Тепачки

Shur1keN

Hard Gamer
Член од
27 март 2012
Мислења
60
Поени од реакции
12
мене могу ретко некој да ме изнервира за да се степаме ако кога има тепачка во која учествува другар,другар на другар,братучед(прв,втор,трет) обевезно сум таму.искрено несум некој карате кид ама гледај да не налеташ на мене :D :) еднаш за коледе кога се пали огинот бевме собрани ние другарите и малце поднапиени и дојдоа едни деца помали 1 гогина од нас и почнаа да ни се плеткаат нешто да ни сметаат и мене ми пукна филмот и истрчав прв и сите се повлекоа само едно глупо таму гужва како шо беше успеа да ме удри у стомак и ја се изнервирав и го легнав на земја почнав да го масакрирам и истрчаа моите другари да ме тргнат зашто ќе го убиев и овоа стана некако и сакаше бокс да ми шибне и ја се наведнав и овој по грешка го удри мојот другар и после коа му мавнавме еден ќотек па дојде брза помош па полиција и да викажам тоа не беше ништо во споредба со ќотекот кој ми го удриа дома ....јебига
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
мене могу ретко некој да ме изнервира за да се степаме ако кога има тепачка во која учествува другар,другар на другар,братучед(прв,втор,трет) обевезно сум таму.искрено несум некој карате кид ама гледај да не налеташ на мене :D :) еднаш за коледе кога се пали огинот бевме собрани ние другарите и малце поднапиени и дојдоа едни деца помали 1 гогина од нас и почнаа да ни се плеткаат нешто да ни сметаат и мене ми пукна филмот и истрчав прв и сите се повлекоа само едно глупо таму гужва како шо беше успеа да ме удри у стомак и ја се изнервирав и го легнав на земја почнав да го масакрирам и истрчаа моите другари да ме тргнат зашто ќе го убиев и овоа стана некако и сакаше бокс да ми шибне и ја се наведнав и овој по грешка го удри мојот другар и после коа му мавнавме еден ќотек па дојде брза помош па полиција и да викажам тоа не беше ништо во споредба со ќотекот кој ми го удриа дома ....јебига

Значи ти си се тепал со брат ми??

Ќе видиш утре....масакрирање :pos:

 
Член од
13 април 2012
Мислења
88
Поени од реакции
94
Стотина тепачки,да објаснувам како било шо било нема ни да ви се верува..Да не пишуам џабе пет страни..
Може само да спомнам дека мое персонално оружје во повеќе тепачки било тесла,тегли со компот,и скапани дуњи..
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Знам да се тепам,ама не се тепам едноставно ми треба многу голема причина да се степам..
Се имам шлапано со 5-6 ромчиња во велес..ама ја се тепав со 3 другите 3 меѓу себе се маваа..
Сериозна тепачка ми беше кога за женската на еден другар на едни им улетавме дома со палки и боксирачи за нова година едно добро триесетина души...после одевме на визита бегавме од полиција пошто за нова година беше :D
 
Член од
22 ноември 2011
Мислења
475
Поени од реакции
177
А ако те нападнат, ти само ќе стоеш и ќе гледаш?
А чекај малце кој спомна такво нешто??? Нормално дека ќе се браниш и ќе вратиш,сакам да кажам дека само проста раја се тепа јасно ли е?
 

StiflerAerodrom

Nepoznato Џубре
Член од
12 мај 2012
Мислења
30
Поени од реакции
1
Nikad prv ne sum pochnal , trpam mnogu ali koa kje mi pukne film a toa retko se deshava ich ne razmisluem :D
Ako e pojak ekipa ako ne sam...
Posleden pat lani koa seljachana sakashe reket da ni mava
--- надополнето: 5 април 2013 во 12:42 ---
Nikad prv ne sum pochnal , trpam mnogu ali koa kje mi pukne film a toa retko se deshava ich ne razmisluem :D
Ako e pojak ekipa ako ne sam...
Posleden pat lani koa seljachana sakashe reket da ni mava
 
Член од
17 мај 2013
Мислења
210
Поени од реакции
142
До 4 одд бев бубалица во 5 одд се раскурчив и еден шпон (без навреди) 15 цм повисок од мене се седи и ја го пцујам со 2 другари (МОЧКО) и овој вика да се тепаме и ја неарен одам другиве си седдат не се будали коа ме замава :pos: наеднаш застанавне плукнав крв целиот модар ама незнам зш болка ич не чувствував и другариве се свртеа и по дома а сеа пораснав па се мислам да му одам па ќе видам шо ќе биде :)
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
До 4 одд бев бубалица во 5 одд се раскурчив и еден шпон (без навреди) 15 цм повисок од мене се седи и ја го пцујам со 2 другари (МОЧКО) и овој вика да се тепаме и ја неарен одам другиве си седдат не се будали коа ме замава :pos: наеднаш застанавне плукнав крв целиот модар ама незнам зш болка ич не чувствував и другариве се свртеа и по дома а сеа пораснав па се мислам да му одам па ќе видам шо ќе биде :)
Е многу си пораснал, дете дај најарно седи си мирен.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.390
Поени од реакции
36.323
Еми немам некој голем стаж али иам што да се „пофалам“ и сум бил во случки кои вредат да се споменат...

Последна што ми била (бидејќи и годините ме осериозија веќе) беше со Вардар - Пелистер..

Малце после стоковна куќа мост накај влада у кола ние накај утакмица и гледам како на колава до нас еден шкон пробува да го дрпне знамето од Вардар. Искача шоферот, искачам ја бега љопчето нака стоковна мост го бркам со флаша скопско ( подоцна и го промашив со таа). Се стигнавме некако падна ќофтање изеде момакот нога во ребро, неколку бокса, да бидам фер немаше добар погодок во суратот или носот. После неколку секунди ете ме ја бегам накај влада од стоковна зашто ме брка (пази) забраден муџахедина во розова лакосте кошула со водоводна цефка во рака.. :вонзем:
ИЗбегав што избегав, налетав на чкембари па те тегнат те гураат, среќа не бев со обележја па се објаснував и се извадив од ситуација некако :)


Друга ситуација.. се враќаме со другарчево од парк... кога кај уличето после семафорите накај Дебар маало 10 души седнати таму, еден станува и доаѓа да бара упаљач... Другарчево му дава, а он за благодарам му мава бокс.
Како што се наведна другаров му падна ланчето (другиве момци стануваат и тргаат накај нас) ја одам да го извадам за да трчаме, а фраеров наведнат да си го собере ланчето... таков шут му дадов во сурат... абе на нокшир седна. И после сме трчале до грчка амбасада :D

Усрана ситуација.... средно седиме ја и уште двајца другари после часови а на неколку клупи после нас седат едно 7-8 души и си вртат џокла.
У тоа време еден од другариве беше курназ така малце, па си отиде кај нив и си побара дим.... Си дувна едно димче од џоклата и фино лепо ја фрли на земја и со нога си ја угаси... си се враќа кај нас ко ништо да не било а ние како посрани без зборови гледаме..
Доаѓаат они накај нас да видат што е и до ден денес не ми е јасно како се разбравме со нив за да помине све во лав анд хепинес...

Имав и неколку дешавки каде или како активен или како пасивен учесник сум бил во автобуски „веселби“... во еден бус со број 50 :)

Други дешавки не спомињам од разни причини... дали лични или на други кои биле со мене оправдано нема да бидат наведени.. исто и дешавките со аутобус не се за по форуми
 

Kajgana Shop

На врв Bottom