Тетовирање на името на партнерот/партнерката

Дали би го истетовирале името на партнерот/партнерката?


  • Вкупно гласачи
    320

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Гледам се повеќе луѓе,а посебно ѕвездите го тетовираат името на својот партнер.

1.Дали вие би се одлучиле на таков чекор?

2.И што ако по тетовирањето ја раскините врската.Дали ќе ја оставите тетоважат, ќе ја отстраните или ќе ја претворите во некоја друга?
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Нема шанси да се деси!
Ако некогаш решам да се тетовирам, тоа нема да биде име на партнерот.
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
За малце ке ја направев оваа грешка , 8 дена беа во прашање ... Но послем се што бидна сватив дека ова ке беше само голема грешка
 

Filip89

Македоникус
Член од
1 март 2007
Мислења
528
Поени од реакции
4
Мислам дека тоа е најглупата работа шо може да се направи кога тетовирање е во прашање, simply because како што рече погоре Madchen, што ако раскинеш и веќе ништо не ти значи тој/таа? Не знам што би значела таа тетоважа. Никад не би се истетовирал со името на партнерката, дури и да е “љубовта на мојот живот“. Никад
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
За малце ке ја направев оваа грешка , 8 дена беа во прашање ... Но послем се што бидна сватив дека ова ке беше само голема грешка
Сакаш да кажиш дека не си повеќе со девојката,па затоа ќе беше грешка.Или онака размисли и реши да не правиш таква тетоважа?
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Шо ќе го пишуем на кожа, секако под неа ми е. :pipi:

Едит: додека трае све - трае, топ, закон, устав, утре се скараме, раскинеме, пу пу скраја да е, па да ми седи на мене неќам, фала, а вака си го сакам и без тетоважата, и аман ФУДБАЛОТ ЌЕ МИ ПОЧНЕ!!! :mad: ;ao
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Нема теоретски шанси.
Ниту е доказ за љубов,ниту ништо.Само една голема глупост.
Ама кој како милува.
 

E_L_E_N_A

Битола,мој роден крај
Член од
27 декември 2007
Мислења
479
Поени од реакции
16
Не би го истетовирала,пошто после ако се скарам со дечкото ќе треба да ја отстранувам тетоважата и да се изложувам на дупли маки,така да...поарно да не прам од готово - вересија.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Најсељачка работа што постои! Како прво и да сака јас не би му дозволила....пфф
А ни јас никогаш ова не би го направила...шо знаеш, ќе раскинам, и после тупај си ја глата!
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Да бе....ко на еден филм ќе редиш 5-6 имиња прешкртани едно под друго...да се види кои си ги поминал и под тоа,името на сегашната девојка :pos: дрн дрн милојке
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Никогаш не се знае колку долго ќе бидете со партнерот/партнерката така да да се тетовирам и после ако се случи нешто чаре ласерско отстранување кое е скапо. Мој совет кажете им на партнерот/партнерката дека името на десктоп на компјутер ќе си го ставите :pos:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
хаха ми имаа кажувано за во битола мислам некој ром имал тетоважи од девојки и секоја прешкртана и до неа напишано
пример:
петрана-раскинавме
трпана-
ме извара
јасмина
-замина за австралија...
..
...
....
и последната со поголеми букви демек нејзе највеќе ја сака


иначе не би истетовирала име на партнер освен ако не ми е сопруг и за тоа ќе треба да размислам дали име или некој симбол
за децата сигурно ќе истетовирам нешто,ама за дечко што не знам дали за 5 дена ќе бидеме заедно или не...:nenene:
 
А

Адриано

Гостин
еден комшија мој на раката имаше тетовирано срце и три имиња на жена му и на двете керки!
15 години после тоа жена му го остави и сега дефинитивно размислува да ја избрише тетоважата!
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Поздрав до спотот над мене. :)

Јас лично, никогаш не би истетовирала име на партнер. Како прво, страв ми е да ставам било каква тетоважа на мене. Ама еве да речеме дека не ми е страв: пак не би знаела што може да се случи меѓу мене и дечкото. Колку и да веруваш некому, колку и да сакаш некого, работите се минливи и тој некој може да те разочара, да испораскинете и да станете најлоши непријатели. И после тоа име да го гледам секој божји ден на моето тело?! Не, фала. Тетоважата ниту е некој доказ за љубов, ниту би ја подобрила некако врската. Интересно е само вака во некој спот или филм да се види.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom