Тесна или широка облека?

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
имам само два пара тесни фармерки и нив најретко ги носам пошо нај неудобно се осеќам во нив. преферирам пошироки фармерки ама не премногу, колку да не се ептен залепени за мене, а маици исто ретко носам тесни. Никогаш не сум се замарала дали сум во мода, само сакам да се осеќам удобно.
 

VertigO

750ml ракија
Член од
11 декември 2008
Мислења
297
Поени од реакции
47
Пола ми се Бершка Манго уз тело крпчиња пола Acid Wear. Нзс нема..:nesum:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Широка облека - во случај да здебелам и пораснам.
Економска криза.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Комотна облека тоа значи со тренерки да правам шпага, а со фармерки да можи клоца да удрам а да не распукаат, педерски фармерки со низок струк не носам.
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
48
зависи од пригодата но повеќе сум за тесната:toe:
 
Член од
1 април 2008
Мислења
41
Поени од реакции
1
Широко дефинитвно..Хип хоп у душа ... И ако може линк од тема со дискусија "Каде можам да најдам такво парче облека низ градов" на ПП..

фала.
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
носам потесна облека, тесни фармерки пантолонки и пократко зашо мислам дека на 1.55 висина и 50 кг дека не одговора нешто долго и широко:toe:
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
491
Поени од реакции
16
Имам само еден пар тесни фармерки што ги облакам еднаш во годината. Ме нервира тесна гардероба, не се чувствувам убаво и удобро, ко приклештена сум и укочена сум. Си сакам нормална гардероба, онака мислам ни да ми е тесна ниту пак широка, стандардно. Порано носев поширока облека, интересно ми, беше немам појма, детска работа, сега ич не се замарам, си носам она што ми одговара и во тоа што се чувствувам удобно. Не пратам модни трендови и такви пиздарии, едноставно сум си јас и си се носам како што јас сакам. :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom