Тетоважа, трајна или привремена?

Тетоважа, трајна или привремена?

  • Трајна

    Гласови: 224 58,2%
  • Привремена

    Гласови: 107 27,8%
  • Никаква, не би ставил/а тетоважа

    Гласови: 54 14,0%

  • Вкупно гласачи
    385

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Доколку би правела тетоважа би сакала да биде неби што со некоја реченица како оваа баш ми се бендиса, би ја тетовирала на грб или под раката :D
 

Iµµortal

사범님
Член од
26 јули 2011
Мислења
711
Поени од реакции
387
Би сакал трајна и една привремена(свастика на гради) колку да видам како изгледа
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Би сакал трајна и една привремена(свастика на гради) колку да видам како изгледа
American History X ?
Инаку никогаш не тетовирај трајна свастика - ќе те чини влез во друга држава (работна/студентска виза ) :)
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Трајна би ставила само од хороскопскиот знак (Овен:))



и тоа што е можно помалечка, на зглоб, тил или глужд :)
За се друго можно е да зажалам eventually :)
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611


Една од најдобрите тетоважи кои сум ги видел во животов, ако не и најдобра.
Може би ставил во иднина кога би заработувал сопствени пари, али ипак треба да се размисли за такво нешто ..
 
Член од
7 август 2011
Мислења
21
Поени од реакции
21
Доколку би правила тетоважа би сакала да е слична на оваа што ми се бендиса, но да е привремена:D
 

Violent Femme

I am as lovely as a dream in stone..
Член од
27 мај 2011
Мислења
725
Поени од реакции
525
па обично тие што ставаат привремена тетоважа 2 недели се цепаат со неа додека искачаат тоа значи дека воопшто не ја сакаат таа уметност туку ставаат тетоважи за да бидат приметени.Јас имам трајна која многу ми значи затоа сакав да биде трајна а тие привремените после 1-2недели се забораваат-воопшто не значат ништо.
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
Би направила мала тетоважа што не е со некое значењење туку онака.... На пример нешто вакво



Или нешто со змеј
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Јас имам трајна, на раката, на внатрешна страна од зглобот пред дланката... ама објаснив, у ПМ :)
 

LGBT

Weird
Член од
20 јули 2011
Мислења
329
Поени од реакции
157
Би сакала да си ставам трајна на ногата. Но сепак треба уште многу да размислувам пред да направам ваков чекор.
 
K

kalimer0

Гостин
Сакам некоја ортодоксна, трајна тетоважа. За сега не планирам во иднина ќе видам :)
 

TattooCat

Tattoo Artist
Член од
4 октомври 2011
Мислења
3
Поени од реакции
4
Koga veke si se odlucil za tetovaza taa mora da ima nekakvo znacenje za samiot sebe a da ne bide povrzana so nekoi simboli koi opsto se prifateni - kako na primer bar kodot :)
I normalno treba dobro da razmislis i za znacenjeto i za vremenskiot period ... no stom veke si stignal da razmisluvas za tetovaza ..... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom