Тетовирање на името на партнерот/партнерката

Дали би го истетовирале името на партнерот/партнерката?


  • Вкупно гласачи
    320
С

Сатори

Гостин
Планирам 7 тетоважи во животов, можам една да му посветам него, да ставам име на себеси, тоа не, во никој случај.
Не ни сакам од него да направи таква глупост, затоа што емоциите се тука за да покажат на друг начин, тетоважата е нешто лично, индивидуално ... свето!:pipi:
 

.:TINA:.PINK

.:oksimoronka:.
Член од
17 август 2008
Мислења
354
Поени од реакции
16
glasav mozebi zosto nemam razmisluvano na taa tema. najverojatno ne bi go napravila toa, nekako glupo mi se cini...sto ako pocne da me nervira partnerot da secam koza?
:helou:
 
Д

Демијан

Гостин
Да девојка/жена никогаш.Попрво името на тимот за кој што навивам отколку име на некоја што може и да ја отсакаш.
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
не, од кај да знам што носи иднината па после да идам на остранување на тетоважата!!!
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
можеби ништо не се знае се оставам на тоа времето да покаже!
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Преместено во Љ&С.

Да не е стриктно модераторски постот,
Ставот ми останува ист. :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Гледам се повеќе луѓе,а посебно ѕвездите го тетовираат името на својот партнер.

1.Дали вие би се одлучиле на таков чекор?

2.И што ако по тетовирањето ја раскините врската.Дали ќе ја оставите тетоважат, ќе ја отстраните или ќе ја претворите во некоја друга?
Mrazam tetovazi i nikad ne bi istetovirala bilo sto na mene, a kamo li imeto na partnerot. Ne sakam posle raskinuvanjeto na vrskata da postoi nesto sto sekojdnevno ke me potseka na nego, a plus toa kako bi mu bilo na noviot partner da go gleda na moeto telo napisano ime na bivsiot. Ako eventualno nesto me natera da na takov cin po raskinuvanjeto ja brisam odma tetovazata.
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
212
Поени од реакции
12
Ja i prizemeto nejzino bi si go istetoviral,pa ako treba i ime na eden roditel i maticen broj bi dodal.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
Можеби... до сега немам ставено тетоважа, а ако ставам, би сакала да биде нешто што би ја означувало мојата личност.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Види, види... „Не“ сум одговорила. Ме мрзи да си го барам мислењето, ама не ми е јасно на што сум била, за така реско да пресечам дека нема да го направам ова.
Најголема е веројатноста да не, иницијали нешто такво, можда, некогаш... Ама име, не верувам.
Ама сепак, што знам што ќе се деси.. Направив еден куп работи за кои бев сигурна дека нема да ги направам... Мислењата се менуваат...
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Пред 3 лета имав на десното рамо истетовирано име на мојата партнерка. Беше тоа една од најголемите грешки во животот кои сум ги направил. Среќа што тетоважата беше од оние привремените.=)
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Имам еден кошија на грб си ги има истетовирано имињата на сите девојки шо ги ебел ко млад а името од жена му, му стои на гради во срце големо! Има некаде 5-6 девојки..... така било порано, се броеле...... инаку јас неЈЧам тетоважи општо, не убо ми делува, шознам!:toe:
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Значи име не доаѓа во предвид,колку и да го сакам и сите тие ствари името никогаш не би го истетовирала ниту пак иницијалите негови.Е сега за симбол некој што ме потсеќа или нешто друго поврзано со него можеби ама сепак...многу тешко.
Обожавам тетоважи ама за партнер кога станува збор тоа ми е некако меч со две острици.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom