Тетовирање на името на партнерот/партнерката

Дали би го истетовирале името на партнерот/партнерката?


  • Вкупно гласачи
    320

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Не би го направила зашто како прво не би ставила воопшто било каква ТРАЈНА тетоважа за мене, а камоли за некој друг... А како второ, не постои некоја доволно голема причина за да го направам тоа... Ако го сакам има и други начини да му докажам...

А ако веќе решам да направам такво нешто, не мислам да ја тргам тетоважата ако раскинеме... Ако завршило убаво ќе ме потсеќа на убавите моменти, ако било лошо ќе ме потсеќа да не правам веќе такви грешки... А и не е во ред... Како да се каам за се' што било па сеа ќе пробам да ги избледам сеќавањата со тоа што ја тргам.... А со тоа уствари ништо нема да направам... А ако остане нешто после вадењето, некоја лузна или нешто слично, уште полошо.... Можеби би можела да се доправи во нешто друго, али ипак ќе знам дека сум ја направила заради некоја личност во животот која ми значела, а таа сега ја нема... И не е ок...
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Не,
Бидејки во секој момент може да настане кавга и слично па што после ?
Не,не,не
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
у никој случај, подобро ќе истетовирам име од другар отколку име од женска!
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Ne bi se tetoviral a chitam nekoi postovi deka nekoi planirale da ja izbrishat tetovazata ama samo ako zemat slajferica i si ja izlupat kozata :vozbud:
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
никогаш, ако тетоважата останува засекогаш немора да значи дека и љубовта :)
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Би го истетовирал само на тој начин што потоа може да се направи трајбл и да не се глеа името :)
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
41
Поени од реакции
0
еден комшија мој на раката имаше тетовирано срце и три имиња на жена му и на двете керки!
15 години после тоа жена му го остави и сега дефинитивно размислува да ја избрише тетоважата!
Епа сега нека си ја сече раката! :tapp:
 
П

Паган-др

Гостин
Нема шанси.
1.Не сум мераклија за тетоважи.
2.Се може да се случи со партнерката. Ако недај боже раскинеме што ке треба да си барам друга со исто име?:)
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Чиста глупост. Ништо не би истетовирала.
 
D

DeviL_32`

Гостин
Не и тачка. :) Нема да го истетовирам името...Еве ќе го истетовираш и ако ти раскини партнерот што фајде?
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
13
Сакам да се тетовирам ама уште малце да пораснам И тоа дефинитивно нема да биде името на партнерката :toe: :helou:
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
не би..пошо има други начини на докажување на љубовта..али ок ако на некој им е мерак нека се тетовираат па сеа ако се зезнат јебига :)..другар на татко ми има напраено тетоважа со името на некоја си негова женска Јана и после раскинале и го има прецртано..и така му стои до ден денес.. :)
 
U

UnholY

Гостин
Строго ќе го тетовирам.
Само размислувам во кој облик, се двоумам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom