Тетоважа, трајна или привремена?

Тетоважа, трајна или привремена?

  • Трајна

    Гласови: 224 58,2%
  • Привремена

    Гласови: 107 27,8%
  • Никаква, не би ставил/а тетоважа

    Гласови: 54 14,0%

  • Вкупно гласачи
    385

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
мала, дискретна, на интересно место ...ама ТРАЈНА дефинитивно :wink:
 
Член од
2 април 2009
Мислења
213
Поени од реакции
18
Moze da mi posocite nekoe dobro studio za tattoos vo makedonija , ne e vazno vo koj grad , i ako ima nekoj iskustva so toa studio , bi go cenel toa. Fala odnapred !
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
200
Поени од реакции
20
Трајна..обожавам тетоважи...
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
За прво време привремена па ако ми се засвиѓа многу послем би ставила трајна.
Сакам тетоважи али не којзнае колку.:toe:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.324
Поени од реакции
7.785
Никаква.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Привремена, ако ми се допаѓала тетоважата во времето кога сум ја ставил, не мора да значи дека ќе ми се допаѓа и во иднина.
 

EmilyTheStrange

rebel girl
Член од
5 јули 2009
Мислења
120
Поени од реакции
2
privremena imam sekoj den razlicna :), celo vreme se crtam.trajna mn sakam ali nezz sto, nemozam da se odlucam, sepak treba nesto da znaci tetovazata bidejki ke ja imas zasekogas, bi mozelo skorpija ali :toe:
 
Член од
22 јули 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
ako veke odlucis da stavas,ke stavis trajna,nesto sto go sakas,sto ke te pravi zadovolen koga ke go vidis,za da ne se predomislis posle nekoe vreme.Jas na primer,koga se rodi mojata najmala sestricka,brat mi me istetovira pozadi na grbot angelce kako se drzi na nesto i okolu nego go pisuva nejzinot ime SARA,taka da sekogas toa ke me potseka na nea bidejki e vo nejzina cest.Inaku brat mi e tattoo majstor,pa ajde tetovirajte se da vi fatam vrski kaj nego,hahah...
 
Член од
2 април 2009
Мислења
213
Поени од реакции
18
ako veke odlucis da stavas,ke stavis trajna,nesto sto go sakas,sto ke te pravi zadovolen koga ke go vidis,za da ne se predomislis posle nekoe vreme.Jas na primer,koga se rodi mojata najmala sestricka,brat mi me istetovira pozadi na grbot angelce kako se drzi na nesto i okolu nego go pisuva nejzinot ime SARA,taka da sekogas toa ke me potseka na nea bidejki e vo nejzina cest.Inaku brat mi e tattoo majstor,pa ajde tetovirajte se da vi fatam vrski kaj nego,hahah...
Ima li studio i kade , vo koj grad ?

I kako odprilika se dvizat cenite ?
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Минатата година ставив една тетоважа на рамото(која трае отпилика 1 месец), ама мене ми изчезна веднаш зошто почна да ми се лупи кожата:( . Сега кога ќе отидам на одмор ќе ставам обавезно. Само незнам каде...:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom