Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Имам лг г3 ми нудат замена за лг г флех самсунг 5 лг г про2 ноте 3 и оне+оне некако ми мати планој флексот али барам некое мислење ...
Зависи што ти се допаѓа, јас би или S5 или Note 3. И зошто би ја дал G3-та, екстра телефонче е.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.507
Поени од реакции
2.642
Се исплаќа да се земе Galaxy S4 стакло сочуван за 10 000ден и што е подобро да се земе S4 или Htc One?
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
214
Можеш да ми кажеш зошто?
Јас го имав скоро 8 месеци, и по цврст телефон не сум видел. Едино сега Mi 4 пошто е од челик па е камен, инаку дизајнот, изработката, хардверот, заедно со екранот, сатурација и реален приказ на боите е врв. Исто е скоро како М8, со тоа што нормално послаба конфигурација. Јас ги тестирав сите софтвери за него, од Developer Edition, па до MIUI. Остана на MIUI и таков ептен му се допаѓаше на еден другар па му го продадов.. До сега, можеби некои 5-6 месеци, дечкото не помислува да го менува :) Батеријата не е мрдната, трае 1 цел ден со макс користење. Камерата е солидна, има добра оптика позади, па не му смета што има некоја UltraPixel технологија, а е со малце MP..

Искрено, од секогаш сум сметал дека телефонот е лична преференца, и повеќе е моден детал отколку било што друго, затоа што во тие води на Flagship генерално немаш многу утка. И зависи за што ти е примарно користењето, нормално.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Е готово све јасно :facepalm:
Па прочитај од компарацијата, убаво ти ја постави @the_maker , само треба да прочиташ. S5 е подобар од S5 mini во сите погледи, екран, процесор, рам меморија, камера, сензори, батерија, горила глас. Затоа се вика s5 mini.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
S5 mini и општо ти се осакатени модели ако планираш тука да не убедуваш дека мини е подобар од с5 си го згрешил форумот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom