Телефон до 10,000

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
и ти не го лажи човекот....
овој УМИ има медиатек процесор и 2500мх батерија на 5.5 инчи екран... батеријата 1 ден дали ке издржи....
Редми 3 има подобар процесор снапдрагон и 4100 мх батерија
другото е тука негде...

http://www.hi.com.mk/index.php?route=product/category&path=192

и овие имат 100 пати подобра корисничка подршка него амц
Пред се зависи како и колку ќе го користи.
Телефонот доги х6 кој моментално го поседувам го има истиот процесор медиатек и батеријата ми трае 3-3,5 дена нормално користење а кога се користи максимално трае 2 дена.
Било кој телефон колку повеќе полнења има со тек на време ослабува батеријата особено ако се полни до 100% и некое време да биде приклучен
Таквото оставање на полнач е смрт за батеријата на било кој телефон
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.322
Припејд или постпејд?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Припејд или постпејд?
Sigurno prepaid poso ke bese definirano kakva tarifa postpaid, za 10k moze da zemes I iphone6 a moze I da ne uspees da zemes treta liga Samsung za parite. :D

Jas J5 ne ti go preporacuvam, pred nekoj den go sreduvav, nov od tmobile, I tazno e sto se primeka lag. Odma nov. A toa e I problemot na vakviot budzet telefoni. Na hartija moze da imaat nuklearen reactor, ama za 2 meseca moze da go frlis oti nema da mozes da krenes koga ke ti zvonat od kocenje. Gledam lugevo so kakva maka skrolat facebook, ja bi si go deaktiviral profilot.

Ako zimas eftin telefon ja bi ti preporacal windows, bidejki na 512 ram modelite koi veke ne gi ni proizveduvaat, rabotat pobrzo od nov 300 evra android.
Nokia/Microsoft imaat eftini telefoni I solidni kameri duri najeftinite. Sekako ako ti se menja operativen system. Nema da osetis ni lag u aplikacija, ni seckanje na telefon.

Ako ne ti se menja system, toas j5 bi ti vrsel rabota, godina ipol. Vo taa cena I LG spirit mislam nekade e. J5kata mislam e 13k, sto e 50 evra preku budzetot ti.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Не го лажи човекот бидејќи полош телефон од алкател здаравје
Незнам зошто така мислиш, но од искуство зборам. Сум имал искуство и со LG, и со Самсунг и со Алкател. Како најдолготраен и најквалитетен од нив се покажал Алкателот, а и со опции/карактеристики не е ништо подалеку од LG-то и Самсунгот:)
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.955
Незнам зошто така мислиш, но од искуство зборам. Сум имал искуство и со LG, и со Самсунг и со Алкател. Како најдолготраен и најквалитетен од нив се покажал Алкателот, а и со опции/карактеристики не е ништо подалеку од LG-то и Самсунгот:)
Алкателот е покажан и докажан како едно големо срање. И јас зборувам од искуство. Крајно неоптимизиран, без никаква корисничка поддршка, ретко вадат кастом ромови за алкател - скоро никогаш, едноставно нема место за алкател во андроид светот. Тоа што тебе ти се покажал како добар, говори дека немаш некои преголеми очекувања од мобилниот телефон, сем зборење и пораки, што секако не е страшно бидејќи и тоа му е приоритетната намена. Самсунгот се согласувам дека е преценет, освен високата класа - се друго е купишта ѓубре кое ќе го преплатиш, ЛГ е добар телефон.

Јас за 10 000 идам и купувам Редми Ноте 2 и ќе имам ѕвер у џеб ( со октакор 2 гига и 2 гига РАМ и еден куп ромови на нет ) и нема уопште да му ја мислам. Во таа ценовна категорија се друго е смешно да се споредува со РН2. Али тоа јас.
 
Последно уредено:
Член од
11 април 2012
Мислења
4.290
Поени од реакции
4.695
и ти не го лажи човекот....
овој УМИ има медиатек процесор и 2500мх батерија на 5.5 инчи екран... батеријата 1 ден дали ке издржи....
Редми 3 има подобар процесор снапдрагон и 4100 мх батерија
другото е тука негде...

http://www.hi.com.mk/index.php?route=product/category&path=192

и овие имат 100 пати подобра корисничка подршка него амц
Како ли мене ми држи батерија од 3000mah 4-5 дена со константно упален 3г на екран од 5,7 инчи незнам. Ајде еве дијагностициравме треба да држи ден денипол најмногу, другите 3 од кај ги наоѓа појма неам.

Да немам фб инсталирано на телефон ама и со другите апликации кога максимално го оптеретувам пак издржува најмалку 2,5 дена. Со регулар користење читај погоре.
Иначе да станува збор за Лумиа 640 хл лте и сум презадоволен за парите. Па и на win10 одлично си работи и немаш потреба од никакви кастом ромови и слично за да не ти кочи и лагира. Ако имаш ограничен буџет и сакаш пристоен телефон тогаш почни сериозно да размислушав за телефон со windows OS (ова последново за тој што праша за добар телефон), а во таа цена ги имаш лумиа 535, 550, како и 640 немора да ти е со лте, дури и за малку повеќе од тоа може да земеш 640 хл
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Ништо не разбирам од телефонија, ама дефинитивно Алкател-Кљакател, во никаков случај да не се бира!
Имам смартфон за бедни, Алкател Ц1, телефончето е толку ужасно, што е неописливо дури. Мигрантите во Гевгелија имаат подобри телефони.
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Како ли мене ми држи батерија од 3000mah 4-5 дена со константно упален 3г на екран од 5,7 инчи незнам. Ајде еве дијагностициравме треба да држи ден денипол најмногу, другите 3 од кај ги наоѓа појма неам.

Да немам фб инсталирано на телефон ама и со другите апликации кога максимално го оптеретувам пак издржува најмалку 2,5 дена. Со регулар користење читај погоре.
Иначе да станува збор за Лумиа 640 хл лте и сум презадоволен за парите. Па и на win10 одлично си работи и немаш потреба од никакви кастом ромови и слично за да не ти кочи и лагира. Ако имаш ограничен буџет и сакаш пристоен телефон тогаш почни сериозно да размислушав за телефон со windows OS (ова последново за тој што праша за добар телефон), а во таа цена ги имаш лумиа 535, 550, како и 640 немора да ти е со лте, дури и за малку повеќе од тоа може да земеш 640 хл
види тоа е релеванто ми држи толку и толку дена батеријата, тоа зависи колку го користиш ама факт е дека 4100мх>3000mh и дека таа лумиа има доста поспор процесор башка 4 јадрен и помалце рам со што има доста послаби перформанси и помалце си троши.
ако со лумиата можеш 3 дена со редми ке можеш 4 дена, него не е тука поентата за твојот телефон, тука споредбата беше со УМИ телефонот кој има медиатек процесор кој се помалце ефикасни у однос на потрошња успоредба со снапдрагон и има 2500мах што е суисајд.
 
Член од
28 февруари 2009
Мислења
284
Поени од реакции
138
:чда:

ASUS ZENFONE 2 LASER ! Најдобар во однос квалитет-цена. Го обожавам, батерија држи по 3-4 дена никаков проблем до сега, одлични перформанси добра камера.
Препорачувам ! ;)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Како ли мене ми држи батерија од 3000mah 4-5 дена со константно упален 3г на екран од 5,7 инчи незнам. Ајде еве дијагностициравме треба да држи ден денипол најмногу, другите 3 од кај ги наоѓа појма неам.

Да немам фб инсталирано на телефон ама и со другите апликации кога максимално го оптеретувам пак издржува најмалку 2,5 дена. Со регулар користење читај погоре.
Иначе да станува збор за Лумиа 640 хл лте и сум презадоволен за парите. Па и на win10 одлично си работи и немаш потреба од никакви кастом ромови и слично за да не ти кочи и лагира. Ако имаш ограничен буџет и сакаш пристоен телефон тогаш почни сериозно да размислушав за телефон со windows OS (ова последново за тој што праша за добар телефон), а во таа цена ги имаш лумиа 535, 550, како и 640 немора да ти е со лте, дури и за малку повеќе од тоа може да земеш 640 хл
535 e crnata ofca, promasen e samo toj, za drugo se soglasuvam so se, isto pisav..
 
Член од
18 мај 2012
Мислења
121
Поени од реакции
16
http://ledikom.mk/mobilen.php?id=458&cid=7 Дај кажете мислење за телефонов имам намера да го земам,го чекам веќе подолго време кај операториве да го земам на договор но никако да го донесат па ми останува единствено од мобилариве
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
http://ledikom.mk/mobilen.php?id=458&cid=7 Дај кажете мислење за телефонов имам намера да го земам,го чекам веќе подолго време кај операториве да го земам на договор но никако да го донесат па ми останува единствено од мобилариве
Во вип сити мол на пулт го има а за договор не знам
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Јас имам 535, читав дека имало проблем со тачот, ама мене изгледа погоден ми е, не сум приметил никаков проблем до сега. Исто со Виндоус проблем е сторот и немањето на снепчет (иако не го користам за многумина клучно). Има и виндоус 10 за телефонов, само мислам дека уште не им е баш напраен како што треба, мене на 8.1 малце побрзо ми работеше телефонот и помалку батерија ми трошеше.
Како и да е 640 е многу подобра опција и да имав поише пари во моментот кога купував телефон ќе го одберев него.
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
31
Поени од реакции
12
Другарче телефон до 10.000 ако земаш нов ќе земеш срање што ќе лагира од прв ден само што ќе се наполни кешот. За 10.000 можеш да најдиш galaxy s4 користен многу добро сочуван и да му купиш една кинеска голден батерија (10евра) и ќе имаш практично нов телефон со страшно добра батерија. Од искуство ти кажувам за батеријата. Ако земаш половен немој ајфон 5ка (обичен) зошто се срање со контролерите и батериите. Исто така имаш и LG G2 многу добра машина, може и најдобра во класата. Пак ќе ти напоменам: немој да земиш нов андроид до 10.000. Не ти менува дали го користел некој ако е чуван во маски и фолии и останати глупости. Само нова батерија и тоа е тоа.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom