Тетоважа, трајна или привремена?

Тетоважа, трајна или привремена?

  • Трајна

    Гласови: 224 58,2%
  • Привремена

    Гласови: 107 27,8%
  • Никаква, не би ставил/а тетоважа

    Гласови: 54 14,0%

  • Вкупно гласачи
    385

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Кога би се тетовирале, би се одлучиле за трајна тетоважа, или привремена?:icon_lol:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Зависи од тетоважата
Би ставил трајна под услов да е помала и да не е на некое апла видливо место,а привремена секаква и секаде!!!
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
trajna nikako ne bi stavil no za privremena veke podolgo vreme se interesiram sakam da si stavam na desnata podlaktica od vnatresnata strana:lud:
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
Dzver напиша:
trajna nikako ne bi stavil no za privremena veke podolgo vreme se interesiram sakam da si stavam na desnata podlaktica od vnatresnata strana:lud:
musko so privremena tetovaza ne ide...
mnogu mi e pederski i fejkerski so znam ja ne sum za toa
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
e da be za mojata budalost u mladosta koga ke ostaram u leto da idam po dolgi rakavi :icon_lol:

i sto koga ke imam deca ili koga ke bidam dedo da licam na slikovnica ebate.vaka najbolje ti e 3-6 meseci da ti projde kejfot sto ima tuka pederski?
 
Член од
21 март 2006
Мислења
7
Поени од реакции
0
Ако ставам тетоважа тоа ке биде дефинитивно трајна што има да се залажувам со привремена...
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
ufff sakam tetovaza i toa trajna...obozavam tetovazi i najvise merak mi e da stavam kineska bukva ili nesto sto si ima znacenje,a ne nekoja peperutka ebate :)
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
GLASAV ZA NEJKAM TАTTOO.....

da vi kazam ovaka...koa bev kopile sakav obavezno (roker u know) ama koga dojdov na vremeto da se bockam mi projde kjefot...porano se znaese koj ima tetovazi...rokeri,bajkeri,vojnici i zatvorenici...a ne kao sega sekoj k** i defakto e trend.....
 

UnMistakable

Love's divine
Член од
16 февруари 2006
Мислења
342
Поени од реакции
1
ako e tattoo togas treba da e trajna, taka i glasav. a ostanatoto boenje po teloto mislam deka moze da ima nekoj drug naziv.:kajg:
 
Член од
22 март 2006
Мислења
4
Поени од реакции
0
ee koga bi mozela da imam tetovoza!!!

:je: da vi kazem deka mnogu sakam da imam tetovaza na moeto telo posebno na mojot grb i koga bi se odlucila za tetovaza taa bi bila definitivno trajna tetovaza.
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
Би ставила привремена! Обожавам тетоважи ама повеќе сакам да ми стои од 3 до 5 години отколку цел живот.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Гласав за последната опција, ама да ме прашавте пред четири-пет месеци ќе гласав за трајна. Бев залетана за тетоважа на левата страна од грбот кај рамото да истетовирам пеперутка.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Сакам тетоважи, но не би сакала да имам една на мене цел живот, а и болката баш не ми прави ќеиф ... привремена за мене е идеално решение:kajg:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Уф тетоважи, трајна во никој случај , недај Боже ќе се предомислиш после за тоа што си го направил а цел живот да ти стои :ne:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom