Тетовирање на името на партнерот/партнерката

Дали би го истетовирале името на партнерот/партнерката?


  • Вкупно гласачи
    320
I

InF3cTeD

Гостин
обожавам тетоважи....ама име на женската да ме бесат,палат и тепаат нема да тетовирам на мене...оти женската денеска ја има утре ја нема....љубовта има многу начини да се искаже...
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
обожавам тетоважи....ама име на женската да ме бесат,палат и тепаат нема да тетовирам на мене...оти женската денеска ја има утре ја нема....љубовта има многу начини да се искаже...
Последнава реченица тие супер.Но јас ни женска ниту ништо не тетовирам тоа е најглупавата работа со која мислат дека ќе се напрајш фраер.Колку имаш во умот се цени...
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
Не.. ПА што ако ја прекиниш таа врска, па ќе се заљубиш повторно...
И тетовирај си имиња по целото тело...
 
I

InF3cTeD

Гостин
Колку имаш во умот се цени...
тоа секако дека се цени...али има некој шо си тетовираат имиња на женски....не ги разбирам љубов преголема најверојатно...а да имаш тетоважа не значи дека си фраер...ја ако се тетовирам тоа ќе биде онака чисто за мене..
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.690
Поени од реакции
8.149
Мислам дека тетовирањето на имиња е најголема глупост.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Некако многу неизживеано ми делува. Како да се малку другите начини на искажување љубов... Против сум
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Љубица, Елена, Рената, Тања, Ѕвездана, Убавка, Ивана, Оливија, Пепелашка, Жаклина, Ѓурѓица, Александра, Стојанка, Даринка, Фросе, Горде, Христина, Јасмина, Катерина, Лина, Чичолина, Ќумзије, Зорица, Џејлан, Цеце, Вики, Нена, Марија....
Ова се сеа за сеа...имињата кои се истетовирани на мојот грб...Овие девојки оставиле длабок впечаток како во мојот живот така и во мојот кревет и сум одлучил да ги истетовирам и вечно да се сеќавам на нив!
 
R

RAYTHEON23

Гостин
abe aj nikako moze posle ke se skaras i SOOO:tapp::tapp:
a i da ne se skaras sepak toa ne e dokaz za ljubov:nenene::nenene:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Името не би го истетовирал , ама да и посветам тетоважа на неа можеби. Бидејќи планирам да ставам повеќе тетоважи во животот , би посветил една на неа.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Taa idea mi se ima uvrteno vo posledno vreme verovatno dobiv silna inspiracija od osobata so koja sto sum vo vrska i bi istetovirala ne klasicno negovoto ime,no negovata bukva ili pak moze i celoto ime bas e top:back:
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
можеби би ставила тетоважа со неговото име ама тоа дека сакам тетоважи а во кој момент би го направила :toe:можеби у брак можеби во некој момент кога мислам дека е све во ред...... незнам
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Па само една буква...Сеа за сеа (М)арија и ако ја сменам (М)оника (м)артина и сите ке ги лажам гледаш колку те сакам за тебе се истетовирав:pos2::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom