Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Сони имаат нај срање екрани земи си с5 или ноте 3 од тој ценовен ранк исто и г3 прескакни го

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
5 март 2010
Мислења
26
Поени од реакции
0
Другар купи пред некој период z3 и е презадоволен, батеријата посебно држи преку ден-два со активно користење
Ќе можеш нешто повеќе да ми кажеш . На пример дали лагува , паѓа ли системот или некој слични срања , пред да одлучам да ода со Z3 . Зш мислам дека S5 не и е обрнато многу внимание од самсунг смао ја лансирале , не дека е лоша ама некако не сум за S5 а не сакам да се заебам со сону
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Ќе можеш нешто повеќе да ми кажеш . На пример дали лагува , паѓа ли системот или некој слични срања , пред да одлучам да ода со Z3 . Зш мислам дека S5 не и е обрнато многу внимание од самсунг смао ја лансирале , не дека е лоша ама некако не сум за S5 а не сакам да се заебам со сону
Ми рече дека не му кочи нит му се гаси (му паѓа оперативниот систем), он е презадоволен али ми рече дека му се изгаснал 1-2 пати од причина што играта се закочила
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Ќе можеш нешто повеќе да ми кажеш . На пример дали лагува , паѓа ли системот или некој слични срања , пред да одлучам да ода со Z3 . Зш мислам дека S5 не и е обрнато многу внимание од самсунг смао ја лансирале , не дека е лоша ама некако не сум за S5 а не сакам да се заебам со сону
Z3 не држат цената за разлика од S5 ,но јас би идел Г3 или Note 3
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
ке ве молам за совет... на план сум да земам телефон и да си допуштам нешто поскапо и поасално па од тоа што до сега го видов сакам да земам LG G3 или LG G Flex.

планирам телефонот да го земам од мобеликс г3ката е 24 бона а флексот е нешто помалце од 22... според гсм арена со перформанси се многу слични осим флексот што има 1 гига помалце рам и послаби перформанси на дисплејот кои според мене и не се многу приметливи а сепак има повеќе рејтинг од г3ката...


дајте едно мислење од вас што е подобро за парите - немора да е меѓу овие 2 телефона изборот може и нешто друго да предложите со слични перформанси
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
ке ве молам за совет... на план сум да земам телефон и да си допуштам нешто поскапо и поасално па од тоа што до сега го видов сакам да земам LG G3 или LG G Flex.
Note 3 zemi si ili s5, mada so note3 ke bides najzadovolen

Ako go gledas g3 so 16gb ich ... malku mu e ramot 2gb za brzo vreme ke pocne da trokira

Flexot e veke out ... i ne vredi
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
И од мене еден глас за ноте 3

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
L

Löwe

Гостин
ке ве молам за совет... на план сум да земам телефон и да си допуштам нешто поскапо и поасално па од тоа што до сега го видов сакам да земам LG G3 или LG G Flex.

планирам телефонот да го земам од мобеликс г3ката е 24 бона а флексот е нешто помалце од 22... според гсм арена со перформанси се многу слични осим флексот што има 1 гига помалце рам и послаби перформанси на дисплејот кои според мене и не се многу приметливи а сепак има повеќе рејтинг од г3ката...


дајте едно мислење од вас што е подобро за парите - немора да е меѓу овие 2 телефона изборот може и нешто друго да предложите со слични перформанси
Имаат на лагер во Мобелис г3ка моментално? Оти пред Нова Година ги прашував ми рекоја дека немаат
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Note 3 zemi si ili s5, mada so note3 ke bides najzadovolen

Ako go gledas g3 so 16gb ich ... malku mu e ramot 2gb za brzo vreme ke pocne da trokira

Flexot e veke out ... i ne vredi
S 5 neznam kolke e a ni note 3kata neznam koja cena e... a za g3 mislwv da go zemam toj so 3 giga ram
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.511
Поени од реакции
1.442
ке ве молам за совет... на план сум да земам телефон и да си допуштам нешто поскапо и поасално па од тоа што до сега го видов сакам да земам LG G3 или LG G Flex.

планирам телефонот да го земам од мобеликс г3ката е 24 бона а флексот е нешто помалце од 22... според гсм арена со перформанси се многу слични осим флексот што има 1 гига помалце рам и послаби перформанси на дисплејот кои според мене и не се многу приметливи а сепак има повеќе рејтинг од г3ката...


дајте едно мислење од вас што е подобро за парите - немора да е меѓу овие 2 телефона изборот може и нешто друго да предложите со слични перформанси
А да го почекаш G Flex 2?
 
Член од
4 март 2014
Мислења
137
Поени од реакции
52
Istekuva mi dogovoro ovie denovi i se mislam okole ovie mobilni:

Nokia Lumia 635
Samsung Galaxy Core 2
Sony Xperia E3
HTC Desire 510
LG F60

Neka spodele nekoj nekoe mislenje sto e najdobro od ovie za kupuvanje i ako ima nekoj licno iskustvo so bili koj od ovie mob ?
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.511
Поени од реакции
1.442
Istekuva mi dogovoro ovie denovi i se mislam okole ovie mobilni:

Nokia Lumia 635
Samsung Galaxy Core 2
Sony Xperia E3
HTC Desire 510
LG F60

Neka spodele nekoj nekoe mislenje sto e najdobro od ovie za kupuvanje i ako ima nekoj licno iskustvo so bili koj od ovie mob ?
HTC-то ти е најдобра варијанта, дали планираш да доплатиш нешто или?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom