Тесна или широка облека?

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Каква облека преферирате да носите тесна или поширока?
Љубител сте на тесни фармерки, фустанчиња и сукњички кои ја следат линијата на телото, потесни маички и кошулки или пак спротивно од тоа пошироки фармерки, широчки маички, широки сукњи.
Ова многу зависи пред се од обликот на телото и килажата, но не е тоа правило.
Секако сите имаме и тесна и широка гардароба но која ви е поомилена и покомотна :)

Мене тесната, во широката пропаѓам :icon_lol: на висока и слаба личност бар според мене не стои широка гардароба :toe:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Јас повеќе сакам потесна гардероба, наспроти периодот пред 6-7 години кога носев исклучиво широка, на моменти и преширока гардероба. Сепак, поради одредени делови од моето тело, најчесто сум приморана да носам пошироки туники, фустанчиња и слични облеки. Кога би била послаба, т.е кога би немала стомак, постојано би била во потесна гардероба.:toe: Едно време имав огромен комплекс, зошто сите девојчиња носеа тесни маички, само јас носев пошироки маички, ама сега не се замарам и си носам и тесни. :pipi:
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Носам исклучиво тесни фармерки и тренерки ама затоа маичките,блузите,кошулите,сукњите и фустанчињата ми се секогаш пошироки затоа што таква ми е градбата на телото и ретко се наоѓа некое тесно горно парче,сукња или фустанче кое што ми стои убаво.
Така да некоја златна средина сум во однос на облекувањето :) .
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
преферирам девојките да облекуваат тесна облека...
а машките широки... :XD:
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.370
Поени од реакции
21.915
Дефинитивно широка..:nesum:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Неам тесна облека...(освен боксерици :icon_cool)
незнам...Слаб сум, ама пак сакам комформа облека, не зборам за baggy clothes такви ептен да пливам у нив, али некоја класика...средина...
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Ама линии на телото ..:pos:
Зависи кога-како.. облекувам до негде тесни фармерки само,а нагоре широко секогаш..
поудобно ми е..
или пак ако облечам широки фармерки, нагоре некоја потесна обична еднобојна маица:)
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Па преферирам широки дуксери и мајци ама мрзам широки фармерки. Така да неодлучен.
 
Член од
5 декември 2008
Мислења
698
Поени од реакции
211
Порано широка ама сега тесна на слаби и високи личности не стои многу широко а не стојат ни слаби тенки свилени материјали...како што кај ниски не стојат крзнени палта и потешки материјали , ја немаат потребната висина. Носам поширока маичка само со тесни пантолони а поширочки фармерки во комбинација со потесна блуза....така да тесно сметам дека е ок за оние кои имаат добро стомаче и нема потреба да го кријат :) а за другите би било пожелно некоја комбинација која ке го стави акцентот на другите делови од телото.
 
D

dh00|

Гостин
преферирам поширока облека,поудобно се осеќам, но сепак,има исклучок некогаш да облечам нешо потесно:toe:
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.206
Поени од реакции
6.556
би сакал поширока облека,сеа не ептен широка ама и не сакам да ми е залепена на телото
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Комбинирам, имам и од едниот и од другиот тип.Не би бирала од причина што често облекувам тесни фармерки и некоја тесна маичка, со патики(безразлика широко или не поретко ке се видам на штикла, освен ако не нагазам на саботно излегување или да ме фати мерак).Широкото(не во екстремности) пак одсекогаш ми го привлекува повеќе окото, и кога и да купувам гардероба прво го прегледувам она покомотното и спортското.Повеќе го практикувам и поудобно ми е за носење.
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
преферирам поширока облека..не некои мн широки да бидам како партал т.е да пливам во нив..туку онака како што кажа СтатусКво..средина,пошироки дуксери..тоа
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
увек поширочко носам... ем да дишам ем таков ми е стилот... :D
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Почесто носам потесно.Сега се најдува и по некое поширочко парталче,ама процентуално односто би бил 80 со 20,во корист на потесната,се разбира.:smir:
Да напомнам дека немам ништо со префикс пре,значи поумерено нешто,ниту престегана да не можам здив да земам,ниту пак да се губам во облеката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom