Тесна или широка облека?

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
siroki.....edinstveno tesno sto nosam se bokserici....
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Каква облека преферирате да носите тесна или поширока?
Љубител сте на тесни фармерки, фустанчиња и сукњички кои ја следат линијата на телото, потесни маички и кошулки или пак спротивно од тоа пошироки фармерки, широчки маички, широки сукњи.
Ова многу зависи пред се од обликот на телото и килажата, но не е тоа правило.
Секако сите имаме и тесна и широка гардароба но која ви е поомилена и покомотна :)

Мене тесната, во широката пропаѓам :icon_lol: на висока и слаба личност бар според мене не стои широка гардароба :toe:
Преферирам најчесто тесна. Тесни фармерки и блузи, маици и слично. Не сум голем љубител на сукњи и фустанчина, али кога носам наоѓам некоја средина, нити тесно, нити широко прибидејќи во широките и јас се губам :icon_lol:.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Поудобно се чувствувам во широка облека.
 
Г

Господ

Гостин
Најтоп се осеќам во пошироко не можам да поднесам нешто што ќе ми се прилепи на телото
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
не сум рапер ама сакам повеќе широка облека. најомилени пантолони ми се оние што имаат многу многу џебови, од страна од секаде. скоро сите пантолони ми се такви и пошироки да се секако. и тесни сакам ама не залепени за мене како девојчињата што носат ,,цеФки,, :pos2::pos2:
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
носам и широко и тесно зависи од пригода...ама единствено што никогаш не носам се штикли...уф не ги поднесувам...
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Pa sega zavisi kade odam i so koj,no najcesto sum vo potesno i toa pantalonki i kratki i dolgi i maicki potesni,no na masko ne sakam tesna garderoba nekako ne mi izgleda bas dobro haha:pipi:
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Носам и широко и тесно во зависност од расположението и пригодата.Во принцип тесно,особено за блузички.
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Хммм..зависи.
Најчесто носам тесни фармерки и панталони,но за блузи сакам пошироки да се.Стеснати само во горниот дел,надолу да паѓаат.Се чувствувам најкомотно така облечена.:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom