Тетовирање на името на партнерот/партнерката

Дали би го истетовирале името на партнерот/партнерката?


  • Вкупно гласачи
    320

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Би се тетовирала ама никогаш не би го тетовирала името на партнерот.
Прво премногу сељачки и старовремски делува, а второ затоа што ништо не е вечно, ќе прекине врската и што тогаш?
За отстранувањето нема шанса затоа што е премногу болно и плус не се брише целосно тетоважата туку само се избледува.
 

shadows & smile

just a lost boy
Член од
10 февруари 2008
Мислења
291
Поени од реакции
7
Јас можеби и би се истетовирал...и да раскинам сонеа сепак таа била дел од мојот живот и имала некое значење.Но премногу длабоко би размислил за оваков подвиг.Сепак се зависи од многу работи.Но ако решам да се тетовирам нема да биде тоа за да докажувам некого колку многу сакам,тоа ке биде лично замене...
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Да. Како инаку дома ќе ми купат мотор и ќе сфатат дека сум во тој филм?
 

Црвено

Am I pissin' u off-fa-fa?
Член од
12 септември 2007
Мислења
1.227
Поени од реакции
81
нема шанси, што ќе биде кога ќе раскинам со него?
хаха, спотот на The Calling е прав доказ дека не треба да се прави тоа :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Општо сум против тетоважите, ретко некоја да ме бендиса....
Па уште името на партнерот? Нема теорија. Што ке биде ако се скараш по 2 месеци? Тетовирајте таму кинеску букви, змии, крстови, и трајболи, не се лажете со имиња.
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Edno vreme bev nafuran na toj film...da gi tetoviram iminjata na picinjata so sum gi muval i shmekal...I veruvate ili ne cel bev so tetovazi so istetovirabi iminja po celo telo...
bev kako ljuboven Denis Rodman...ozbilno...ama dobroto e vo toa sto tetovazite bea privremeni...pisuvani so crn marker...pa ne se zaebav celosno koa se osvestiv i koa si rekov Shmeker so ti e be pa ovo su gluposte...
Sea jedina tetovaza mi e kajgana....normalno pak ispisana so marker..:)
aj pozdrav..
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
338
Поени од реакции
16
би направила привремена тетоважа со неговото име а за трајна ќе почека малку
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Би се тетовирала ама никогаш не би го тетовирала името на партнерот.
Прво премногу сељачки и старовремски делува, а второ затоа што ништо не е вечно, ќе прекине врската и што тогаш?
За отстранувањето нема шанса затоа што е премногу болно и плус не се брише целосно тетоважата туку само се избледува.
Се суши кожата и не е болно ами е безболно......ласерски демек :) срање во боја пари плус наместо за точак и подкренат задник :)
Никогаш никаде никако........и да, не сакам тетовирани луѓе.....не знам зошто ама не сакам да правам муабет со нив, барем не додека им ја гледам тетоважата. Зборувам глупости и звучи како да ги етикетирам луѓето ама така се чувствувам:)
 
Член од
4 март 2008
Мислења
261
Поени од реакции
10
Абе љубов не се докажува преку тату, не би истетовирала, не би ми паднало на памет.
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
да бе, ќе го истетовирам...и после коа ќе раскинеме ќе го шкртнам и ќе го пишам тоа на новата...па шо:nesvest:
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Па ако сум сигурна дека ке бидеме заедно , иако за тоа е многу тешко да бидеш сигурен, би го истетовирала, ама треба да пројде многу време пред да се случи тоа.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Категорично НЕ! Ептен е клошарски тоа бе...замисли да раскинеш па ќе ја пречкрташ,па ќе ја напишеш новата :pos2:и после среќно си живееја :pos:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Па ако сум сигурна дека ке бидеме заедно , иако за тоа е многу тешко да бидеш сигурен, би го истетовирала, ама треба да пројде многу време пред да се случи тоа.
Јас познавам еден брачен пар кој се разведе на 60 години.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom