Телефон до 10,000

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Добро телефонче до 10000,со добра камера и се тоа :D Видов во во АМЦ Samsung Galaxy J5,13МП камера,5mp предна со БЛИЦ.Дајте вие некој предлог,и да го има во Прилеп барем
да ти продаам Huawei Y625 за 100 евра. вчера го земав од ВИП има 2 години гаранција и не е кодиран,можиш да го користиш на која било мрежа
Пиши ми во инбокс ако си заинтересиран.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Другарче телефон до 10.000 ако земаш нов ќе земеш срање што ќе лагира од прв ден само што ќе се наполни кешот. За 10.000 можеш да најдиш galaxy s4 користен многу добро сочуван и да му купиш една кинеска голден батерија (10евра) и ќе имаш практично нов телефон со страшно добра батерија. Од искуство ти кажувам за батеријата. Ако земаш половен немој ајфон 5ка (обичен) зошто се срање со контролерите и батериите. Исто така имаш и LG G2 многу добра машина, може и најдобра во класата. Пак ќе ти напоменам: немој да земиш нов андроид до 10.000. Не ти менува дали го користел некој ако е чуван во маски и фолии и останати глупости. Само нова батерија и тоа е тоа.
Eve do 10000mkd, super telefoni- Elephone S2 ili pogolemiot S2Plus- provereno.
https://www.amc.com.mk/ShopDetal.aspx?ArticleID=45155&i=1106&l=MK&q=elephone s2&SupplierArticleID=&Action=1
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
31
Поени од реакции
12
Не сум користел и нема да коментирам или критикувам нешто со кое немам искуство. Ама имам искуство со трговија со телефони и можам да ти гарантирам дека шансите ти се многу мали да го продадеш после. Колку и да мислиш дека е добар еден ден ќе сакаш да го смениш и најтрагично е тоа што сите знаат дека вреди ама ете не е бренд како самсунг или епл.. Тоа е првата причина. Втора причина е затоа што најчесто овие кинески брендови користат софтвери креирани од "хакери" (програмери кои што добро си ја вршат работата), и тие софтвери се со доста грешки и слично. Значи овие телефони користат андроид од cyanogenmod тип и сл. Верувај дека колку и да се добри перформансите, ако телефонот нема добар софтвер, џабе ти е. Затоа епл се толку добри, ајфон 5с со 1гб е доста побрз од галакси с5 (во пракса, доколку гледате тестови колку е брз процесорот, секогаш 8 јадрениот процесор ќе биде побрз од 2 јадрениот на ајфонот).
 
Член од
9 мај 2015
Мислења
224
Поени од реакции
83
да ти продаам Huawei Y625 за 100 евра. вчера го земав од ВИП има 2 години гаранција и не е кодиран,можиш да го користиш на која било мрежа
Пиши ми во инбокс ако си заинтересиран.
Не ми е дојдено за Huawei,за 100 евра би купил ајфон4с,иначе фала на понудата.
 

Не-го-знам

svetac ivan iscelitel
Член од
3 мај 2015
Мислења
592
Поени од реакции
392
Ooohh maj god. usthe eden tinekdzer sho saka ajvani.

Sent from my 2014813 using Tapatalk
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Не сум користел и нема да коментирам или критикувам нешто со кое немам искуство. Ама имам искуство со трговија со телефони и можам да ти гарантирам дека шансите ти се многу мали да го продадеш после. Колку и да мислиш дека е добар еден ден ќе сакаш да го смениш и најтрагично е тоа што сите знаат дека вреди ама ете не е бренд како самсунг или епл.. Тоа е првата причина. Втора причина е затоа што најчесто овие кинески брендови користат софтвери креирани од "хакери" (програмери кои што добро си ја вршат работата), и тие софтвери се со доста грешки и слично. Значи овие телефони користат андроид од cyanogenmod тип и сл. Верувај дека колку и да се добри перформансите, ако телефонот нема добар софтвер, џабе ти е. Затоа епл се толку добри, ајфон 5с со 1гб е доста побрз од галакси с5 (во пракса, доколку гледате тестови колку е брз процесорот, секогаш 8 јадрениот процесор ќе биде побрз од 2 јадрениот на ајфонот).
Да ама октакоре не фукционира секогаш.Поголем дел од користњето работи како куадкор
 
Член од
14 октомври 2009
Мислења
431
Поени од реакции
295
Здраво дечки, деновиве треба да обновувам договор у телеком па имам и некој бонус и сакам да си земам телефон до 12-13000. Разгледував што има во тој ранг и највеќе ми фаќаат око Alcatel Idol 3 и Huawei P8 Lite. Што од овие два би ми препорачале да земам? Или пак може има и нешто подобро за таа цена?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.955
Здраво дечки, деновиве треба да обновувам договор у телеком па имам и некој бонус и сакам да си земам телефон до 12-13000. Разгледував што има во тој ранг и највеќе ми фаќаат око Alcatel Idol 3 и Huawei P8 Lite. Што од овие два би ми препорачале да земам? Или пак може има и нешто подобро за таа цена?
Huawei P8 lite ти е секако подобар избор од Алкателот. Држи се понастрана од Алкател.

И не само компаративно во однос на Алкателот, туку Хуавеито П8 лајт сам по себе претставува солиден телефон и посебно ако ја земеш во предвид цената и какви перформанси добиваш за тие пари ( октакор и 2 ГБ РАМ ), што го прави еден од најисплатливите телефони кој можеш да го купиш од операторите. Убав е на изглед, убаво лежи во рака иако се добива впечаток дека е пластичен, брз е, воопшто не лагира, звучникот е одличен, камерата солидна, батерија еден ден.

За таа цена мислам дека нема ништо подобро кај мобилните оператори.
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
31
Поени од реакции
12
Да ама октакоре не фукционира секогаш.Поголем дел од користњето работи како куадкор
Па тоа се обидував да кажам бе другар, дека перформансите се последна работа на која што треба да гледаш кога бираш телефон. Тоа ти е исто како да купиш BMW мотор со каросерија од опел. Што дека ќе имаш 250коњи под хауба кога каросеријата не е способна да го издржи тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom