Тема за честитање на верски празници

  • Креатор на темата Daedalus
  • Време на започнување
Член од
3 мај 2019
Мислења
4.234
Поени од реакции
2.777
Навистина се јави!!!

Честит празник Богојавление и нека ни е за многу години.
Убав празник, голем празник, а најубава е глетката на собир на толку народ.
 

Хептаграм XI

Ιερός Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
7.356
Поени од реакции
4.926
Честит празник Свети Симеон, епископ Полоцки и Преподобна Вербурга Честерска.
 

Хептаграм XI

Ιερός Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
7.356
Поени од реакции
4.926
Честит празник
Преподобен Исидор Пелусиотски,
Маченик Јадор и
Преподобен Свештеномаченик Алдат .

P.S. Ако немате имендени за светциве, да сте живи и здрави. Македонија ја има во Библијата.


 
На врв Bottom