Тоше Проески

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
igri bez granici, boze cuvaj ja od zlo, i ovaa.." go molam nokva neboto da mi te vrati, od tvojto srce studeno pozdrav da isprati..."
isto i "vezi me za sebe usnama" :music2:
i "tvojte baknezi na mojte beli kosuli, cela nok mi budat spomeni.......":music5:
 
Член од
20 август 2007
Мислења
23
Поени од реакции
1
Да сите се убави, но последниот албум ми ги буди емоциите, а ЦРЕША ,,Човекот,, во мене.
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
Tose nema pesna koja ne mue ubava, koja bilo i da e toj da ja ispee taa ke bide hit na pr. site se smeeja so narodnite pesni Tose prv gi prepeja i od togas site pejaci pocnaa istoto da go pravat
a najmnogu mi se dopadnaa prvite so koi i porasna kako na pr Tajno Moja Usni na Usni Izlazime ako mozes itn itn
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Da ve cue sega toshe kako se karate zaradi negoviot opus.......Stram da vi e....Toshe beshe i ke ostane makedonsko sonce edinstvenata nasha svetla tocka....bez razlika na koj jazik gi peel pesnite i na koj nacin komuniciral so publikata....samo da ne bidat sega bivsite jugosloveni kako grcite pa da se karame i za toa civ e toshe...e togash veke vojni ke ima....

pozraf

R.I.P. Tose
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Тоше беше балканска ѕвезда , сите го сакаа . Но тој беше верен на македонија , Барем и тоа ** Јас сум Тоше и страсно навивам за Македонија , Јеее ** :back:
 
С

Сатори

Гостин
Немаш ни благодарам

Без конкуренција:

Немаш ни благодарам и Чија си!
 
M

**MEMORY**

Гостин
Da ve cue sega toshe kako se karate zaradi negoviot opus.......Stram da vi e....Toshe beshe i ke ostane makedonsko sonce edinstvenata nasha svetla tocka....bez razlika na koj jazik gi peel pesnite i na koj nacin komuniciral so publikata....samo da ne bidat sega bivsite jugosloveni kako grcite pa da se karame i za toa civ e toshe...e togash veke vojni ke ima....

pozraf

R.I.P. Tose
Војни???? Е уште тоа ни фали и има се да испоубијам....Тоше се испромовира надвор од Македонија на најубав можен начин, секогаш знаеше да комуницира со публиката на најдобар начин....без разлика на кој јазик пееше никогаш не заборави од каде доаѓа.... Со таа слава што ја имаше, комотно можеше веќе да не не погледне нас македонците и да фане магла некаде каде што е подобро (значи било каде), ама ни остана верен до крај.
А за името Божилак, дај не траскајте глупости...не бил македонски збор...е каков е? Ц ц ц ...Божеее
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
67
Поени од реакции
2
Jas pak mislam deka e zvezda ,ne e bitno kakva.Si otide covekot ta dali bil srpska,balkanska ili svetska zvezda ic ne e vazno...vazno po nego ne zapozna svetot (vo pogolemi razmeri)pa toj peese sekakvi pesni pa duri i spanski ,a mislam deka sepak ne mozeme da go nareceme spanska zvezda ednostavno TOSE NACIONALE.....
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
67
Поени од реакции
2
Alal da ti e Toni ,isto taka i na MAca i taa mapisala nesto trogtelno...no za Toni nemam zborovi kako i mnogupati i sega si pustiv solza ,dve ... za Tose i mislam deka i nekoj da ja ispee ovaa pesna nikogas nema da zvuci kako da ja ispeese toj...nasiot Tose ....
 

Bush(av)

Aut inveniam viam aut faciam.
Член од
30 април 2007
Мислења
758
Поени од реакции
7
Преубаво напишано...Се надевам ќе ја испее, па да биде песната уште еден tear jerker во мојата плејлиста.
 

LoveAshlee

I dont have a plan..thats the point
Член од
27 мај 2007
Мислења
475
Поени од реакции
2
Стварно убаво напишано и што е најважно од срце . Да се надеваме наскоро ќе ја сними па да ја слушнеме .
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Od Tose Tajno moja, Igri bez granici, Gromovi na dusa i Soba za taga! edna ne znam da izdvojam... a mnogu mi se dopaga kako ja prepeal Ostala si uvek ista
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
"Полско цвеќе" ми е во последно време најубавата негова песна... :(
 

M@We4kA

Loading . . .
Член од
26 јуни 2007
Мислења
559
Поени од реакции
5
Игри без граници, Срце није камен и Волим осмјех твој
 

Kajgana Shop

На врв Bottom