат среќни, бидејќи тие едноставно немаат услови за тоа. И мене ми е жал за нив!

За хомосексуалноста не сакам да зборам затоа што не е тоа темата, а и не се сметам себе си за хомофобична личност. Не би рекла дека сум и трансфобична, но сум малку повоздржана и конзервативна по тоа прашање. Би рекла само дека сум импресионирана од напредокот на медицината, но пак ќе кажам не сум сигурна дека животот после операцијата ќе им биде сјаен.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
...На таквите луѓе им е многу потешко да сретнат партнер, да создадат сериозни врски и фамилии и во голем број од случаите се осудени на проституирање и насилно однесување со цел да заработат за живот...
Boki 13 i Azis ne bi rekle taka.
ми ја труете темава.
Oh Sevishen Gospode, duri sega pocnuvam da go kontam Anonche....
...I pocnuvam da custvuvam empatija. Vistinki....Gotovo. Se odjavuvam i od tuka.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Нема што да го сфаќаш или да не го сфаќаш Анон. Точно, знае да изреагира на глупост (сите реагираме на нешто), како погрешно напишано име, но од друга страна и јас да бев опкружен со Топлата, тебе Говиндо, Аспарух, Задолжително, Пунтер, Робсо... и останатите другарчиња ќе го загубев имот.

Бојан и Азис не се трансџендери.

Ете, мене не ми е жал да трансџендерите. Измислуваат родови, живеат во свои светови и истото ми го наметнуваат мене како нова религија! Ако не го прифатам следуваат казни, дали отстранување од социјални мрежи или чисто парични. Тоа било навреда! И ок тоа, сега тргнаа чудовиштата на децата да им читаат приказни во градинките! Демек ги учеле на толеранција! Тука ја вклучувам и онаа литература која ја наметнуваат како одредена нормала!

Има 2 пола, машки и женски. Полот се утврдува при раѓањето. :)
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Тактиката на Анон ли најде да ја имитираш, да навредуваш некој друг без да го тагнеш...Многу подло од твоја страна, а и најде кој да ти биде узор во речникот и културата.
Браво за тебе:tapp: и твојата подлост.
Кај те навредив па сега тебе?

И ти реков да не ме цитираш, нели? :D
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.801
Поени од реакции
8.391
Ете жените станаа социјален конструкт.

Во потрага по сојузници против патријархот, модерните феминистки си пукаа во нога и на скалата на потлаченоста ги издигнаа психички поеметените.

Првата жена на месечината ке има пенис и почупави тестиси од Нил Армстронг.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Знаеме сите трансои и гејои се ненормални и затоа не треба да ги викаме како сакаат и да имаат права...
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.801
Поени од реакции
8.391
Знаеме сите трансои и гејои се ненормални и затоа не треба да ги викаме како сакаат и да имаат права...
Не сите.

1 посто се стварно транс.
Останатите се комбинација на психички болни лица, тролови кои ја злоупотребуваат можноста за лична корист и сексуални предатори и манијаци кои вака ја гледаат можноста за исполнување на своите перверзии.

Гејовите се друга приказна и не треба да се мешаат нивните проблеми со трансформерсите.

Права треба да има за сите но "жена со пенис" не треба да влегува во соблекувална или бања со жени.

Како и да е нека уживаат дур можат, иднината на Европа е или фашистичка диктатура или исламски калифат, така да изборот на 59% од трансформерсите е гасна комора или каменување.
Останатите 41% сами си завршуваат работа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom