Тесна или широка облека?

Член од
3 февруари 2012
Мислења
24
Поени од реакции
3
Поише сакам тесна облека пошто милсам дека и повеќе ми стои порано носев широка ама сеа не толку често
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
132
Поени од реакции
47
зависи од тежина. Имам и такви и такви. Ако накачам килажа, се кријам во широко, а ако ослабам малку, се враќам на тесните. Ок, инаку повеќе сакам широки и во такви сум по дома, зашто ми е поопуштено
 
Член од
26 јуни 2012
Мислења
131
Поени од реакции
105
Скоро секогаш сум во тесна облека, поубаво ми е така аи поудобно. Кога носам нешто широко, како да не сум јас, не ми стои на градбата на телото.
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Повеќе широка одколку тесна. Сакам комотна облека.
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Одсекогаш сум сакала и сум носела тесно не затоа што сум слаба и ако облечам широко ке изгледам како вреќа туку и поубаво се осеќам, ма да сакам да носам широки маици..
поголемиот дел што ги имам се сите широки а додека долу сакам да е стегнато :D
 
Член од
27 мај 2012
Мислења
186
Поени од реакции
112
Не сум обожавател на широка облека и мислам дека не ми стои, кога ќе облечам некако глупо се осеќамo_O. И кога купувам облека гледам да не биде ниту многу широка, ниту многу тесна..онака средина, да се осеќам комотно во неа:cool:
 

Iµµortal

사범님
Член од
26 јули 2011
Мислења
711
Поени од реакции
387
воглавно широко,може само тесна мајца кога сум во форма со мускулите :)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
И таква и таква облека... тесна за надвор, а широка за по дома за да се чувствувам покомотно :)
 
Член од
6 јули 2013
Мислења
86
Поени од реакции
204
Тесничко.
Некако дебела се чувстувам во широко, пробав да носам, ама се си мислам дека не ми стои убаво.
Поубаво ми е кога ќе ја чувствувам облеката прилепена за мене. Е не сеа да не можам да дишам, ама така уз тело, топ ми е.
 
M

MIL

Гостин
Ja se oblekuvam taka kako so se fuvstvuvam vo momentot nekad znam da izbacam siroka garderoba a nekad da se stegnam I da pokazam muskulatura ne gabe vezbam sto e lepo nek se vidi :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom